Летни одмори и корона

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Одмор 2 недели дома ќе биде...спорт(сабајле и попладне), шлапкање у базен со музика преку ден и пиво и пици навечер у кафич.
Од флаша пола-литарска потешко не дигам додека одмарам, иначе може килажи у теретана :D
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.231
Сега може да патуваме за Турција или не?
Еднаш читам на Канал 5 дека може, после пишат само во Србија, Албанија и Косово...

Луд јебе збуњеног работава...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.959
Поени од реакции
15.974
Сега може да патуваме за Турција или не?
Еднаш читам на Канал 5 дека може, после пишат само во Србија, Албанија и Косово...

Луд јебе збуњеног работава...
Турција може.ама со аероплан, ама ПРВО да ги отвориме аеродромите, ПА ЧАРТЕР да се организира... а Египет не може...
 
Член од
30 април 2020
Мислења
154
Поени од реакции
182
Турција може.ама со аероплан, ама ПРВО да ги отвориме аеродромите, ПА ЧАРТЕР да се организира... а Египет не може...
Ke pocnat charteri za turcija posle izborite, ke pocnea i porano ama sme drzava kade sho politikata e najvazna :facepalm:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.959
Поени од реакции
15.974
Ke pocnat charteri za turcija posle izborite, ke pocnea i porano ama sme drzava kade sho politikata e najvazna :facepalm:
мене ми смрди дека хитлерче има шема со зголемено тестирање и зголемени случаи да го држи народот тука, да не се изнесуват девизи во странство, економски ќе колаборираме...
 
Член од
30 април 2020
Мислења
154
Поени од реакции
182
мене ми смрди дека хитлерче има шема со зголемено тестирање и зголемени случаи да го држи народот тука, да не се изнесуват девизи во странство, економски ќе колаборираме...
Da, drzhi voda. Nema da ima odliv na devizi, granicite gi otvori za vlez no ne i za izlez za da moze stranci da doagjaat turizmot da funkcionira i da ne zapadne vo pogolema kriza, edinstveno ke krahiraat turistickite agencii koi nemozat godinava da rabotat incoming a evo nemozat ni outgoing aranzmani.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.959
Поени од реакции
15.974
Ke pocnat charteri za turcija posle izborite, ke pocnea i porano ama sme drzava kade sho politikata e najvazna :facepalm:
дебилана од ТА праќа реклама за Нидри а тргнување од 04,07,2020 :facepalm:
а од друга страна за Турција можеше и да функционира, н.пр. со авио превоз од Србија... ама толку им сечи тиквата на тие од агенциите...
 
Член од
2 мај 2006
Мислења
132
Поени од реакции
83
Здраво дечки, некој да ми каже како е во Охрид сега со овие мерки за невакцинирани. Знам дека во кафиќи дискотеки не може, но што е со плажите, дали пуштаат без вакцина, и како е моментално во охрид, има ли туристи сл. Ви благодарам
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
283
Поени од реакции
443
Здраво, дали некој знае дали може да се мине низ косово без тест бидејки сме само транзит?
 
Член од
15 март 2008
Мислења
546
Поени од реакции
63
Здраво, дали некој знае дали може да се мине низ косово без тест бидејки сме само транзит?
Јас сабајлево се враќав од Црна Гора , преку Албанија и Косово , и ништо не бараат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom