Лековити води,карпи,дрва,икони,бањи,...

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.833
Поени од реакции
14.614
Тука се на едно место од цела Македонија,лекот го има само треба да се најде,
за сите болести и маки, за реума,за говор,за мајасил,за неродкињи и за се друго.
Каде се наоѓа местото, што треба да се однесе, што да се направи,за што ви помогнало...
Picture 2300.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.984
Поени од реакции
5.718
Вика "СВЕТА ВОДА ЗА ОЧЕБОЛ..."

I don't get it. (на индијски акцент)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.833
Поени од реакции
14.614
Дури сега и јас го приметив тоа.
Дали сака да каже, Света вода за проблеми со видот и болки во очите (или пак само ОЧЕБОЛ)
--------------
Во Скопје по сите тротоари полно паднати плодови од диви костени.
Земете два костени,без луспата-боцките и ставете во некој џеб во палто или панталони,така слободно таму да се валкаат преку цела година и ќе ги избркате болестите во грбот,кичмата,зглобовите,коските...
 
Член од
14 февруари 2014
Мислења
181
Поени од реакции
155
Можам да додадам на списокот дека и ова сум го видел.Оф леле е мојот коментар.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.784
Поени од реакции
4.610
Општо и широко е познато дека Македонија изобилува со многу лековити билки, чаеви, камења и карпи, со многу бањи, болници и икони што лечат од разни болести, непријатности и болки, посебно во пределот на телото и душата.
Околу македонските цркви, извори и чешми врие од болен народ. Тие се надеваат на спас и затоа носат пригодни поклони за да ги смилостиват вишите сили: чорапи, гаќи, маици, искористени кондоми, отпушоци од цигари и празни и полупразни пластични амбалажи.
Лековитите води се сметаат за најпопуларни и најлековити. Многумина тврдат дека 10 минути под ваквата вода поминати во мирно и тивко созерцавање может да излечат од секаква болештина и мака, да го решат кој било проблем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom