Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.290
Aпасиев во предизборието збореше за студенти муслимани кои одат по арапски земји каде демек студираат, а у свари се исламизираат и се враќаат како бомби.
Жената на директорот на разузнавање, во текст на Balkan Insight, ова го окарактеризира како говор на омраза (никаде во текстот не негирајќи го погоре искажаното од Висарионович).

Е, за ова збореше Апасиев:
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.191
Поени од реакции
19.275
Aпасиев во предизборието збореше за студенти муслимани кои одат по арапски земји каде демек студираат, а у свари се исламизираат и се враќаат како бомби.
Жената на директорот на разузнавање, во текст на Balkan Insight, ова го окарактеризира како говор на омраза (никаде во текстот не негирајќи го погоре искажаното од Висарионович).

Е, за ова збореше Апасиев:
Имав албанец соученик во средно, учеше уште тогаш арапски и замараше две ромки за Ислам. Имавме и турчинка у клас ама таа го отера у три лепе. Отиде да учи "меџународно право" во Мека и си дојде цел забраден небањат со влечки низ ГТЦ се шеташе. Појма неам каде е сега и што прави, ништо чудно во Сирија некаде да пука со калаш и да се бори за права.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.161
Му се свиѓа Левица на џандаров, тоа ми се допаѓа.

Џандаров е Албанец, така да ова не е некој поздрав у стил, те подржувам.

Ама пак имаат респект иако јавно ги искажува ставовите кои на ликов гарант не му се допаѓаат.

Во нормални човечки релации надвор од политичкиот свет они повеќе ќе те поштуваат ако си како Апасиев него ли ако си како Заев и компанија.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Џандаров е Албанец, така да ова не е некој поздрав у стил, те подржувам.
А каков поздрав е ова, извини? И каква врска има што е Албанец?
Македонците со ваков поздрав изразуваат поддршка, а Албанците...?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.161
А каков поздрав е ова, извини? И каква врска што е Албанец?
Македонците со ваков поздрав изразуваат поддршка, а Албанците...?
Поентата ми беше дека можеби низ муабетот имало некое пецкање помеѓу нив за оваа тема, не дека џандаров има некоја симпатија кон него и Левица.

Затоа спомнав дека е Албанец не за друго.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.625
Поентата ми беше дека можеби низ муабетот имало некое пецкање помеѓу нив за оваа тема, не дека џандаров има некоја симпатија кон него и Левица.

Затоа спомнав дека е Албанец не за друго.
Пецкање имало за која тема?
Изгледај го видеото, Апасиев во тој момент подава документ на друг џандар, не го ни гледа овој што го удира.

Ај нема везе, дека ова го разглабаме...
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Сигурно Апасиев бистри политика со џандариве :pos:
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.161
Пецкање имало за која тема?
Изгледај го видеото, Апасиев во тој момент подава документ на друг џандар, не го ни гледа овој што го удира.

Ај нема везе, дека ова го разглабаме...
Добро де не реков ја дека за врат се фатиле, нема шанси Албанец полицаец да не го пецне со некој муабет за овие теми, со некој нивни вид на хумор, у стил абе убаво е двојазичност оти шо смета.
 
M

Macedon1um

Гостин
Му се свиѓа Левица на џандаров, тоа ми се допаѓа.

Апасиев: Абе куриња мене најдовте да ме легитимирате, демек не ме знаете
Џандарот лево: Јас те знам, али овие колегиве со маливе мора да те проверат
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.510
Апасиев со велосипед. Очекувам во секој момент некое комуњарско куртонче да ни каже колку стотици или илјадници евра е велосипедот од Апасиев, како што направи ова ботче со пенкалото.
Автоматски споено мислење:

Чудо не искочија медиумиве со наслов колку му вредел точакот на Апасиев, очекував ама ме разочараа
И јас истото го помислив за велосипедот. Не губи надеж, има време. :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom