Летување во Грција

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
4.397
Поени од реакции
7.600
Zdravo decki. Idam prv pat u Grcija kaj edno od trite kraci sakam da idam. Me interesira na koj od ovie tri ima kristalna voda cista i mesto za so deca da se ide. Vidov u reonot Sarti imase nekoi ubavi mesta, a za smestaj najdov Armenistis camping.
Ponudete nekoi mesta


Sent from my iPhone using Tapatalk
Вториот крак е преубава водата.
Сарти е супер место ако сакаш пензионерски одмор.Инаку портокали плажата е број еден во тој реон.Имаш и еден автокамп каламици мислам се викаше.Мн. добро среден со убава плажа.
Претпоставувам дека ќе идеш со кола и би ти препорачал да отидеш и до порто карас.Лани беше 10 евра влез од човек ама вреди за сите пари.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
11.625
Поени од реакции
9.271
Вториот крак е преубава водата.
Сарти е супер место ако сакаш пензионерски одмор.Инаку портокали плажата е број еден во тој реон.Имаш и еден автокамп каламици мислам се викаше.Мн. добро среден со убава плажа.
Претпоставувам дека ќе идеш со кола и би ти препорачал да отидеш и до порто карас.Лани беше 10 евра влез од човек ама вреди за сите пари.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Ima plazi so plitka voda za deca ili odma dlaboko e. Samo radi Portokali beach sakam da idam vo vtoriot krak :D Od slikite preubavo izgleda.
Inace vo Sarti se izlaga navecer kako e za setanje.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
4.397
Поени од реакции
7.600
Ima plazi so plitka voda za deca ili odma dlaboko e. Samo radi Portokali beach sakam da idam vo vtoriot krak :D Od slikite preubavo izgleda.
Inace vo Sarti se izlaga navecer kako e za setanje.
Во Сарти плажата е длабока кај центарот на градот,но во новиот дел е мн. плитка и за деца е идеална.Навечер гратчето е многу живо и полно со слаткарници,таверни и кафичи ама накај 12ипол више се празни.
Ноќен живот нема а и верувам не те интересира .Портокали е преубава ама дива плажа е.Лежалки нема и е непрактична за со деца.Водата е кристал.Првата слика е од сарти новиот дел,другите 2 се на портокали.Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
11.625
Поени од реакции
9.271
Во Сарти плажата е длабока кај центарот на градот,но во новиот дел е мн. плитка и за деца е идеална.Навечер гратчето е многу живо и полно со слаткарници,таверни и кафичи ама накај 12ипол више се празни.
Ноќен живот нема а и верувам не те интересира .Портокали е преубава ама дива плажа е.Лежалки нема и е непрактична за со деца.Водата е кристал.Првата слика е од сарти новиот дел,другите 2 се на портокали.Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Se obiduvam da ti pisam privatno, ne mozam. Imam nekolku prasanja da ne ja tupime na temava :)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.404
Поени од реакции
10.120
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.761
Поени од реакции
2.678
МНР: Македонските државјани утре да ги избегнуваат местата на одржување на протестите во Грција

дали компаниите примаат каско за Грција :cool:
ова ме потсеќа кога пред 44 години италијанските фашистите во Трст буткаа во море југословенски возила
Ама затоа после пола Југославија купуваше фармерки од Трст;)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.404
Поени од реакции
10.120
незнам, пријатели сега дојдоа од 7 дневен одмор , во Лептокарија биле преку агенција со автобус... не ги услужувале во продавници ( ако насетеле дека не се срби) ... на граница немале проблеми
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.331
Поени од реакции
1.886
Нема теорија по островите да се замара некој од дека си, секако тај живее од тоа шо ти ќе идеш таму пари да оставеш. До сега 3 години по ред крв/закинтос/лефкада нема никаква мака.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
32.877
Поени од реакции
48.793

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
4.397
Поени од реакции
7.600
Платаници може да беше,јебем ли га.
Портокали 15 лежалки мизерни има,другиот дел се карпи и фрлени пешкири.Горе има некој камп и мн мал кафич.
Се на се,тоа е далеку од средена плажа.
Не е дива и има една газдарица на која сите се жалат.
Каламици е населено место, не е автокамп.
Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
14 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
936
Каламици е автокамп и така се вика

Каламици автокампот е на 1 километар од селото Каламици
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.404
Поени од реакции
10.120
Нема теорија по островите да се замара некој од дека си, секако тај живее од тоа шо ти ќе идеш таму пари да оставеш. До сега 3 години по ред крв/закинтос/лефкада нема никаква мака.
така е, кога пред 3 години дојдовме со автобусот во Пефки, Евиа, еден грк дојде и не распоредуваше, а ни викаше ајде македонци, не скопјани или друго.. е сега на кафеаните имаше само српско, романско и чешко мени, ама реално тие беа многу повеќе а и трошеа по кафани, нашиве со фрижидери, мизеруваа, да не кажам довлекоа од Скопје и работи што се иста цена таму...
 
A

Avenger99

Гостин
Бил некој во Јерисос( Ierissos), да сподели искуства?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.080
Поени од реакции
38.064
Имам идено на еден ден со посета и на други места и како што видов набрзина има убаво шеталиште, долга и убава градска плажа со не толку ситен песок, нема гужва и е мирно место одмор.

Според мене Ситонија е најубава и нормално поскапа.
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
6.866
Поени од реакции
5.616
Дечки,за летување во Грчка,која агенција ви е најдобра/препорачувате?
 
На врв Bottom