Лекови од странство

Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
Дали некој знае дали може да се нарачаат лекови (Kolagen) од Бугарија
или дали знаете некој што носи лекови од Бугарија по порачка
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Дали некој знае дали може да се нарачаат лекови (Kolagen) од Бугарија
или дали знаете некој што носи лекови од Бугарија по порачка
Што е толку посебен тој Колаген (претпоставувам дека се работи и за колаген, не е само името на тој лек Kolagen)?
Од која фирма е лекот? Кој тип на колаген?
Квалитетни суплементи имаш од тука https://www.iherb.com/ а за лекови од Бугарија ако само таму ги има и да не ги чекаш од интернет фати автобус и правец таму, Бисер Пром и слични агенции имаат во Сабота тури до Софија за 11 евра.
https://grouper.mk/deal/ta-biserprom-shoping-sofija-maj-2019
Трета опција да замолиш некој од таксистите кои одат натаму секој ден или шоферите на автобуска да ти донесат на враќање, нормално си наплаќаат за услугата.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Вршат достава до Северна?
Да, само се наплаќа. Имаш shipping saver продукти.
Инаку со достава во Скопје имам негативно искуство со нашата пошта, од таму стига за 2-3 недели, а тука може да го чекаш ако не ти го загинат и по месец и пол.
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
Да, само се наплаќа. Имаш shipping saver продукти.
Инаку со достава во Скопје имам негативно искуство со нашата пошта, од таму стига за 2-3 недели, а тука може да го чекаш ако не ти го загинат и по месец и пол.
Нека стигне за колку сака и така витамини се. Значи преку тоа shipping saver e free? И дали враќаат пари ако не стигне?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Нека стигне за колку сака и така витамини се. Значи преку тоа shipping saver e free? И дали враќаат пари ако не стигне?
Не е фри, тоа се продукти за кои е пониска цената за шипинг. Има денови во годината кога даваат фри шипинг. Не ми се случило да барам поврат на пари, се ми има стигнато.
Инаку со се шипинг гледај да не надминеш сума од 50 долари, оти може да ти бараат да платиш данок и царина
За отворање на пратка исто знаат да наплатат 150тина денари.
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
Не е фри, тоа се продукти за кои е пониска цената за шипинг. Има денови во годината кога даваат фри шипинг. Не ми се случило да барам поврат на пари, се ми има стигнато.
Инаку со се шипинг гледај да не надминеш сума од 50 долари, оти може да ти бараат да платиш данок и царина
За отворање на пратка исто знаат да наплатат 150тина денари.
Мултивитамини ми требаат, јас сум специфичен со алергии и додатоци. :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.629
Поени од реакции
34.888
Мултивитамини ми требаат, јас сум специфичен со алергии и додатоци. :D
Не сум фан на мултивитамини, али едни од подобрите ти се one per day и two per day od life extension. Исто добар квалитет очекувај од doctors best, now, jarrow.
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
toa e KOLLAGEN 11000
za obnovuvanje na rskavica na koleno
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Што е толку посебен тој Колаген (претпоставувам дека се работи и за колаген, не е само името на тој лек Kolagen)?
Од која фирма е лекот? Кој тип на колаген?
Квалитетни суплементи имаш од тука https://www.iherb.com/ а за лекови од Бугарија ако само таму ги има и да не ги чекаш од интернет фати автобус и правец таму, Бисер Пром и слични агенции имаат во Сабота тури до Софија за 11 евра.
https://grouper.mk/deal/ta-biserprom-shoping-sofija-maj-2019
Трета опција да замолиш некој од таксистите кои одат натаму секој ден или шоферите на автобуска да ти донесат на враќање, нормално си наплаќаат за услугата.
Дали колагенот на Тrec Nutrition го препорачуваш?
 
Член од
31 март 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Хелиос Медикал е добавувач на колагени,витамини и минерали од германски брендови Doppel Herz i Gelita ги имаат во сите аптеки освен Зегин а штотуку отворија и специјализирана продавница за нив на улица Јордан Мијалков бр.23а во Скопје проверете кај нив треба да имаат све.
 
Член од
1 април 2021
Мислења
1
Поени од реакции
1
Најдобара е CH-Alpha биоактивен хидролизиран колагенски пептид ,на секој ја препорачувам од се срце , многу добри резултати дава брзо време....
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
некој да не носи лекови од бугарија, поточно ми треба овој лек
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
413
Поени од реакции
82
Хелиос Медикал е добавувач на колагени,витамини и минерали од германски брендови Doppel Herz i Gelita ги имаат во сите аптеки освен Зегин а штотуку отворија и специјализирана продавница за нив на улица Јордан Мијалков бр.23а во Скопје проверете кај нив треба да имаат све.
само што во Бугарија се цените за 50 посто поевтини
1500 а не 3000 денари
Автоматски споено мислење:

Дали некој носи лекови од Грција или Бугарија
Ми требаат Депакине хроно од 500 мг, во Македонија ги нема никаде
ниту во една аптека
 

Kajgana Shop

На врв Bottom