Летна сезонска работа во Грција

Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
Тргам вторник сабајле на местото Ретхимнон човекот ми рече превоз околу 100-120 евра до солун со бус од солун до атина со воз и од атина со брод до таму плата работно место помошник келнер дневница 30евра + бакшиш кој не бил никогаш под 15 евра
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
Јас сум на крит хања сум,да знајш и тој град е убав и нема да погрешиш ако заминиш
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
hahaha- zaboravete vekje na ovie sezonski raboti vo gejlada Donesoa zakon dokolku fatat neprijaven rabotnik- sezonec gazdata kje go operdashat so 11000 evra globa taka da barajte si chare na drugo mesto
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
12
Поени од реакции
8
Za ovaa leto ke ima nesto za rabotaa ???
--- надополнето: 4 февруари 2014 во 17:56 ---
Za ovaa leto ke ima nesto za rabotaa ???
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Za ovaa leto ke ima nesto za rabotaa ???
--- надополнето: 4 февруари 2014 во 17:56 ---
Za ovaa leto ke ima nesto za rabotaa ???
Ќе има како не... за собарка ќе те биде (ако си женско) ? Оти знам човек што може да ти среди... 600еу плата...
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
113
Поени од реакции
20
Планира ли некој да оди летово? Нели сезоната почнува во средината на април?
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
12
Поени од реакции
8
Зошто да нема кај да се оди... голема е Грција и е полна со хотели. Сигурно ќе може да се најде работа, само треба на време да се отиде.
da samo odis na se ili nisto ili ke bide ili nema da bide
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
Би сакал да одам оваа лето некоја препорака да ми дадете некоја агенција или некој што посредува за одење? Бидејки некои викаат на лице место да одам и да барам само така некако несигурно ми е можеби нема да најдам и одма да се вратам :). Ај би ве замолил некој да ми пише како може да отидам зошто еве април фати што побргу да се снајдам. Благодарам однапред !!!
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.178
Поени од реакции
3.151
Lugje planiram nekade Juni-Juli da odam na sezonska rabota vo Grcija ...Bi rabotal i na plantazi ne mi e problem toa nikakov..Dajte nekoja nova informacija kolku se plakja ,na koe mesto sto nudat i slicno..
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
некој да знае нешто за работа за ова лето? Баш би сакал да отидам да работам ама немам некој за да ми ја среди. Ај кажете нешто шо-како, агенции ова она??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom