Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Да ти е мерак да лепиш брат. Самото учевство и активизам во Левица те прави да се чувствуваш како револуционер. Левица е промена. :)
А на профил си ја ставил Нина Ангеловска? Море како би ја лепел...
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.189
Поени од реакции
19.266
Втор настап на Крмов. Пак се чепка цело време али ај трема претпоставувам.

 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.154
Втор настап на Крмов. Пак се чепка цело време али ај трема претпоставувам.

Ја нема таа опуштеност и решителност кога држи говор, како што ја имаа останатите носители(Јована, Хактан) но и тоа се менува со текот на времето, не се сите исти, најбитно е да е цврст во ставовите по убедувањето, го сфаќа народот што сака да каже.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Пак се чепка цело време али ај трема претпоставувам.
Јебига сеа, и мене ми пречи ама тоа е. Може треба нешто со психолог, да поради на самодверба, сепак е млад и да оќелавиш скроз така млад, да влезеш у собрание... си повлеквит.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.455
Поени од реакции
2.462
Идол му е Жижек затоа вака е дечки не паничете :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :pos:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Втор настап на Крмов. Пак се чепка цело време али ај трема претпоставувам.

Пишав и минатиот пат, му треба многу тренинг, дикцијата повторно му е многу лоша, стоењето пак исто, а и репликите не ми се допаднаа.
Можеше и двајцата да ги залепи само со една реченица: „Се додека се повикувате на рамковен договор - правите поделба, ако навистина сакате да нема поделба еве јавно откажете се од рамковниот договор и да функционираме како еден народ“.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Xaxaxaxa bas vistinskata osoba ja pogodi Apasiev. Carovska glumi nesto fina, pametna, solidarna ama sve e toa maska i sminka. Dobro e sto ja spusti malce na zemja pa duri i ja zakopa pod :D
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
А шо овие другиве пратеници, шо дека имаат дикција кога не им верувате.
#Левица
Сé додека не поведат постапка за потписот на Никола Димитров врз меѓународен договор (преспански), а уставно овластен за тоа е претседателот на државата, нема да имам некое големо „мислење“ за Левица. Со шоу настапите на Апасиев се постигна ефектот, ама доволно е тоа.
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Условно кажано лоша работа кај Апасиев, ако може така да се каже, е тоа што со неговата појава и јавни настапи им поставува високи нивоа на своите сопартијци, во очите на гледачите се очекува секој од нив да биде како Апасиев, да настапува со иста реторика. Чоекот просто кажано е ексцентрик, привлекува внимание со неговата појава и настап. Крмов е батката од соседството на кој што му викаш здраво секој ден и си продолжуваш со животот, не се замараш. Не дека ова е лоша особина, на дечкото му фали само поголема самоувереност, не дека треси глупости.
Шекеринска пример е стара лисица, треси глупости сто на саат ама кога говори задржува внимание врз себе. На овој му фали завршеток, ептен е некако праволиниски од почеток до крај, ако тоа воопшто има некаква смисла.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.148
Поени од реакции
21.197
Условно кажано лоша работа кај Апасиев, ако може така да се каже, е тоа што со неговата појава и јавни настапи им поставува високи нивоа на своите сопартијци, во очите на гледачите се очекува секој од нив да биде како Апасиев, да настапува со иста реторика. Чоекот просто кажано е ексцентрик, привлекува внимание со неговата појава и настап. Крмов е батката од соседството на кој што му викаш здраво секој ден и си продолжуваш со животот, не се замараш. Не дека ова е лоша особина, на дечкото му фали само поголема самоувереност, не дека треси глупости.
Шекеринска пример е стара лисица, треси глупости сто на саат ама кога говори задржува внимание врз себе. На овој му фали завршеток, ептен е некако праволиниски од почеток до крај, ако тоа воопшто има некаква смисла.
Zobrevme vekje posle prviot govor na Krmov. Ne gledam problem i smetam deka kvalitetot i sodrzinata se mnogu pobitni nego retoricki dobro drzeni govori. Vsusnost poslednive 30 godini imavme politicari so odlicni nastapi i retoricki kapaciteti no sega znaeme, deka toa bese samo sminka i blef i bas tie retorici ja zakopaa ovaa drzava. Da, ne e loso i na toa pole da poraboti ama vo vtor plan posto ne sakam teaterska pretstava vo sobranieto tuku sodrzini.

Toa sto Apasiev izgleda superioren prema soparticite isto taka ne go gledam kako problem. Lider e i liceto na partijata i momentalno kako takov lik privlekuva simpatii i vnimanie i poddrska za partijata. Postoi opasnost da se marginaliziraat demokratskite strukturi vo partijata ali toa i kaj drugite ne izgleda podobro. Zasega Apasiev i Levica pravi mnogu raboti tocno. Politicki ne delam mnogu stavovi so niv posto ne sum levicar ama mora da se priznae deka toa sto go kazuvaat e dobro artikulirano i ja blamira vlasta redovno.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.737
Леле кога ве читам со коментариве за Крмов, мислиш во Британски парламент зборат пратенициве па морало све нај-нај да е. Заборавате дека вакви луѓе имало и се уште има во нашево собрание?


Оваа од последното видео ми е една од ретките по-антипатични жени од Рада Кокошката. Тоа што изгледа како папагал допринесува уште повеќе.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Вас мерило за добар парламентарец ви стана Апасиев па сега се што е испод тоа не ви е ОКЕЈ. Ако можевте да заприметите и Апасиев на првите 2-3 говори се задишуваше при зборување. Тремата е голема. Зборувш пред 120 колеги и пред стотици илјади кои те слушаат на тв или ќе гледаат снимка од говорот.

Апасиев треба да биде пример но не можиме да очекуваме да биди мерило за сите.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Вас мерило за добар парламентарец ви стана Апасиев па сега се што е испод тоа не ви е ОКЕЈ. Ако можевте да заприметите и Апасиев на првите 2-3 говори се задишуваше при зборување. Тремата е голема. Зборувш пред 120 колеги и пред стотици илјади кои те слушаат на тв или ќе гледаат снимка од говорот.

Апасиев треба да биде пример но не можиме да очекуваме да биди мерило за сите.
Апасиев треба да се менува веќе, ќе стане антипатичен. Не може едно исто... треба на следно ниво да се искачи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom