Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
6 февруари 2011
Мислења
635
Поени од реакции
2.598
Да имаше ВМРО 61 пратеник немаше да не ебаваат вака, да ни мењаат име, да бидеме граѓани на РСМ/македонци.
Шарени куртони се собрале на темиве за политика и се жалат како било неубаво сега :D
Дпмне имаше 61 пратеник 2008 апсолутна власт во парламентот. Се случи коалиција со дуи , се случи ослободување на коалициските партнери во Хаг,истите оние кој касапеа Мавровски работници итн.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.579
Поени од реакции
3.276
Дпмне имаше 61 пратеник 2008 апсолутна власт во парламентот. Се случи коалиција со дуи , се случи ослободување на коалициските партнери во Хаг,истите оние кој касапеа Мавровски работници итн.
hhh
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.616
Поени од реакции
8.484
Дпмне имаше 61 пратеник 2008 апсолутна власт во парламентот. Се случи коалиција со дуи , се случи ослободување на коалициските партнери во Хаг,истите оние кој касапеа Мавровски работници итн.
Политиката е тоа баце, даваш зимаш и гледаш да бидеш у ќар на крај. Тие истите терористи ги обучуваа германски тајни служби како и ЦИА и + уште нешто најверојатно.
Убаво вика Грујо у говорот што ти никад нема да го чуеш, еве уште еднаш
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.928
Поени од реакции
17.640
Политиката е тоа баце, даваш зимаш и гледаш да бидеш у ќар на крај. Тие истите терористи ги обучуваа германски тајни служби како и ЦИА и + уште нешто најверојатно.
Убаво вика Грујо у говорот што ти никад нема да го чуеш, еве уште еднаш
Боди пак сереш по темава, почни со време да лепиш плакати за Левица, да не биде дека не сум ти кажал.
Автоматски споено мислење:

Дпмне имаше 61 пратеник 2008 апсолутна власт во парламентот. Се случи коалиција со дуи , се случи ослободување на коалициските партнери во Хаг,истите оние кој касапеа Мавровски работници итн.
Мислиш дека некој што останал у таа партија има чуство за тие случки од 2001, ниеден член на дпмне и сдс не може да ми каже ништо за 2001 кога му седнаа на скутот во Али, овој патриотот што го баат ботовите го слушнавме како се моли по телефон коа се јавува кај Ахмети, овој сеа нема ни што да го слушаме, овој го гледаме секој ден како пуши за власт и нема ни тронка гордост. Единствен актуелен кој се бори против Дуи, кој удира по Талат, Груби и компанија е Апасиев а и Крмов, односно Левица. Се друго е партиска пропаганда која ќе ни ја уништи државата.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.578
Поени од реакции
34.763
...конкретно не ми е јасно како може сите четири скратени потписа да се со иста боја на пенкало, а пишаното со име и презиме првиот, вториот и четвртиот да се со иста боја на пенкало, а третиот видно друга боја, онака на прв поглед приметив!
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Боди пак сереш по темава, почни со време да лепиш плакати за Левица, да не биде дека не сум ти кажал.
Левица ги нема кадровските и финансиските способности на Сдсм, Дпмне и Дуи. Не дека имаат некои добри кадри, ама можат без проблем да ги пополнат сите листи и да ги соберат потребните финансиски средства.

Сдсм и Дпмне имаат по 200 К луѓе кои во секое време ќе си гласаат по партиска линија. Дуи има 80 К.

Левица е на 50 К и сеуште не се знае дали ќе се тркаат и за градоначалници или само за советници.

Затоа далеку се, многу далеку, од Сдсм, па и од ова расколено Дпмне.

Премногу го тупат со идеологија, за советници би ги гласал, ама никогаш на парламентарни. Со радост се избегавме од комунизмот и социјализмот, не сакаме враќање назад. И ако зборуваме за тоа како се живеело во некои дамнешни времиња, не треба да ја заборавиме несигурноста на системот, посебно по смртта на Тито. Устав и закони за спас од хиперинфлацијата кои беа почетокот на приватизацијата и трансформацијата на целиот општествен поредок. Тој брод почнал да тоне при крајот на 70тите. Може нема да ти се допадне мојата страна на приказната, сепак и мене многу бајковито ми зборуваа за старите добри времиња, ама на хартија било далеку од добро (пак, по смртта на Тито, иако инфлацијата започнува при крајот на 70тите, ама таа не е голема).

Левичарската идеологија е срање, посебно на економски план. Реткост е да даде добри резултати. На правен план, сеуште не знаеме за што се залагаат во целост, ама се поактивни. Тука имам усогласување на ставови со Левица, ама ако се држат до идеологијата, тешко дека некогаш ќе убедат конзерва како мене да ги гласа на парламентарни избори.

Привлекоа многу гласачи од Дпмне, кои се традиционално десно ориентирани, затоа треба да намалат со идеологијата. Она што го направија со Палестина им беше крајно дебилно. Ама мерачки е да се гледа како ја шупчат, при секоја можна прилика, политичката елита.

Имаат плусови и минуси, треба да намалат со идеологијата, да си продолжат со тролањето (тоа предизвикува многу нервози меѓу политичката елита), да го блокираат Собранието со амандмани и да одиме на нови предвремени парламентарни избори. Редно е да се бутне оваа власт. Мислам дека има политичка клима за промени.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.928
Поени од реакции
17.640
Левица ги нема кадровските и финансиските способности на Сдсм, Дпмне и Дуи. Не дека имаат некои добри кадри, ама можат без проблем да ги пополнат сите листи и да ги соберат потребните финансиски средства.

Сдсм и Дпмне имаат по 200 К луѓе кои во секое време ќе си гласаат по партиска линија. Дуи има 80 К.

Левица е на 50 К и сеуште не се знае дали ќе се тркаат и за градоначалници или само за советници.

Затоа далеку се, многу далеку, од Сдсм, па и од ова расколено Дпмне.

Премногу го тупат со идеологија, за советници би ги гласал, ама никогаш на парламентарни. Со радост се избегавме од комунизмот и социјализмот, не сакаме враќање назад. И ако зборуваме за тоа како се живеело во некои дамнешни времиња, не треба да ја заборавиме несигурноста на системот, посебно по смртта на Тито. Устав и закони за спас од хиперинфлацијата кои беа почетокот на приватизацијата и трансформацијата на целиот општествен поредок. Тој брод почнал да тоне при крајот на 70тите. Може нема да ти се допадне мојата страна на приказната, сепак и мене многу бајковито ми зборуваа за старите добри времиња, ама на хартија било далеку од добро (пак, по смртта на Тито, иако инфлацијата започнува при крајот на 70тите, ама таа не е голема).

Левичарската идеологија е срање, посебно на економски план. Реткост е да даде добри резултати. На правен план, сеуште не знаеме за што се залагаат во целост, ама се поактивни. Тука имам усогласување на ставови со Левица, ама ако се држат до идеологијата, тешко дека некогаш ќе убедат конзерва како мене да ги гласа на парламентарни избори.

Привлекоа многу гласачи од Дпмне, кои се традиционално десно ориентирани, затоа треба да намалат со идеологијата. Она што го направија со Палестина им беше крајно дебилно. Ама мерачки е да се гледа како ја шупчат, при секоја можна прилика, политичката елита.

Имаат плусови и минуси, треба да намалат со идеологијата, да си продолжат со тролањето (тоа предизвикува многу нервози меѓу политичката елита), да го блокираат Собранието со амандмани и да одиме на нови предвремени парламентарни избори. Редно е да се бутне оваа власт. Мислам дека има политичка клима за промени.
Не знам зошто ве погоди сите толку тоа со Палестина.
Настрана нека се моралните норми, без разлика на вера, раса, нации секогаш сум за послабиот односно оној кој неправедно е нападнат и уништуван. Тргнете настрана и тоа дека палестинскиот народ и нивната судбина ни се блиски, дека сме во иста каша. Ама за мене тоа за марамата беше знак дека си останал на зборот, не се лиже кај Брисел као другите и е на вистинската страна, но као што кажав најбитно од се има некои норми, некои идеали што нема да ги погази. Да имавме такви политичари немаше да ни се случат срањата на Грујо и Заев, се додека народот застапува луѓе како Апасиев ќе биде сигурен дека нема да ја изгуби државата, ако на некој не му е јасна политика која се спроведува на Македонцитеи Македонија или пак како е создадена државава во 91, тогаш нема што да дискутираме, скоро и да нема можност да не станеме Курди на Балканот, последната шанса е Левица или ако сакате пореално изгледа како шанса, можеме ние да си зборуваме за економии, за Брисели, за тоа како овој бил таков и онаков, како не не бивало ама еден ден кога ќе се најдеме пак како после 1912 и ќе ја доживееме судбината на нашите браќа од егејот тогаш ќе си дискутираме за економии, за демократија, за ЕУ и Нато итн.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Така е, не носи.
Колку сакам вака кога уз помоќ неписменоќа ја обелоденувате вистината :ROFLMAO:

Да, таа не може да спаси. Што друго е потребно, дополнително?

Надреден знак братќе, знаш шта је то и како искористити? Очигледно не.
За неписменоќа ти ми си утеха.Нема понеписмен од тебе на форумов.Нешто бладаш ни самиот незнеш шо.Препрочитај се кој неповрзани работи си ги изнапишал.Барем пиши ги ко ќе си трезен да има логика напишаното.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Не знам зошто ве погоди сите толку тоа со Палестина.
Настрана нека се моралните норми, без разлика на вера, раса, нации секогаш сум за послабиот односно оној кој неправедно е нападнат и уништуван. Тргнете настрана и тоа дека палестинскиот народ и нивната судбина ни се блиски, дека сме во иста каша. Ама за мене тоа за марамата беше знак дека си останал на зборот, не се лиже кај Брисел као другите и е на вистинската страна, но као што кажав најбитно од се има некои норми, некои идеали што нема да ги погази. Да имавме такви политичари немаше да ни се случат срањата на Грујо и Заев, се додека народот застапува луѓе како Апасиев ќе биде сигурен дека нема да ја изгуби државата, ако на некој не му е јасна политика која се спроведува на Македонцитеи Македонија или пак како е создадена државава во 91, тогаш нема што да дискутираме, скоро и да нема можност да не станеме Курди на Балканот, последната шанса е Левица или ако сакате пореално изгледа како шанса, можеме ние да си зборуваме за економии, за Брисели, за тоа како овој бил таков и онаков, како не не бивало ама еден ден кога ќе се најдеме пак како после 1912 и ќе ја доживееме судбината на нашите браќа од егејот тогаш ќе си дискутираме за економии, за демократија, за ЕУ и Нато итн.
Затоа што нема потреба Македонија за зема страна во Израелско-Палестинското прашање. Јас сум генерално неутрален, ама влечам кон Израел. Има тема за ова и можеш таму да ги прочиташ моите ставови и размислувања. Од политика на "сите Евреи во море", политика на отворени конфликти со секој можен сосед и политика на воена интервенција и при најмалата закана. Тука е и принудното иселување на Палестинците градењето израелски општини и сегрегацијата на одреден и полиња. Затоа не застанувам целосно зад Израел.

Од друга страна Арапите имаат одбиено неколку релативно погодни планови за мир. А сега плачат и за ѕидот кој го изгради Израел и со помош на истиот тероризмот падна за повеќе од 90%. Ете сега има и арапска партија во коалицијата.

Треба да се види и состојбата на Евреите во соседните и околните држави. Во држави каде имало преку 100.000 Евреи, денес нема скоро ич. Во одредени држави Евреите немаат право за стекнување право на сопственост или право на глас! Па сега вагај.

Нека ја тргнат глупава идеологија на страна и нека застанат против ЕУ, потоа ќе ги гласам и на парламентарни.
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.522
Левица ги нема кадровските и финансиските способности на Сдсм, Дпмне и Дуи. Не дека имаат некои добри кадри, ама можат без проблем да ги пополнат сите листи и да ги соберат потребните финансиски средства.

Сдсм и Дпмне имаат по 200 К луѓе кои во секое време ќе си гласаат по партиска линија. Дуи има 80 К.

Левица е на 50 К и сеуште не се знае дали ќе се тркаат и за градоначалници или само за советници.

Затоа далеку се, многу далеку, од Сдсм, па и од ова расколено Дпмне.

Премногу го тупат со идеологија, за советници би ги гласал, ама никогаш на парламентарни. Со радост се избегавме од комунизмот и социјализмот, не сакаме враќање назад. И ако зборуваме за тоа како се живеело во некои дамнешни времиња, не треба да ја заборавиме несигурноста на системот, посебно по смртта на Тито. Устав и закони за спас од хиперинфлацијата кои беа почетокот на приватизацијата и трансформацијата на целиот општествен поредок. Тој брод почнал да тоне при крајот на 70тите. Може нема да ти се допадне мојата страна на приказната, сепак и мене многу бајковито ми зборуваа за старите добри времиња, ама на хартија било далеку од добро (пак, по смртта на Тито, иако инфлацијата започнува при крајот на 70тите, ама таа не е голема).

Левичарската идеологија е срање, посебно на економски план. Реткост е да даде добри резултати. На правен план, сеуште не знаеме за што се залагаат во целост, ама се поактивни. Тука имам усогласување на ставови со Левица, ама ако се држат до идеологијата, тешко дека некогаш ќе убедат конзерва како мене да ги гласа на парламентарни избори.

Привлекоа многу гласачи од Дпмне, кои се традиционално десно ориентирани, затоа треба да намалат со идеологијата. Она што го направија со Палестина им беше крајно дебилно. Ама мерачки е да се гледа како ја шупчат, при секоја можна прилика, политичката елита.

Имаат плусови и минуси, треба да намалат со идеологијата, да си продолжат со тролањето (тоа предизвикува многу нервози меѓу политичката елита), да го блокираат Собранието со амандмани и да одиме на нови предвремени парламентарни избори. Редно е да се бутне оваа власт. Мислам дека има политичка клима за промени.
Апасиев,како и сите останати политичари од 1991 наваму,го зборува тоа што народот сака да го чуе.
Не му треба многу на човека да го процени тоа.Башка тоа што има некоја тоталитарна психологија како и многу други комунистички лидери.
Тоа што народот се пали на него е сосема друга приказна.Народот (мнозинството) отсекогаш сум ги сметал за овци овцосани,многу лесно може човека да ги изманипулира со убедливи говори.
Реакционерно,отсекогаш после некоја тешка политичка и економска состојба се појавува некој како Апасиев,кој наводно конечно ќе стави крај на маките и ќе го спаси народот од тешкотиите во кој се наоѓа.

За крај,не е можно интелигентен човек како Апасиев да биде толку затрескан во левичарски идеологии кога и мало дете знае дека таквите политики се економски погубни за една држава.
Епа сега ти види колку е искрен во намерата да им помогне на државата и народот или е само уште една гола волја за моќ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom