Летување во Грција

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.038
Поени од реакции
12.460
Zdravo decki. Idam prv pat u Grcija kaj edno od trite kraci sakam da idam. Me interesira na koj od ovie tri ima kristalna voda cista i mesto za so deca da se ide. Vidov u reonot Sarti imase nekoi ubavi mesta, a za smestaj najdov Armenistis camping.
Ponudete nekoi mesta


Sent from my iPhone using Tapatalk
Вториот крак е преубава водата.
Сарти е супер место ако сакаш пензионерски одмор.Инаку портокали плажата е број еден во тој реон.Имаш и еден автокамп каламици мислам се викаше.Мн. добро среден со убава плажа.
Претпоставувам дека ќе идеш со кола и би ти препорачал да отидеш и до порто карас.Лани беше 10 евра влез од човек ама вреди за сите пари.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
B

Beck's

Гостин
Вториот крак е преубава водата.
Сарти е супер место ако сакаш пензионерски одмор.Инаку портокали плажата е број еден во тој реон.Имаш и еден автокамп каламици мислам се викаше.Мн. добро среден со убава плажа.
Претпоставувам дека ќе идеш со кола и би ти препорачал да отидеш и до порто карас.Лани беше 10 евра влез од човек ама вреди за сите пари.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Ima plazi so plitka voda za deca ili odma dlaboko e. Samo radi Portokali beach sakam da idam vo vtoriot krak :D Od slikite preubavo izgleda.
Inace vo Sarti se izlaga navecer kako e za setanje.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.038
Поени од реакции
12.460
Ima plazi so plitka voda za deca ili odma dlaboko e. Samo radi Portokali beach sakam da idam vo vtoriot krak :D Od slikite preubavo izgleda.
Inace vo Sarti se izlaga navecer kako e za setanje.
Во Сарти плажата е длабока кај центарот на градот,но во новиот дел е мн. плитка и за деца е идеална.Навечер гратчето е многу живо и полно со слаткарници,таверни и кафичи ама накај 12ипол више се празни.
Ноќен живот нема а и верувам не те интересира .Портокали е преубава ама дива плажа е.Лежалки нема и е непрактична за со деца.Водата е кристал.Првата слика е од сарти новиот дел,другите 2 се на портокали.



Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
B

Beck's

Гостин
Во Сарти плажата е длабока кај центарот на градот,но во новиот дел е мн. плитка и за деца е идеална.Навечер гратчето е многу живо и полно со слаткарници,таверни и кафичи ама накај 12ипол више се празни.
Ноќен живот нема а и верувам не те интересира .Портокали е преубава ама дива плажа е.Лежалки нема и е непрактична за со деца.Водата е кристал.Првата слика е од сарти новиот дел,другите 2 се на портокали.



Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Se obiduvam da ti pisam privatno, ne mozam. Imam nekolku prasanja da ne ja tupime na temava :)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.709
Поени од реакции
15.580
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
МНР: Македонските државјани утре да ги избегнуваат местата на одржување на протестите во Грција

дали компаниите примаат каско за Грција :cool:
ова ме потсеќа кога пред 44 години италијанските фашистите во Трст буткаа во море југословенски возила
Ама затоа после пола Југославија купуваше фармерки од Трст;)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.709
Поени од реакции
15.580
незнам, пријатели сега дојдоа од 7 дневен одмор , во Лептокарија биле преку агенција со автобус... не ги услужувале во продавници ( ако насетеле дека не се срби) ... на граница немале проблеми
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Нема теорија по островите да се замара некој од дека си, секако тај живее од тоа шо ти ќе идеш таму пари да оставеш. До сега 3 години по ред крв/закинтос/лефкада нема никаква мака.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.038
Поени од реакции
12.460
Платаници може да беше,јебем ли га.
Портокали 15 лежалки мизерни има,другиот дел се карпи и фрлени пешкири.Горе има некој камп и мн мал кафич.
Се на се,тоа е далеку од средена плажа.
Не е дива и има една газдарица на која сите се жалат.
Каламици е населено место, не е автокамп.
Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.150
Поени од реакции
1.375
Каламици е автокамп и така се вика

Каламици автокампот е на 1 километар од селото Каламици
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.709
Поени од реакции
15.580
Нема теорија по островите да се замара некој од дека си, секако тај живее од тоа шо ти ќе идеш таму пари да оставеш. До сега 3 години по ред крв/закинтос/лефкада нема никаква мака.
така е, кога пред 3 години дојдовме со автобусот во Пефки, Евиа, еден грк дојде и не распоредуваше, а ни викаше ајде македонци, не скопјани или друго.. е сега на кафеаните имаше само српско, романско и чешко мени, ама реално тие беа многу повеќе а и трошеа по кафани, нашиве со фрижидери, мизеруваа, да не кажам довлекоа од Скопје и работи што се иста цена таму...
 
A

Avenger99

Гостин
Бил некој во Јерисос( Ierissos), да сподели искуства?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Имам идено на еден ден со посета и на други места и како што видов набрзина има убаво шеталиште, долга и убава градска плажа со не толку ситен песок, нема гужва и е мирно место одмор.

Според мене Ситонија е најубава и нормално поскапа.
 
Ф

Флеш

Гостин
Дечки,за летување во Грчка,која агенција ви е најдобра/препорачувате?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom