Лепа села лепо горе

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
znam deka e star filmov ama kako sto gledam nema niedna tema za ovoj...Stvarno dobar film jaka komedija ama nazalost vistinata za vojnata vo Bosna. Odlicna akterska i producentska ekipa. mislam deka ovoj film e eden od najdobrite vo istorijata na srpska kinematografija
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
znam deka e star filmov ama kako sto gledam nema niedna tema za ovoj...Stvarno dobar film jaka komedija ama nazalost vistinata za vojnata vo Bosna. Odlicna akterska i producentska ekipa. mislam deka ovoj film e eden od najdobrite vo istorijata na srpska kinematografija
Гледај го „НОЖ„ , нема подобар филм во таа категорија:wink:
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Гледај го „НОЖ„ , нема подобар филм во таа категорија:wink:

i toj sum go gleal... i toj film e dobar ama imam razbrano deka toa e vistinski nastan.P.S.ako moes da ja najdes knigata procitaj ja bila uste podobra majka mi ja citase
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Добар е шо знам,има многу примеси на Мис Стон некако..
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Добар филм, иако кога ќе се помисли дека настаните се вистинити тогаш и не е толку комично, ама ок што да се прави. Сепак вреди да се гледа.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ауууу, филмот е зверотини......Кој од кој се.....Којо,Бјела,Манда,Цвијановиќ,Бата Живојиновиќ.......Сепак мислам дека улогата на Којо е најдобра.....

Чика Веља, бивши гастербајтер кој крадел новчаници од баби по улица а после у свое маало се праи манга и ''Како је Србин на западу био џентлмен''......Негова најдобра сцена ми е кога ќе почне да се дере ....''Ој турциииии, турциииииии, има ли меџу вама пичкама нека спремна на стискавац''....Или кога на странкињата ќе и залепи една ......priceless......

Другите ликови ми е онака само по малце истакнати....Бјела има добра улога ама јас сепак не го глеам филмот од таа озбилна перспектива туку се трудам шо појше да се насмеам........

Филмот е едно од ремек-делата на Срѓан Драгоевиќ заедно со Ране и првите два дела од Ми нисмо анџели.....
 

Unknown Artist

I reject your reality and substitute my own.
Член од
16 ноември 2007
Мислења
322
Поени од реакции
15
Филмчево на памет го знам. Ремек дело!
Чика Веља и Виљушка се лудаци :pos2:
Имав направено Counter Strike верзија со семплови од филмов.
као на пр. Хочеш зољу сине, да га докусуриш?
или... Ау јеботе уби ме ова промаја!
или... Шта радите човече? -Бије! -Па кад се опира рутинској контроли! -Па да!


Ал ночас, ако слуша... нек чује бол... у пјесми коју пјевам њој, само њој... итн.
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Вистина, квалитетен филм. Го имав, ама сега којзнае каде ми е.:(
Оооооооо, турцииии!!! :)
Шта си ти? Ја сам Н н н н н н наркоман (и дига 3 прста:))
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Фил кој што дефинитивно не те остава рамнодушен.Кога почна да се прикажува по кинава бев у војска,додека траеше не не пуштаа да излеземе од касарна и најстрого ни беше забрането да го гледаме филмов,да не ни дадел некои погрешни идеи:tapp:
Много је куме:salut:
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.693
Поени од реакции
883
Одличен е филмот...гледан ми е неколку пати...прв пат го гледав пред десетина години на кино...една од најјаките сцени е дијалогот меѓу Никола Којо и Бата Живојинович..." Док вам је чопави Загорац трпао девизе у дупе занали сте да кењате о поштењу , карали сте најбоље пичке , возили најбоље ауте , а сад кад вам се кита више не диже дошло је време да сведете рачуне...јебем вам ја то ваше поштење и све вас " поштене " " ... чиста вистина е кажаното...навистина така и беше
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
50
Поени од реакции
2
A gde ces ti cedo? IIIdem kkkuciiii....... Epaa putujjj :uvo: Zakon film so mnogu zaebancie, samo da ne se svati pogresno, kako so e vo slucajot so "RANE" site nekako pogresno go svakjaat!!!
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Dok je Nemac, Engles....jeo prasicem sa rukama.....mi Srbi, boc! sa viljuskom.....ustu ga jebem....:pos2:цитат од филмот кога се снимаат пред камера.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Три цитати, за кои треба да го имаш гледано филмот за да ти бидат смешни:
-Куме, ја би да ми то колемо. И онака прича че лоше ствари о нама
-Јованооо, Јованкее....!!!!!!!!
-Не хвала, попио сам пиво пред пет дана, доста е.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.693
Поени од реакции
883
Три цитати, за кои треба да го имаш гледано филмот за да ти бидат смешни:
-Куме, ја би да ми то колемо. И онака прича че лоше ствари о нама
-Јованооо, Јованкее....!!!!!!!!
-Не хвала, попио сам пиво пред пет дана, доста е.
Да надополнам за последното....Види какав венац , сигурно је домача...ха ха ха
 

Kajgana Shop

На врв Bottom