Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Дали има реакции од типот на „говор на омраза“ ме интересира и дали Апасиев пак че биди повикан на суд?
Ами тоа сигурно... Ќе измислат некој член и утре ќе му појдат на врата џандарите и директ на распит. Ама барем тој правно си знај што смеј а што не смеј. Така да, го ебале ежот.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
775
Поени од реакции
1.160
Ами тоа сигурно... Ќе измислат некој член и утре ќе му појдат на врата џандарите и директ на распит. Ама барем тој правно си знај што смеј а што не смеј. Така да, го ебале ежот.
Почнаја твитерџииве со реакции. Сега се чекаат партиските ботој на медиумскиве страници да објава нешто.
Capture.PNG
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Добро, не мислите дека поголем импакт Апасиев може да постигне ако внимава малку на речникот? Можел да напише еден издржан статус со кој партал ќе ја направи Шеќеринска. Ова за мене е како сам себе да се понижува. Нема потреба да паѓа на толку ниско ниво да употребува голи пцовки. Така само ќе биде мета на навреди и уцени и ќе загуби доста поени кај гласачите. Треба да биде постабилен ако сака да биде сфатен како сериозен политичар со амбиции да биде политички фактор повеќе години.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.130
Поени од реакции
18.127
Треба да биде постабилен ако сака да биде сфатен како сериозен политичар со амбиции да биде политички фактор повеќе години.
Пошо овие досега ептен стабилни и сериозни, нали....
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.660
Поени од реакции
21.694
Добро, не мислите дека поголем импакт Апасиев може да постигне ако внимава малку на речникот? Можел да напише еден издржан статус со кој партал ќе ја направи Шеќеринска. Ова за мене е како сам себе да се понижува. Нема потреба да паѓа на толку ниско ниво да употребува голи пцовки. Така само ќе биде мета на навреди и уцени и ќе загуби доста поени кај гласачите. Треба да биде постабилен ако сака да биде сфатен како сериозен политичар со амбиции да биде политички фактор повеќе години.
Во нормална, цивилизирана држава, да. Пази, истово ова го викаа и за Трамп во предизборието, а рачунај тоа е Америка а ние сме Северен Фиром. Он го кажува тоа што добар дел од просечниот народ го кажува во кафани. Ќе наиде на критика кај мене, кај тебе, кај Петко. Ама на еден мене, тебе и Петко има 10+ кои ќе речат-Тоооо мајсторе ама и го зачука у гз на кокошкана искубана. Фрлил рипче, фатил крапче.

Пред некој ден да не барам сега, не знам кој член го критикуваше Апасиев затоа што идеолошки по правило (треба да) се обраќа на радничката класа која е во главно необразована и нискоинтелигентна, а он користи некои софистицирани фрази и методи на интервјуата Робеспјери, латински изреки, кур се тресе. Кога сме кај поени кај гласачите. Ако погледнеш историско-емпириски Бранко, Грујо, Мијалков, Заев сите го имаат тоа сељачкото во себе на еден или друг начин. Во политиката се битни бројките на крај, а не квалитетот. На Марвел филмовите зарботуваат милјарди, ама се тежок булшит, но кога јас би имал кино секако дека нив ќе ги прикажувам.

Ова не го бранам, само му ја анализирам логиката зад потегот.

Не викам дека начинов ќе му успее, ризик е, ќе видиме што ќе постигне, сеуште во мојата ментална кладилница најмал коефициент давам дека ќе усере.
Ниту пак мислам дека начинот му е исправен и чист. Ама, што би рекол Станис од минута дваесет и девет натаму:

 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Пошо овие досега ептен стабилни и сериозни, нали....
Другите покажаа што марка се... Темата тука е Левица и Апасиев. И порано имало секакви ниски удари, навреди или омаловажувања на политичката сцена. Ама не на ваков начин. Ова се straight up пцовки и навреди какви што можеш да чуеш во кафана. Апасиев е универзитетски професор и ваков речник мене а и на многу други луѓе важи за навредлив и не смее да се користи во јавност.
Автоматски споено мислење:

Во нормална, цивилизирана држава, да. Пази, истово ова го викаа и за Трамп во предизборието, а рачунај тоа е Америка а ние сме Северен Фиром. Он го кажува тоа што добар дел од просечниот народ го кажува во кафани. Ќе наиде на критика кај мене, кај тебе, кај Петко. Ама на еден мене, тебе и Петко има 10+ кои ќе речат-Тоооо мајсторе ама и го зачука у гз на кокошкана искубана. Фрлил рипче, фатил крапче.

Пред некој ден да не барам сега, не знам кој член го критикуваше Апасиев затоа што идеолошки по правило (треба да) се обраќа на радничката класа која е во главно необразована и нискоинтелигентна, а он користи некои софистицирани фрази и методи на интервјуата Робеспјери, латински изреки, кур се тресе. Кога сме кај поени кај гласачите. Ако погледнеш историско-емпириски Бранко, Грујо, Мијалков, Заев сите го имаат тоа сељачкото во себе на еден или друг начин. Во политиката се битни бројките на крај, а не квалитетот. На Марвел филмовите зарботуваат милјарди, ама се тежок булшит, но кога јас би имал кино секако дека нив ќе ги прикажувам.

Ова не го бранам, само му ја анализирам логиката зад потегот.

Не викам дека начинов ќе му успее, ризик е, ќе видиме што ќе постигне, сеуште во мојата ментална кладилница најмал коефициент давам дека ќе усере.
Ниту пак мислам дека начинот му е исправен и чист. Ама, што би рекол Станис од минута дваесет и девет натаму:

Разбирам дека не го браниш и постот ти е сосема на место. Премногу ризикува и оди во крајности што на крај според мене нема да му донесе ништо добро. Ценам дека нема влакна на јазикот, во моментов баш такви луѓе и требаат на државата. Ама тоа може да се прави на многу попристоен и подобар начин. И кај власта и кај опозицијата има многу материјал за „решетање“. Ама од еден лидер на млада политичка партија која претендира да стане уште поголем фактор па и еден ден да дојде на власт јас би очекувал многу повеќе од користење на уличарски речник.

Имаш право и дека повеќето луѓе кај нас ќе речат „Браво, види што и кажа“. Сепак не значи тоа дека по дифолт ќе ги привлече нивните гласови. Апасиев сам по себе е контроверзна личност. За повозрасните и за оние со поконзервативни сфаќања (огормен дел од нашето население) тој сигурно изгледа како чудак и сомнителен тип. Па овие пцовки нема да ги убедат да гласаат за него туку уште повеќе ќе им го зголеми тој впечаток. А ако продолжи може да им стане и цел на потсмев па ќе слушаме коментари од типот „Еве го овој ненормалниот...“. Така да мислам ова во никој случај не му оди во прилог, ниту кај овој тип луѓе, ниту кај младата образована популација на кои ваквиот речник секако им е одбивен.
 
Последно уредено:

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.240
Поени од реакции
27.583
Апасиев е универзитетски професор и ваков речник мене а и на многу други луѓе важи за навредлив и не смее да се користи во јавност.
Aha ok.
Dosega Apasiev recnikot go koristi samo na negoviot facebook.
Vo sobranie seuste se nema izrazeno taka.
Ne mozete da policirate kako nekoj koristi socijalna mreza.
I Frchko e univerzitetski profesor, pa ne pamtam do volku uvredzeni od negoviot jazik.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.162
Поени од реакции
15.952

Kajgana Shop

На врв Bottom