Летото низ фотографии

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Имаме тема за зимска фотографија, имаме и за преубавата есен... Како може да ја пропуштиме летната верзија? :)

Фотографи, бујрум, споделете ги вашите фотографии кои го отсликуваат летото. Плажа, песок, море, езеро, вода од секаков тип, разладување, девојки, коктели... Се поминува. Единствено правило: Фотографиите мора да бидат ваше дело.

Ајмо, почнувам јас со неколку фотки:


Cliff Jumping by MLazarevski, on Flickr
Girl by the Seashore by MLazarevski, on Flickr
Sunrise by MLazarevski, on Flickr

Perast - St. Nicholas Church (Montenegro) by MLazarevski, on Flickr
Sun tanning and reading a book by MLazarevski, on Flickr
Pirate Ship (Tilt-Shift) by MLazarevski, on Flickr
Locked View by MLazarevski, on Flickr
Dubrovnik, Croatia by MLazarevski, on Flickr
Dubrovnik, Croatia by MLazarevski, on FlickrСлободно надополнете ме... :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Сатурацијата е малце висока за мој вкус, other then that perfect (y)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Првата на кое место е сликана?
Ако не е фото шоп,тогаш ова е нешто најлошо...еден врз друг од висина-скок во вода
вакво нешто ми го расипа едно лето одморот во Гејлада,кога ние бевме „американци“
на шура ми,тогаш детиште му ја скршија клучната коска на рамо-и ајде цурик Југо....
-----------------------------------
А ако не оди некој на песок и такви работи, ама има летни фотки што правиме тогаш,
еве јас ги шетав внуците вчера: За почеток на Милениумскиот крст на Водно.
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Првата е направена со multi-layering на фотошоп, така?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Првата е фотната на Лефкада, односно плажа - Агиофили.
Ова се двајца лудаци кои рипаа од карпа и да, финалниот резултат е направен манипулација од повеќе фотографии во постпродукција :)

Продолжуваме:


Paradise on Earth by MLazarevski, on Flickr
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Ако не е фото шоп,тогаш ова е нешто најлошо...еден врз друг од висина-скок во вода
вакво нешто ми го расипа едно лето одморот во Гејлада,кога ние бевме „американци“
на шура ми,тогаш детиште му ја скршија клучната коска на рамо-и ајде цурик Југо....
-----------------------------------
А ако не оди некој на песок и такви работи, ама има летни фотки што правиме тогаш,
еве јас ги шетав внуците вчера: За почеток на Милениумскиот крст на Водно.
се гледа од прва дека е манипулирано, односно дека (почнувајќи од горе према доле) првиот, вториот и четвртиот се ист човек, а третиот и петиот се друг, пак еден ист човек.
П.С. црквата цв никола ми е нај нај (y), четврта слика од постот на ацид
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.928
Поени од реакции
1.464
Acid Сите се убави, а сликата со црквата е феноменална. Фокусот е така добро наместен што е супер испадната. Боите исто се погодени, ми се свиѓаат.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Некој ќе шета по Тунис,Мароко и Египет, а богами и на Азурни и неазурни брегови,
ама добро е и тоа инаку па кога тоа јас ќе го видам а некои богами пак ни на слика.
Но со шетањето бар на внуциве не останувам покусо-вода-песок-брод и сладолед
на ова место три пати неделава ги носев е ама не се погоди времето ни еден ден. Picture 379.jpg нашиот најголем брод Picture 377.jpg ама е топла водата,повторува внуката,колку да не ја извадам од таму а прокапува и од небото
песок,еден-два трактора Picture 378.jpg ама бар го има(т.с. дробен камен)
Вчера 09.07.2013 год.Место:Тука т.с.крајната дестинација за одмор на повеќето.
Сликано со еден стар мобилен,и тоа сосем аматерски...за чаламење и факти доволно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom