Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.638
Поени од реакции
7.509
Значи дефинитивно избори ќе има во март-април.

Вакво активирање на целата мрежа на полтрони, ботови и "експерти" надвор од изборен период досега се нема случено. Пропагандата е на 120% пуштена. Да се асфалтираат улици, да се рушат дивоградби и да се апсат криминалци месец дена после составување на влада уште повеќе.

Гледам и ДПНЕ мрежата пополека почнува да се активира со "протести" а и со напади против Левица, изгледа воопшто не им се допаѓа во која насока оди работата. Секако со маршови против покачување на струја верувам дека ќе си го мотивираат членството :pos:.

СДС - ДПНЕ борбата за власт на следните избори ќе биде како да гледаш двајца сакати како се тепаат.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.638
Поени од реакции
7.509
Што е ова некој промотивен спот на Левица?

Дека не знам со ова видео која им е таргет групата на гласачи кои би требале да ги разубедат да не гласаат за Левица.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Хаосот со државава не ја исклучува можноста и сдс и вмро да гласаат за Левица.
Замисли Левица да прави влада. Апасиев ќе го стават да е министер на 10-на министерства, толку е капацитетот.
 
Член од
12 август 2020
Мислења
51
Поени од реакции
128
Само да знаете дека и во Австралија помеѓу нашата македонска дијаспора се збори на големо на еден позитивен начин за Левица,иако на почетокот не се знаеше многу за нив,и ги биеше глас дека се нечива продолжена рака,но по реториката за време на изборите а сега и со говорите во собранието,симпатиите се се поголеми,само нека продолжат со ова темпо,храбро без задршки
 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Значи дефинитивно избори ќе има во март-април.

Вакво активирање на целата мрежа на полтрони, ботови и "експерти" надвор од изборен период досега се нема случено. Пропагандата е на 120% пуштена. Да се асфалтираат улици, да се рушат дивоградби и да се апсат криминалци месец дена после составување на влада уште повеќе.

Гледам и ДПНЕ мрежата пополека почнува да се активира со "протести" а и со напади против Левица, изгледа воопшто не им се допаѓа во која насока оди работата. Секако со маршови против покачување на струја верувам дека ќе си го мотивираат членството :pos:.

СДС - ДПНЕ борбата за власт на следните избори ќе биде како да гледаш двајца сакати како се тепаат.

Преку таквото ми е веќе од избори.
Нека стават законски измени, одееднаш избори и за Собрание и за претседател и за локална власт. И мандат од 5 години, и да се знае наредни 5 години нема никакви вонредни избори.
Автоматски споено мислење:


Само му недостасува на лидерот на партијата да земе како во Српската серија Бела Лаџа кога лидерот на Здрав разум Среќко Шојич самиот измислуваше секакви афери дека сакале противнични неистомисленици да го ликвидираат на најразлични начини: со давење со жица, со пожар да го запалат, со бомба под автомобил, со тепање со бејзбол палки......

Оваа партија е чудна откако на начинот на кој тој Лапасиев ја грабна контролата врз партијата, и се пресмета ликот со останатите основачи на партијата.
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
62
Поени од реакции
46
Supak, nesupak toa e realnosta i faktite. 2016 bevme Republika Makedonia. 2020 sme Severdjistan. Vo mevjuvreme se sluci sarena revolucija. Toa e toa kako sakas vrti.
I da za severdjani oko ne mi trepnuva, i za severdjistan isto. Ke me zdoboli kolku za nekoj od Ruanda. Vsusnost za Ruandanecot mozi i ke me zdoboli malce ama za severdjanecot bukvalno ama ic.
I mesas nekoj raboti, ti mislis deka sum VMROvec zatoa sto ne gi podrzuvav sarenite sto togas bea edno i isto so SDSM a sega se kurtoni za edna upotreba, iskoristeni i frleni. Rabotata e sto za razlika od tebe jas znaev sto ne ceka, ti imase samo najdobri nameri. Glupo e i da sporedvas od denesna gledna tocka koj bil vo pravo a koj bil politicki nepismen. Sega stetata e napraveno i totalno mi e nebitno koj e na vlast. Posle svadba tapani ne biva taka da tolku od mojot patriotizam. Napravivte od gotovo veresija i sega ke ja opravale rabotata. Brej. Vie ja zasravte, vie opravajteja.
тогаш бевме ФИРОМ никогаш не сме биле македонија
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.159
тогаш бевме ФИРОМ никогаш не сме биле македонија
Кој вика тоа?
Јас кога дојдов прв пат во Германија, сеуште не беше сменето името, секогаш викав дека доаѓам од Македонија и никој не рекол аа од Фиром. Сега кога викам Македонија и пребаруваат, и нормално не може да најдат таква земја, викаат мислиш Северна Македонија. Нека не ве лажат од штабовите така, зошто машки не си признаете како било, како е и како ќе биде во иднина со ова тепмо, нема никој да ве избрка од работа.
Ова не мислам на тебе, пишувам општо за секој со вакви посрани размислувања.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom