Летување во Грција

Член од
4 јуни 2016
Мислења
13
Поени од реакции
3
има некој шо ке иде лефкада на 24 јули?
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
210
Поени од реакции
146
На лице место периодов се наоѓа ли сместување по помалите градчиња како афитос и како се цените од вечер?
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.748
Поени од реакции
12.759
Искуства за одмор после 15 септември? Да има бар некој жив човек, гиро и бар еден кафич. Не сакам да отидам во град на мртовци.
 
Член од
5 август 2016
Мислења
118
Поени од реакции
22
Грција имам одено неколку пати за плажи не прашувај на грција треба да му се даде златен медал за плажи посебно на островите а цените незнам како одат Оти пред некоја година одев по грција
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.975
Поени од реакции
14.731
Искуства за одмор после 15 септември? Да има бар некој жив човек, гиро и бар еден кафич. Не сакам да отидам во град на мртовци.
Lani bev na eden den vo Paralija na 13.9 i lugje imaše kako vo špic na sezona
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Некој да не бил во Меморис Апартмани Скијатос или во вила Никос да сподели искуства?
Едната понуда е со Игуана, другата со Фалкон, Нехар итн.
 
Член од
10 август 2016
Мислења
24
Поени од реакции
8
Se slucuvaa nekoi raboti vo Grcija so turistite ama ima i mnogu dezinformacii.Kolite ostaveni na osameni mesta se mamec za site huligani motivirani od razni pricini.Eve ovaa godina ne se slucil nieden takov incident.Osven toa vo Grcija se odi na odmor a ne da se provocirat mestanite.Jasno e deka sme navredeni od niv ama vremeto za odmor ne e za diskusii za politikata tuku za uzivanje. Tie sto voopsto ne bile vo Grcija poradi strav da ne im se sluci nesto i tie sto od silen patriotizam ne sakaat da odat tamu treba sepak da otidat ednas i taka sigurno ke go smenat mislenjeto.[DOUBLEPOST=1471006883][/DOUBLEPOST]
На л se naturistiице место периодов се наоѓа ли сместување по помалите градчиња како афитос и како се цените од вечер?
Vo Afitos sum bil lani,ima dosta mala nabiena plaza a ostatokot od bregot e na ednata strana karpest a na drugata so dosta ezevi,opasno! Ima i druga plaza odma do ovie koja ne sum ja videl,kolku sto znam 50% se naturisti ako ne smeta ok![DOUBLEPOST=1471007084][/DOUBLEPOST]
Ај уште 10 теми отворете за да се фалите дека сте биле во Гејлада.
Ama ti ako ne sakas da odis vo Grcija togas pobaraj nekoja druga tema na forumov-temolam!
 
Последно уредено:
S

silmarillion

Гостин
Од наредна година без 50-60евра вон сезона мислам дека нема да помирисаме море, освен ако не се оди Аспровалта, Платамона и слично. Краците мислам дека ќе ги заборавиме на подолг рок. Грците се познати по тоа да забегаат со паметот кога ќе им се рашири гзот, па како што имаат јака сезона годинава наредна година ништо чудно да почнат јадранска шема со наплата на лежалка и чадор и башка пијачка (нешто што веќе е пракса на делови од втор крак). Цените по рестораните божем ради ДДВ-то им се веќе кренати. Островите се скупи стандард и без тоа, Јонско исто. Ќе се вратиме по утепаните места.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.932
Од наредна година без 50-60евра вон сезона мислам дека нема да помирисаме море, освен ако не се оди Аспровалта, Платамона и слично. Краците мислам дека ќе ги заборавиме на подолг рок. Грците се познати по тоа да забегаат со паметот кога ќе им се рашири гзот, па како што имаат јака сезона годинава наредна година ништо чудно да почнат јадранска шема со наплата на лежалка и чадор и башка пијачка (нешто што веќе е пракса на делови од втор крак). Цените по рестораните божем ради ДДВ-то им се веќе кренати. Островите се скупи стандард и без тоа, Јонско исто. Ќе се вратиме по утепаните места.
Јас утре рано заминувам за Грција, али гледам на вестите бааги кражби и обивања на автомобили и вили и тоа баш каде што ќе одам во Ханиоти, дали е вистина или дезинформации не знам.
Годинава цената на смештај е за нијанса повисочка од минатата година, посебно тоа што било со „нормална цена“, има некои и годинава со монетарни проблеми, па си ставиле цени мислиш на Ибица одмораш, а за следната ќе видиме :)
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
Дали треба меѓународна возачка дозвола за рентање кола?
 
Член од
10 август 2016
Мислења
24
Поени од реакции
8
Treba ama do sega nikoj ne mi pobaral na granica a ne sum imal slucaj da me kontrolira nivna patrola na pat.Mislam deka ne treba zasto nasata vozacka dozvola e biometriska-znaci,validna za cela Evropa...barem taka bi trebalo da bide.
 
S

silmarillion

Гостин
Рентање е едно, граница е друго. Ти се погоди некој лев во рентакарот може и да ти побара меѓународна.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Искуства за одмор после 15 септември? Да има бар некој жив човек, гиро и бар еден кафич. Не сакам да отидам во град на мртовци.
Најољи избор, ако мене ме прашаш. Сум бил неколку пати.

Оваа година е поскупо од другите. Ја најдов за 66 евра за одмор крај на август, почеток на септември. Турска е аут за сите нормални и огромен дел од тие у Грчка завршија. Затоа и нема место и е скупо (тоа што ДДВ-то им е покачено у однос на лани е друга приказна).
 
Член од
10 август 2016
Мислења
24
Поени од реакции
8
OK,ako se zemat vo obzir site evropski standardi koga se odi vo druga drzava-togas treba i regulirano zdravstveno osiguruvanje dodeka sme tamu vo GR,treba uplata pri registracija na voziloto vo slucaj na defekt vo druga drzava da ne odslepa nekoja nivna sluzba barem do nasata granica,treba,treba....a 99 % odime tamu samo so zelen karton i so gospod napred! Ovie nasi denesni auta ne se rasipuvaat taka cesto i pokraj site drugi raboti sto treba da gi resavame pri poaganje toa ni e posledna griza se dodeka ne se osetime finansiski mokni i pocneme da razmisluvame za site eventualnosti ama toa ke se sluci vo nekoe idno vreme,posle 50 godini !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom