Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
1 март 2021
Мислења
338
Поени од реакции
757
Ти пријателе мој среди си го најпрво психолошкиот проблем што го имаш,премногу агресивен си ми на темиве.Јас не сум човек што ќе те навреди лесно,така да не го сфаќај овоа како навреда,туку најдобронамерно.
Читајќи те вака,невиден ужас ме фаќа од твоиве постови.Ај што од уста не го извади овоа СЕВЕРНИ ФИРОМЈАНИ,туку и таков гнев прикажуваш во секој твој пост,што на човека му се иде усвет да фати од форумов.
Ако си толку повреден од промената на името направи некој патриотски чин,ем за тебе,ем за Македонија поарно.А вака да патиш цел живот од гнев,само ќе страдаш,ништо повеќе.
Вакви патриоти на форум и на фејсбук ги има на секој чекор.
Јас не сум тема на дискусија фиромјанке северна.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
10.808
Поени од реакции
17.407
Така е бјонс, тоа фушерајот наречен скопје 2014 е баш "антички град". Атракција од невидени размери. Една лепота за гледање и фотографирање. :lolzz: :lolzz: :lolzz:
... лепота или не лепота, „фушерај од 2014“, ама од тој фушерај се ДЕНЕС единствените скулптури што на празник Илинден 02.08.2021 се приложува цвеќе и се чествува за паднатите илинденци низ цело Скопје, така да не беа тие скулптури изградени од проектот Скопје 2014, каде ќе се се фотографирале со букетите цвеќе овие новиве што го рушат Скопје 2014?
така да бидам во форумски фазон се извинувам, ама морам вака:
:kuracc:
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.223
Поени од реакции
14.455
Каков гулаг ќе си јадат овие новинарчиња кога ќе дојде Апасиев на власт не се свесни. Изгледа не знаат дека слобода на говор и новинарство како професија се забранети во тоталитарни режими како комунизмот, за што Левица цврсто се залага.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.305
Поени од реакции
12.824
Член од
22 јули 2021
Мислења
79
Поени од реакции
32
Каков гулаг ќе си јадат овие новинарчиња кога ќе дојде Апасиев на власт не се свесни. Изгледа не знаат дека слобода на говор и новинарство како професија се забранети во тоталитарни режими како комунизмот, за што Левица цврсто се залага.
Кога ќе дојде на власт?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.305
Поени од реакции
12.824
Ја утепа од бранење. :D
Па за човек што вика дека нема нации сепак повеќе ја брани од некој кој изиграва Гоце Делчев, па дури и прекарот му го краде.
Автоматски споено мислење:

Кога ќе дојде на власт?
Не се плаши не иде на власт, што ќе правиш ти и многу други после така неспособни за ништо.
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
79
Поени од реакции
32
Па за човек што вика дека нема нации сепак повеќе ја брани од некој кој изиграва Гоце Делчев, па дури и прекарот му го краде.
Автоматски споено мислење:


Не се плаши не иде на власт, што ќе правиш ти и многу други после така неспособни за ништо.
За да дојде на власт, треба да коалицира со 25.17%, тоа никогаш нема да го прифати таков калибар на принципиелен човек. Ха ха.
За да стане прецедник на држава, треба 25.17% да го гласаат во втор круг, значи ќе треба да им се обрати, што значи дека освен папагалски научените флоскули за „нашите мајки работат кај богатите“, фраза која ја чул од другите екс-компањони левичари и ја експлоатира навелико сега, ќе треба некако да им вети и ним, дека и за нив ќе биде прецедник.
За да биде прецендик на собрание, исто така ќе треба 25.17% да го гласаат во собрание.
Приказните за голема албанија, сецесии и кантонизации најмногу му одговараат нему - само во тој случај тој може да дојде на власт.

Студио?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.223
Поени од реакции
14.455
Кога ќе дојде на власт?
Па он така најавуваше, дека на следните парламентари избори, влада нема да може да се состави без Левица, што значи ќе бидат дел од власта.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.305
Поени од реакции
12.824
За да дојде на власт, треба да коалицира со 25.17%, тоа никогаш нема да го прифати таков калибар на принципиелен човек. Ха ха.
За да стане прецедник на држава, треба 25.17% да го гласаат во втор круг, значи ќе треба да им се обрати, што значи дека освен папагалски научените флоскули за „нашите мајки работат кај богатите“, фраза која ја чул од другите екс-компањони левичари и ја експлоатира навелико сега, ќе треба некако да им вети и ним, дека и за нив ќе биде прецедник.
За да биде прецендик на собрание, исто така ќе треба 25.17% да го гласаат во собрание.
Приказните за голема албанија, сецесии и кантонизации најмногу му одговараат нему - само во тој случај тој може да дојде на власт.

Студио?
Па ако тоа значи паѓање на Заев и конечна слобода на Македонците од Дуи...
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
562
Поени од реакции
2.210
За да дојде на власт, треба да коалицира со 25.17%, тоа никогаш нема да го прифати таков калибар на принципиелен човек. Ха ха.
За да стане прецедник на држава, треба 25.17% да го гласаат во втор круг, значи ќе треба да им се обрати, што значи дека освен папагалски научените флоскули за „нашите мајки работат кај богатите“, фраза која ја чул од другите екс-компањони левичари и ја експлоатира навелико сега, ќе треба некако да им вети и ним, дека и за нив ќе биде прецедник.
За да биде прецендик на собрание, исто така ќе треба 25.17% да го гласаат во собрание.
Приказните за голема албанија, сецесии и кантонизации најмногу му одговараат нему - само во тој случај тој може да дојде на власт.

Студио?
Ама не треба, апсолутно ништо од ова што го наброја не е потребно. Тоа е потребно за СДС и ДПНЕ зошто нив единствено што ги интересира е власт и да се слуги на странците. Да отидат до Брисел до Вашингтон. Да ги потапшаат по раме да им кажат дека се добри кученциња и да им фрлат некој бисквит.

Тоа што ти е потребно за премиер е да имаш 61 пратеник.
Тоа што ти е потребно за претседател на собрание е да имаш 61 пратеник.
Тоа што ти е потребно за претседател е да имаш 50% + 1/гласови на противникот во втор круг + 1 и исполнет цензус.

Во просек бројот на Македонски гласови ( плус малцинства ) е помеѓу 700-900к гласови.
Во просек бројот на Шиптaрски гласови ( плус малцинства ) е помеѓу 180-220k гласови.

Ако ја земеме најниската можно бројка за Македонските гласови, 700к, и средната вредност на албанските 200к. Тогаш доаѓаме до приближно 22%. Со вистинска про-Македонска кампања ( да се мотивира и тие преостанати 200к да излезат и бројката да биде 900к гласачи), не дозволувањето на ДУИ слободно да си оперира во средините на македонските муслимани, турци и роми ( како што прават СДС и ДПНЕ) тие 22% многу многу лесно може да паднат на под 20%. Ако се земе во предвид и колку гласови ДУИ фалсификува, тогаш многу лесно паѓа и под 18%.

Ете тоа е потребно. Се друго се приказни на СДС и ДПНЕ за да ја оправдаат својата клептоманија, сервилност и чисто предавство на Македонија.

"Ама ако нема Албанци во влада ќе има војна"

Па нека има, војни имало и ќе има. Што треба сега, себеси да се самоубијам правејќи го тоа што ми кажува насилникот, зошто во спротивно он ќе ме убие. Крајот е и во двата случаи ист, па зошто тогаш барем да не го направиме малку интересен.
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2021
Мислења
79
Поени од реакции
32
Па нека има, војни имало и ќе има. Што треба сега, себеси да се самоубијам правејќи го тоа што ми кажува насилникот, зошто во спротивно он ќе ме убие. Крајот е и во двата случаи ист, па зошто тогаш барем да не го направиме малку интересен.
Тоа е идејата. Македонските националисти сакаат повеќе да се оствари Голема Албанија-федерализација-кантонизација, за да се остварат нивните апетити за владеење. :)
Инаку, еве и Грујо имаше 63 пратеници во 2008 па не се дрзна да не коалицира со ДУИ или со која било друга партија на малцинството. :)

Всушност, ова што ти го натреска е под силен стимуланс на некој кој седи пред компјутер и одлучува како ќе му прдне на газето дека ако треба и ќе војува (којзнае кој црн патриот ќе го крка по тие војни), секако некој друг. :)
Автоматски споено мислење:

Па ако тоа значи паѓање на Заев и конечна слобода на Македонците од Дуи...
Ова е нејасно. Отцепување бараш или компромис со партиите на 25.17%?
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
562
Поени од реакции
2.210
Всушност, ова што ти го натреска е под силен стимуланс на некој кој седи пред компјутер и одлучува како ќе му прдне на газето дека ако треба и ќе војува (којзнае кој црн патриот ќе го крка по тие војни), секако некој друг. :)

Ова е нејасно. Отцепување бараш или компромис со партиите на 25.17%?
Многу сакате да ја проектирате вашата малодушност и простодушност на другите зошто само така можете да си се оправдате пред себеси дека сте најобичен безрбетен шлајм.

Затоа продолжи си вака со тролање боту пратен од партија, зошто имаш уште некое време пред целиот циркус од партиски систем не ви пукне комплетно по шевови. А потоа се надевам дека ќе ја задржите истата аура на надменост и ароганција кога ѓаволот ќе дојде по своето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom