Легализација на инцест

  • Креатор на темата NikolaMKD91
  • Време на започнување
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
480
Можи си прав. А најверојатно не си, пошто таму кај вас у свирипичино може и сеуште се градат куќи на три спрата. Тука у Скопјево, куќи послабо, второ дете - тешко. Трето - ни за лек. Девојчињава по пи*ки се шетаат навечер, а ко што гледам ич не им е проблем ни лезбо-фотки да праат и да ги лепат по фејсбуков. Не знам што све не прават во приватноста на својата спална. Ти може знаеш боље пошто се куроџилиташ дека си бил голем ебач.

Ако си ти затуцан, Летчо, па ти се у камен исклесани „обичаите традицијата и моралот“, подалеку од тебе, по градовиве, работите многу побрзо се менуваат.

Тука, во цивилизацијава кајшто јас живеам, каква-таква, во минативе 15-20 години не остана ништо од твоите „традиција, обичаи и морал“. Ги зборат само пензионери како сеќавање на едно време кога Тито одеше по земјата. Може на тоа мислиш.

Ако сакаш, да ти купиме една повратна - да те прошетаме малу - да видиш како светот тука срља у светла иднина. Шо викаш?
Многу модерно Скопјево било,попопоо.Само во сиот овај модернизам не гледам ништо позитивно.Се разведиле и се пофалиле на fb.И шо е тука модерно жити се,дали си се запрашал како се осеќаат децата на вакви кретеноиди.Или шо поголем кретен си толку помодерен си.Значи смислата на животот е да си модерен по секоја цена?:cautious:
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
264
Поени од реакции
394
Многу модерно Скопјево било,попопоо.Само во сиот овај модернизам не гледам ништо позитивно.Се разведиле и се пофалиле на fb.И шо е тука модерно жити се,дали си се запрашал како се осеќаат децата на вакви кретеноиди.Или шо поголем кретен си толку помодерен си.Значи смислата на животот е да си модерен по секоја цена?:cautious:
Модата ја наметнуваат оние кои управуваат со светот,а секој има право да избере дали ке ја следи или ке се разликува од останатите.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Слични проблеми би настанале и ако син на некој хард кор православен македонец си фати женска албанска муслиманка, па не е криминализирано.
Од љубов и вера ќе смениш али сродство не можеш
 
Последно уредено:
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Модата ја наметнуваат оние кои управуваат со светот,а секој има право да избере дали ке ја следи или ке се разликува од останатите.
Грешка у падежи , модата е појава која во почеток тежнее да се разликува од останатите . Да не разглабам сега што у ствари значи зборот мода и модерно ! Ако пак си мислел на помодарство е тоа е , галиба дијагноза !
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
480
Грешка у падежи , модата е појава која во почеток тежнее да се разликува од останатите . Да не разглабам сега што у ствари значи зборот мода и модерно ! Ако пак си мислел на помодарство е тоа е , галиба дијагноза !
Bas preku modata se modelira ponashanjeto na moderniot covek.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
За лека ноќ размислете


I'd consider myself a realist, alright? But in philosophical terms I'm what's called a pessimist... I think human consciousness is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware. Nature created an aspect of nature separate from itself - we are creatures that should not exist by natural law... We are things that labor under the illusion of having a self, that accretion of sensory experience and feelings, programmed with total assurance that we are each somebody, when in fact everbody's nobody... I think the honorable thing for our species to do is to deny our programming. Stop reproducing, walk hand in hand into extinction - one last midnight, brothers and sisters opting out of a raw deal.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
23 март 2011
Мислења
1.039
Поени од реакции
946
На злото и на пореметувањата се смее дури да чукнат на наша врата. #воздржани

Sent from my 6036Y using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
Викаш? Па нели Господ ги создал Адам и Ева па нивните деца се онаделе па сме настанале ние.. фактички сите сме браќа и сестри :)
1. животните од блиско сродство не се парат меѓусебно..
Е сега има друга работа, економска, а тааќе биде изразена во сите држави каде со смртта пропаѓаат средствата на пензионерот ... воглавном секаде, освен во Канада... а имаше кај нас лажни бракови меѓу свекор и снаа, снаат да ја наследи пензијата..... ама како нема пари ни за самите пензионери да земат пензија, ова би било смрттен удар за пензиските фондови... не зборувам само за РМ, проблемот е секаде, па и поголем одколку кај нас..
б.т.в. http://www.vecernji.hr/svijet/slovenci-odbacili-zakon-o-gay-brakovima-1046457
 
Член од
27 март 2011
Мислења
347
Поени од реакции
150
Najcesti incesti se desavaat megu ocuv i pasterka,makea i posinok u familia..ako ne se krvno povrzani donekade se opravduva nesudena ljubov vamo tamo ama tatko kerka sin majka brat sestra ,toa e veke bolest
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.618
Поени од реакции
8.485
Од правен аспект нема потреба од легализација, затоа што и така целиот имот е заеднички во принцип. Може да се донесе задолжително ДНК тестирање на ембрионот како услов за да нема некој дефекти, во случај на бременост, другото е ок. Не може да ограничиш некого да нема секс со некој крвно сврзан за него. Како што не може да ограничиш некого да се дрогира или што знам што. Третирање на возрасни луѓе како деца од страна на државите е погрешно, кој што сака нека прави се додека нема штета на други.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.248
Поени од реакции
78.879
Да погодиме од кој националност се овие!

Ја викам, Хрвати дека се.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom