Лерин

Дискусија во форумот 'Градови и села' започната од TpH_Bo_OkO, 10 мај 2007.

 1. @cool@

  @cool@ Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική

  Член од:
  2 јуни 2007
  Мислења:
  23.580
  Допаѓања:
  27.051
  koja godina beshe toa\? ti teknuva li? :)
   
 2. Мартин$

  Мартин$ Модератор

  Член од:
  2 март 2007
  Мислења:
  5.234
  Допаѓања:
  148
  2005/2006
   
  На @cool@ му/ѝ се допаѓа ова.
 3. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  3.261
  Допаѓања:
  7.492
  Од Лерин е и единствената политичка партија на македонците во Грција, наречена Виножито, за жал голем број од нивните идеи кои се за да се задоволат основните човечки права, наидуваа на забрана и отпор од грчките власти. Еден ден и јас сакам да го посетам градот и се надевам ќе го реализирам тоа во блиска иднина, не само него туку и Костур, Воден... Еве видео кое препорачувам да го погледа секој Македонец, а и ми е многу криво што не е синхронизирано на англиски, да чуе светот низ што се поминал македонскиот народ од Егејска Македонија

   
  На Uchiha Sasuke му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Uchiha Sasuke

  Uchiha Sasuke Sharingan User

  Член од:
  21 март 2013
  Мислења:
  3.524
  Допаѓања:
  7.034
  Скоро секоја втора недела одам накај Лерин исклучиво со точак се собираме по 3,4 души и тераме на гиро,ако си во можност некогаш посети го мн убав е и раздвижен, плус се е македонско таму сите те разбираат има исклучок за некои што им е страв и се кријат.
   
  На FilipMKD007 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. FilipMKD007

  FilipMKD007

  Член од:
  8 јануари 2013
  Мислења:
  3.261
  Допаѓања:
  7.492
  Баш интересно ова со точак од Битола, околу триесетина километри е гледам, доста достапно делува. Кажи ми, има некој стар пат по кој се движите или по автопатот од страна? И поминување на граничен премин со точак е иста процедура како со кола?

  Сигурно пукаат од среќа и од изненадување кога во продавница ќе те послужат на грчки, а ти ќе им вратиш на македонски и ќе видат дека си нивни човек. Мора да се доживее (y)
   
  На Uchiha Sasuke му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Uchiha Sasuke

  Uchiha Sasuke Sharingan User

  Член од:
  21 март 2013
  Мислења:
  3.524
  Допаѓања:
  7.034
  Дирек по автопат брат од страна е сеа дури да стигниш до границата е лошото оти тесен е патот многу кај селата, нема место за две коли да се разминат шо се вели зборот,ама ништо страшно само внимателно.Кога ќе стигниш на граница исто како со кола да си даваш пасошот на шалтер и тераш коа ќе влезиш во егејска веќе одма подруго по лабаво си возиш имаш премногу место немора ни еден позади друг да возиме од шо е толку широк автопатот,лошото е тука дури излезиш од мк оти тиња е пато цел со дупки а после граница брат леташ самито точак вози и патот е рамен нема угорници ич отприлика за 2 саати се стига со лабаво возење. Иначе да мн среќни се кога ќе наидат на наши,баш последиот пат кога бев на гиро заборајв како се вика местото ама знам каде е хаха газдата беше македонец и се истуривме од муабет праење мн фини се и дружељубиви само како да се скршени делуваат после ова шо се дешава кај нас ама тоа е тоа, воглавно вреди да се посети исто така е и со градот Воден и таму врие македонци и тој град има мн природни убавини,за Солун да не зборам го обожавам тој град и натаму често одам со агенциите по 600 ден е :D следно на мета ми е Костур таму сеуште неам отидено ама ќе се шибнам март месец негде би сакал да го споредам со Охрид па кога ќе одам ќе дам импресии:)
   
  arheolog, Ivica^, AAbrat и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: