Летување во Грција

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.904
Поени од реакции
14.596
Има ли бензинска на потегот од Неи Пори до Катерини каде што има плин?
Вероватно мора да влезиш во Лептокарија...а дали има плин...незнам

ако сакаш пиши да ти дадам број од мој пријател грк во Лептокарија, прашај го на Вибер...знае македонски све
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
Вероватно мора да влезиш во Лептокарија...а дали има плин...незнам

ако сакаш пиши да ти дадам број од мој пријател грк во Лептокарија, прашај го на Вибер...знае македонски све
Ти благодарам на понудата, но прочепкав на нет и на навигација и најдов една на излез од Платамонас, баш на автопат.

Ти благодарам уште еднаш.
 
S

silmarillion

Гостин
Каков десант беше ова викендов страшна работа. Сите дужници што се кријат низ државава се видоа на плажа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Каков десант беше ова викендов страшна работа. Сите дужници што се кријат низ државава се видоа на плажа.
Сите сем Трајко џуниор, уште две години има од забраната :icon_lol:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.493
Поени од реакции
6.119
Лефкада, Тасос или Скијатос? :D
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Овие три места различни, секој има свој вкус и ќе добиеш различен одговор. Мене Тасос ми има оставено убави спомени и имам поминато многу убав мирен одмор и ако мора да изберам некој тоа ќе биде Тасос.

За кој и да се одлучиш нема да погрешиш. Ако еден остров посетиш ова лето, тогаш другите два во следните две лета. :D
 
B

Beck's

Гостин
Zdravo decki. Idam prv pat u Grcija kaj edno od trite kraci sakam da idam. Me interesira na koj od ovie tri ima kristalna voda cista i mesto za so deca da se ide. Vidov u reonot Sarti imase nekoi ubavi mesta, a za smestaj najdov Armenistis camping.
Ponudete nekoi mesta


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
79
Поени од реакции
47
Beck dojdi vo Kallikratia ima odlicni plazi i blisku e do Solun.Vodata e kristalno
cista i plitka taman za deca .
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Zdravo decki. Idam prv pat u Grcija kaj edno od trite kraci sakam da idam. Me interesira na koj od ovie tri ima kristalna voda cista i mesto za so deca da se ide. Vidov u reonot Sarti imase nekoi ubavi mesta, a za smestaj najdov Armenistis camping.
Ponudete nekoi mesta


Sent from my iPhone using Tapatalk
Втор крак ги исполнува тие услови. Подолго трае денот на западниот брег, Сарти е на источниот. За со деца и кристално чиста вода ти се Торони, Каламици...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Zdravo decki. Idam prv pat u Grcija kaj edno od trite kraci sakam da idam. Me interesira na koj od ovie tri ima kristalna voda cista i mesto za so deca da se ide. Vidov u reonot Sarti imase nekoi ubavi mesta, a za smestaj najdov Armenistis camping.
Ponudete nekoi mesta


Sent from my iPhone using Tapatalk
Втор крак ти е подобра водата од прв крак. Имаш Порто Карас, Сарти, Торони и тн.
Арменистис не ти е баш погодно за со деца. Повеќе за млади е, а и водата одма кога влегуваш е длабока.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
иако секаде е чиста водата на краците, втор крак е со најубави плажи и најчиста вода, природа за прав одмор, првиот е урбанизиран и за дружење.
Јас прв пат слушам за порто карас и арменистис, не ми изгледа длабоко второво, јас па тоа барам длабина и риболов да се истепа на одморот
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom