Летување во Грција

Член од
23 август 2009
Мислења
176
Поени од реакции
31
Дајте некое инфо за Калитеа. Цени на плажи , ресторанти ... ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
791
Поени од реакции
218
Инфо за Неа Анхиалос, Волос, Скиатос, ако даде некои добре ке биде. :) Август ке одиме на одмор во Неа Анхиалос со агенциа.
 

neapotidea

DeEpWoOdS
Член од
28 јуни 2017
Мислења
15
Поени од реакции
1
Nekoj da spodeli iskustvo za Nea Potidea kako e sto e,vo blizina ima povejke mesta za posetuvanje kade e najdbro..i dali prestojuval vo HAUS LITHEA....kako e vilata dali e cista i dr.....pozdrav
 
A

Avenger99

Гостин
Некој да бил во Сивири? Ми треба мирно место, без гужва, да има по некоја таверна и кафич и то је то.
 
Ф

Флеш

Гостин
Препорака за добри агенции со цени кои вредат .....Не сум запознаен многу,немам информации,па сакам да имам слика за да се одлучам,дефинитивно ако имате препорака за агенции,пукајте,касно планирам и ја па,сакам да одам негде 21 август до 3 септември сам или друштво,ќе видиме ,:D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.975
Поени од реакции
14.731
Dali nekomu mu pobarale megjunarodna dozvola?

Jas sekogaš im ja priložuvam so site drugi dokumenti.....no sega mi e istečena pa neznam dali da vadam nova
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.539
Dali nekomu mu pobarale megjunarodna dozvola?

Jas sekogaš im ja priložuvam so site drugi dokumenti.....no sega mi e istečena pa neznam dali da vadam nova
на граница не
минатата недела мои комшии ги засѕанала полиција и 300е казна заради децата шо позади немале појас стаено, не се нормални
иначе им побарале меѓународна, не ризикувај за 1000ден, земи извади си


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
C

cige

Гостин
Препорака за добри агенции со цени кои вредат .....Не сум запознаен многу,немам информации,па сакам да имам слика за да се одлучам,дефинитивно ако имате препорака за агенции,пукајте,касно планирам и ја па,сакам да одам негде 21 август до 3 септември сам или друштво,ќе видиме ,:D
nikana.gr
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Dali nekomu mu pobarale megjunarodna dozvola?

Jas sekogaš im ja priložuvam so site drugi dokumenti.....no sega mi e istečena pa neznam dali da vadam nova
Мене никад не ми побарале. Истечена ми е и на мене. Бев во Мај на одмор таму и нормално никој ништо не ми побарал, али сеа за август ќе вадам изглеа. Не би ризикувал.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.917
Се распрашав и некои ми рекоа дека, ако имаш нова возачка, таа е меѓународна, веќе не ти е потребна посебна меѓународна возачка (освен ако возиш камион или сл.).
Сега баш и не знам, да вадам или не.
 
Член од
28 април 2011
Мислења
270
Поени од реакции
95
Како е времето на почеток на септември во првиот крак или во пиерија,важно е морето да биде плитка,кое место би го препорачувале.
 
S

silmarillion

Гостин
Се помалце и помалце наши. Румуните, Бугарите и Србите изгазија.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Како е времето на почеток на септември во првиот крак или во пиерија,важно е морето да биде плитка,кое место би го препорачувале.
Јас обично одам после 5-10 септември , супер е и времето и водата . Не е лошо да ја додадеш и Ситонија ( вториот крак) на списокот , делот од Ормос Панагиас до Вурувуру . На првиот крак плитко и чисто е на Ксенија плажата пред Паљури (чисто е кога нема срби , се разбира ) а и делот од Афитос до Криопиги е одличен.
Се помалце и помалце наши. Румуните, Бугарите и Србите изгазија.
Се повеќе Румуни има а бројот на наши , Срби и Бугари мислам дека не варира многу , сега зависи од место до место , на поефтините места лани имаше и многу Молдовани .
Инаку на Халкидики бр. 1 по бројност се Русите .
 
S

silmarillion

Гостин
Се повеќе Румуни има а бројот на наши , Срби и Бугари мислам дека не варира многу , сега зависи од место до место , на поефтините места лани имаше и многу Молдовани .
Инаку на Халкидики бр. 1 по бројност се Русите .
Руси? Можда по резортите а со оглед на тоа што на една рака се бројат резортите тешко дека се број 1. Бугарите, Румуните и Србите углавном владеат, а наши помалце секој викенд сум натака и пратам таблици по патиштава.

Генерално муабетот ми беше како низ пластичен пример може да видиме каков ефект има развојот на стандардот. Од проста причина, ако пред 5 години 4 члено семејство може скромен одмор да пројде со 500-600 еур, денес веќе е 1000 еур ко ништо. А стандардот не е отиден дупло сигурно за тој период. Али ајде ќе почекаме, ваљда на крај од сезона ќе извадат некои бројки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom