Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
7 март 2009
Мислења
1.023
Поени од реакции
669
Зошто си му напишал не сери? Па човеков убаво си напишал,барањата му се легитимни и законски а не како сдсовци антиуставно и незаконски....И тоа околу серењето,па еве ги сдсовци на улица,исерени и у сопствен баздечи елемент,затоа не се буни повеќе околу серењето :pos:
СДС-на прав пат!.jpg
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.263
Поени од реакции
5.142
I mene mi stana cudno na tolku mnogu obebeduvanje i policija da dozvolat 5 dusi da blokirat pat na pretsedatel i premier za koi plajkame iladnici evra obezbeduvanje, pa zaev na svadbi vo strumica doagase letoto so obezbeduvanje i retko na koi im dava da mu prijdat dokolku toj ne kazase deka go poznava, koga se vozi so motor nis strumica napred kola obezbeduvanje pozadi nego uste edna i ne davat nisto da ima pomegu niv, ovaa malce e sumlivo da dozvolat nekoj nebiten da stoi zad nego.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
8.116
Поени од реакции
26.336
I mene mi stana cudno na tolku mnogu obebeduvanje i policija da dozvolat 5 dusi da blokirat pat na pretsedatel i premier za koi plajkame iladnici evra obezbeduvanje, pa zaev na svadbi vo strumica doagase letoto so obezbeduvanje i retko na koi im dava da mu prijdat dokolku toj ne kazase deka go poznava, koga se vozi so motor nis strumica napred kola obezbeduvanje pozadi nego uste edna i ne davat nisto da ima pomegu niv, ovaa malce e sumlivo da dozvolat nekoj nebiten da stoi zad nego.
Другата опција беше на сила да ги вадат од таму што генерално ќе беше полошо за Заев и Сдсм.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
2.720
Поени од реакции
7.008
Левица освоила 50к гласа (извор ДИК) и 51 советник (извор Апасиев). Е сега не знам што значи 12%, претпоставувам толку освоиле вкупно од сите гласови.

 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
13.676
Поени од реакции
10.471
Левица освоила 50к гласа (извор ДИК) и 51 советник (извор Апасиев). Е сега не знам што значи 12%, претпоставувам толку освоиле вкупно од сите гласови.

тоа значи рејтинг.. Факинг обвиус.. у самиот пост ти пишува..
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
9.922
Поени од реакции
14.023
Левица освоила 50к гласа (извор ДИК) и 51 советник (извор Апасиев). Е сега не знам што значи 12%, претпоставувам толку освоиле вкупно од сите гласови.

Тоа значи дека Левица освоила 102.000 гласа, ако вкупно гласале 850.000 луѓе.

Не знам на што мислел Апасиев ама мислам дека тоа му е проекција колку гласови тежи Левица доколку излезе на параламентарни.
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2014
Мислења
2.660
Поени од реакции
3.510
Тоа значи дека Левица освоила 102.000 гласа, ако вкупно гласале 850.000 луѓе.

Не знам на што мислел Апасиев ама мислам дека тоа му е проекција колку гласови тежи Левица доколку излезе на параламентарни.
Паралментарни избори во цела држава 38 000 гласови ЛАНИ.
Овие локални избори настапува во 38 општини од 80 МОЖНИ, значи скоро ни пола, а сепак освоиле 50 000 гласови.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.769
Поени од реакции
14.007
Евидентен е растот за само година дена,на овој заспан народ му треба време да се разбуди од кошмарот сдс-дпмне.
Тек ќе се буди другарче, секој ден идат млади деца во штабовите, деца што се келнери, работници, студенти и што гледаат каква иднина ни следи со дпмне и сдс и деца што не сакаат да се продадат на овие две зла. Само полека, генерации се менуваат, нека ја тераат Левица приказната која почнаа, поддршката ќе стане поголема и довербата ќе расте.
 
Член од
19 октомври 2021
Мислења
5
Поени од реакции
12
Тек ќе се буди другарче, секој ден идат млади деца во штабовите, деца што се келнери, работници, студенти и што гледаат каква иднина ни следи со дпмне и сдс и деца што не сакаат да се продадат на овие две зла. Само полека, генерации се менуваат, нека ја тераат Левица приказната која почнаа, поддршката ќе стане поголема и довербата ќе расте.
А ти како најдобар плескавичар со искуство од Германија изгледа им си главен во некој штаб.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.769
Поени од реакции
14.007

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
1.542
Поени од реакции
4.287
Се што треба е една фина популистичка опција на обичниот народ, добри врски со меѓународна заедница, мирна умерена меѓународна политика, али силна внатрешна трансформација на комплетниот систем. Имаат пул за црпење од 50-60% од народот, а со тек на време ќе се мења мајндсетот и на другите. Левица може да биде катализатор на промените и дисбалансот меѓу ВМРОСДС али нема да може долго да ги одржува радикалните политики.

И све тоа супер, али паѓа у вода кога нема да можеш да најдеш соработка кај албанскиот електорат, а нема да најдеш пошто ќе мора силно да ги стаиш у ред. Они ќе се противат на тоа пошто само у Швајцарија Австрија и Германија поштуваат закони, а на балкан не. Па ќе ги апсиш ке ги казнуваш, па ке ти мешетарат разни невладини и амбасади финансирани од продажбата на белото, курвите и оружјето низ ЕУ. И тако даље, и тако даље.

Тоа ќе биде и главниот проблем на Левица ако некад се факторизира, со која албанска опција ќе влезе у коалиција, и дали и да влезе со некоја, ќе ги премижува сите работи како што правеа до сега и сдс и вмро.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom