Летна Сезонска Работа во Хрватска

Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Некој да даде контакт за сезонска работа во Хрватска?
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
65
Поени од реакции
49
Има ли некој да работи во Дубровник
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
И мене ме интересира ова. Читам баѓи преваранти има а сум со план да се пробам таму па супер би било некој ако помогни.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.540
Член од
11 јуни 2021
Мислења
362
Поени од реакции
810
Најсигурно ви е да аплицирате директно во хотелот каде што сакате да работите.
 

NumberGuy

Supreme Сasual Dating - Legitimate Girls
Член од
23 декември 2009
Мислења
42
Поени од реакции
4
А бе какви агенции кратат ептен. Едно им пишува на огласот друго ти нудат у договор.
Агенцијата Manpower и тие маркетите Studenac и Pemo, најголеми преваранти. Демек нудат бесплатен смештај ова-она, се тоа им е израчунато на нив. Џабе се лажете, у кладилница да играм по 20-че ќе упецам еднаш 3-4000 евра за шест месеци колку што трае работата.
Ништо посебно не е ни платата и овде може да најдат искусни келнери шанкери работа за 500-600 евра.
 
Член од
10 октомври 2021
Мислења
42
Поени од реакции
20
А бе какви агенции кратат ептен. Едно им пишува на огласот друго ти нудат у договор.
Агенцијата Manpower и тие маркетите Studenac и Pemo, најголеми преваранти. Демек нудат бесплатен смештај ова-она, се тоа им е израчунато на нив. Џабе се лажете, у кладилница да играм по 20-че ќе упецам еднаш 3-4000 евра за шест месеци колку што трае работата.
Ништо посебно не е ни платата и овде може да најдат искусни келнери шанкери работа за 500-600 евра.
Ti brat ako mojs da fatis 3 4 iljadi evra za pola godina
Ne mora ni da rabotis, samo kockaj haha
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.550
Поени од реакции
9.110
Не е така сјајно во Хрватска за плаќање ама подобро е од МКД сигурно. Освен сезонска заработка таму си на море, меѓу туристи и убава атмосфера. Не е лошо искуство да се поработи некоја сезона во Хрватска па макар и една да е ќе видите како е и сами ќе си процените. Цавтат или Пореч ви ги препорачувам.
Автоматски споено мислење:

Едно им пишува на огласот друго ти нудат у договор.
Агенцијата Manpower и тие маркетите Studenac и Pemo, најголеми преваранти.
Ова е вистина. Треба да се внимава со кого се договарате.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom