Летување во Грција

Член од
18 јануари 2018
Мислења
334
Поени од реакции
246
Grcive ni go zacukaa, ime ni smenija, ne mrazat kako narod, a vie uste im go polnite dzepot im im oite na odmor, izvinete na izrazov, epten ebana nacija ste vie sto ste bile i sto seuste im odite na odmor na najgolemiov neprijatel na drzavava
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Абе луѓе од другата страна на светот доаѓаат во грција и за тоа трошат илијадници долари/евра за да си пливкаат на најубавите плажи, ние сме привилигирани да ни се на 200км и истото може да си го допуштиме за 500евра(и помалце) и ти сеа ми коментираш како сме можеле.?!!?!?!
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Наксос е баш ко што сакаш.
Која опција за патување е најефтина?
- Од тука да тргнам со кола до Солун, и од Солун до Наксос со авион.
- Од тука да тргнам со кола до Атина, и од Атина до Наксос со авион.
- Од тука да тргнам со кола до Атина, и од Атина до Наксос со траект.

Колку пари чини да ти стои колата една недела на паркинг на аеродром?
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Јас кога бев имав 18-19 години. Од Скопје до Солун со автобус, од Солун до Атина со воз.Спиев вечерта Атина и сабајлето со фери брод до Наксос. Оваа опција ти е најефтина. Сега ако би одел, би гледал најкратко што може да е патувањето. Ако има од Солун со авион директно, не би ни размислувал.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
Која опција за патување е најефтина?
- Од тука да тргнам со кола до Солун, и од Солун до Наксос со авион.
- Од тука да тргнам со кола до Атина, и од Атина до Наксос со авион.
- Од тука да тргнам со кола до Атина, и од Атина до Наксос со траект.

Колку пари чини да ти стои колата една недела на паркинг на аеродром?
Што ке праиш таму без кола? Ако ренташ ондак никако нема поефтино да ти искочи со авион до таму


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.609
Поени од реакции
11.152
Колку пари чини да ти стои колата една недела на паркинг на аеродром?
За поевтино барај приватни паркинзи околу аеродромите, ја оставаш колата таму, они те носат до аеродромот и после кога ќе слеташ им се јавуваш, доаѓаат те земат и те враќат назад на паркингот да си ја земеш колата.
Јас така ја имам оставано во Софија и Солун, ако ти треба предлог паркинг за таму ќе ти кажам.
 
Член од
20 ноември 2020
Мислења
24
Поени од реакции
15
Ако тестирам позитивен на брз тест при влез, треба да останам во Грција или можам да се вратам? Има ли дел од денот каде не тестираат?
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Ако тестирам позитивен на брз тест при влез, треба да останам во Грција или можам да се вратам? Има ли дел од денот каде не тестираат?
Претпоставувам копнено ќе патуваш.
На Евзони, јас секогаш поминувам ноќе (не заради друго, нема гужва, не сум врзан со време бидејќи си одам на свое таму), екипа за тестирање има 24/7, но лично со остварени околу 20 влезови летово ниту еднаш не ме тестирале, ниту пак сум видел некого да тестираат. Да напоменам само дека патувам со вакцинален сертификат и сите во кола ми се вакцинирани, можеби тоа нешто им значи.

Како што читам тие кои патуваат со тест, со последните измени ги тестирале речиси сите. Но пак ќе речам, не сум видел некого да тестираат.
На Дојран и Меџитлија повеќе замараат со папирологија, на Евзони се е брзо, реда ради.

Инаку од што имам слушнато (роднини, пријатели) тестирани на ГП, за најмногу 30 мин им стигнува СМС дека се негативни и тоа е тоа. Ако евентуално те тестираат, почекај после граница да ти стигне СМС и доколку евентуално да речеме тестот е позитивен, се враќаш назад. Јас барем така би направил.
Авионски ако стигнеш во Грција, 99% те тестираат, пример искачаш позитивен, одиш во карантин тоест нема назад. Тоа е тоа.
 
Член од
20 ноември 2020
Мислења
24
Поени од реакции
15
Претпоставувам копнено ќе патуваш.
На Евзони, јас секогаш поминувам ноќе (не заради друго, нема гужва, не сум врзан со време бидејќи си одам на свое таму), екипа за тестирање има 24/7, но лично со остварени околу 20 влезови летово ниту еднаш не ме тестирале, ниту пак сум видел некого да тестираат. Да напоменам само дека патувам со вакцинален сертификат и сите во кола ми се вакцинирани, можеби тоа нешто им значи.

Како што читам тие кои патуваат со тест, со последните измени ги тестирале речиси сите. Но пак ќе речам, не сум видел некого да тестираат.
На Дојран и Меџитлија повеќе замараат со папирологија, на Евзони се е брзо, реда ради.

Инаку од што имам слушнато (роднини, пријатели) тестирани на ГП, за најмногу 30 мин им стигнува СМС дека се негативни и тоа е тоа. Ако евентуално те тестираат, почекај после граница да ти стигне СМС и доколку евентуално да речеме тестот е позитивен, се враќаш назад. Јас барем така би направил.
Авионски ако стигнеш во Грција, 99% те тестираат, пример искачаш позитивен, одиш во карантин тоест нема назад. Тоа е тоа.
Да на Евзони ке влегувам. Со вакцина сме и ние, па ќе видиме што како ќе биде. Фала за деталениот одговор
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.892
Поени од реакции
10.517
Ако тестирам позитивен на брз тест при влез, треба да останам во Грција или можам да се вратам? Има ли дел од денот каде не тестираат?
Можеш да се вратиш ако си позитивен, со тестирањето е лотарија нема правило во кој дел од денот си тераат рандом, вака по муабети на Дојран најмногу тестираат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.705
Претпоставувам копнено ќе патуваш.
На Евзони, јас секогаш поминувам ноќе (не заради друго, нема гужва, не сум врзан со време бидејќи си одам на свое таму), екипа за тестирање има 24/7, но лично со остварени околу 20 влезови летово ниту еднаш не ме тестирале, ниту пак сум видел некого да тестираат. Да напоменам само дека патувам со вакцинален сертификат и сите во кола ми се вакцинирани, можеби тоа нешто им значи.

Како што читам тие кои патуваат со тест, со последните измени ги тестирале речиси сите. Но пак ќе речам, не сум видел некого да тестираат.
На Дојран и Меџитлија повеќе замараат со папирологија, на Евзони се е брзо, реда ради.

Инаку од што имам слушнато (роднини, пријатели) тестирани на ГП, за најмногу 30 мин им стигнува СМС дека се негативни и тоа е тоа. Ако евентуално те тестираат, почекај после граница да ти стигне СМС и доколку евентуално да речеме тестот е позитивен, се враќаш назад. Јас барем така би направил.
Авионски ако стигнеш во Грција, 99% те тестираат, пример искачаш позитивен, одиш во карантин тоест нема назад. Тоа е тоа.
дали е обавезен форумуларот да се пополни на интернет?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom