Легијата

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Ако добро ме држи памтење Кацар и Џоле беа во Легијата прво почеток на 21 век кога се оформуваа, а после отидоа во Токсикологија. Не сум сигурен, ако знае некој посигурно нека пише
kacar i dzole bile u peleni koa se oformuvala legijata ne vadete glupi muabeti
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
kacar i dzole bile u peleni koa se oformuvala legijata ne vadete glupi muabeti
Друже јас ти зборам за онаа Легија оформена 2000 година, а не за периодот од '90 кога биле Против Сите. Значи во перидот од оформување па таму некаде додека Пеше од ДНС не премине во Легијата кај 2006, ти викам дека Кацар 100% бил дел од Легијата, дали се моткал само дали рокал со нив не знам. Ама имам видено слики, не бил во пелени...
П.С. Грешка сум само во делот дека не биле Кацар и Џоле, туку Кацар и Видо
 
Последно уредено:

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Друже јас ти зборам за онаа Легија оформена 2000 година, а не за периодот од '90 кога биле Против Сите. Значи во перидот од оформување па таму некаде додека Пеше од ДНС не премине во Легијата кај 2006, ти викам дека Кацар 100% бил дел од Легијата, дали се моткал само дали рокал со нив не знам. Ама имам видено слики, не бил во пелени...
П.С. Грешка сум само во делот дека не биле Кацар и Џоле, туку Кацар и Видо
si utnal neso kacar vido bea g mudda funk grupa...
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Памтам имаше еден период од 2008 - 2010 година (а можеби и порано, не ми текнува точно кога) кога Легијата беа страшно актуелни и слушани. Тогаш јас ич не ги слушав, а памтам дека сие мои другари ги слушаа, па дури и им ги знаеа текстовите од песните и им ги пееја. Но од кога изумре таа рап/хип-хоп култура кај нас, а и општо нашава забавна музика, почнавме да сфаќаме колку добра музика сме имале. Сега не сум во тек, но колку што знам веќе никој член од Легијата не создава музика или пак да гради некоја поголема кариера.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.546
Памтам имаше еден период од 2008 - 2010 година (а можеби и порано, не ми текнува точно кога) кога Легијата беа страшно актуелни и слушани. Тогаш јас ич не ги слушав, а памтам дека сие мои другари ги слушаа, па дури и им ги знаеа текстовите од песните и им ги пееја. Но од кога изумре таа рап/хип-хоп култура кај нас, а и општо нашава забавна музика, почнавме да сфаќаме колку добра музика сме имале. Сега не сум во тек, но колку што знам веќе никој член од Легијата не создава музика или пак да гради некоја поголема кариера.
Дека немаат голема кариера да но музика создаваат негде пред пола година мислам издадоа нов албум Легија на проколнатите.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Дека немаат голема кариера да но музика создаваат негде пред пола година мислам издадоа нов албум Легија на проколнатите.
Искрено не бев во тек со тоа дека создаваат нов материјал, а веројатно причината за тоа е што не се доволно популарни како некогаш и што не добиваат медиумско внимание. Сега од кога го прочитав твоево мислење им ги побарав новите песни и видов дека имаат нов материјал и тоа најновата песна е од пред три недели.

 
Член од
2 јули 2015
Мислења
31
Поени од реакции
26
Знам малце каснам со прашањево ама знае некој зашто го yeet-наа Тонио Сан од Легијата? Минатата година Џака имаше цел пост на фб за тоа како Тонио им брцал нож у грб бла бла. Ајде да ја склопиме причава сакам дисертација на темава на факс да предавам XD
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Знам малце каснам со прашањево ама знае некој зашто го yeet-наа Тонио Сан од Легијата? Минатата година Џака имаше цел пост на фб за тоа како Тонио им брцал нож у грб бла бла. Ајде да ја склопиме причава сакам дисертација на темава на факс да предавам XD
Знам се пишуваше коментари дека Тонио му ја мувал (читај ебел) девојката на Брус додека он не бил у државава ама тоа се само коментирања што ги прочитав после тој пост на Џака. Точно што се случило не знам. Можеби имало и друга причина што цела екипа му се налутиле.
 
Член од
2 јули 2015
Мислења
31
Поени од реакции
26
Знам, исто се сеќавам на постот и букваллно секој коментар беше тоа. Мислев некој од овде да не знае нешто по специфично. Изгледа ко да ќе остане мистерија за сега :(.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom