Летен одмор во Валона, Албанија

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
macgowan Да Ксамил:) Ама то е то, јас бев пред 3 години таму. Освен плажата и морето таму нема ништо поспециално. Беше евтино и чисто. Тоа е мое мислење. Сепак е МИЛИОН пати подобро од Драч каде што има 3-4 километри плажа ама водата е ѓон. Матна вода, кога ќе нурнеш прст пред око не се гледа. Се капиш со гомна, т.с изгледа во морето истекува канализација па не треба да те чуди ако при пливање во вода те придружи и некое гомно.

Се на се Албанија е нешто како европски Пакистан/Либија и таквите држави. Сеуште е во изградба. Ама може да се помине еден одмор со 250-300 евра. (Ама за некој фамилијарен човек, не зборувам за луѓе помеѓу 20-25 години) Има и во Саранда убави местенца со чиста вода.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.541
Поени од реакции
7.297
За оние што ке се најдат во Валона а се љубители на свежа морска храна од секаков вид топло им го препорачувам хотелчево Paradise Beach (во Радиме, на 15мин со кола од тунелот во Валона) каде во приземјето е сместен одличен рибен ресторан, цените пред 3-4 години кога бев таму беа приближно со нашиве цени на скарата. За ручек и вечера ресторанчево беше преполно од гости кои не беа од хотелот и специјално доаѓаа тука. Едини проблем е како и што да нарачаш
пошто конобариве само итаљански и албански цепаат, англискиот да не речам ич а глеаш по масиве носат некој чуда вкусни и убави(ко на сликава) со очи да ги изедеш а незнаеш шо е.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Хранава на отворено, сакаш ли налет на муви и отровања :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom