Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
22 јули 2011
Мислења
833
Поени од реакции
969
Бајден бил левичар?Абе ај не заебавај.Човеков е поголем капитлист и од Трамп,ама ги собира гласовите од овие корисниве идиоти од Антифа.Шо мислиш сеа после победава на Бајден во Америка ќе завладее комунизам?:cautious:Па комунизмот и во Кина пропадна алоооо!
Автоматски споено мислење:


Ама пак затоа СДС на чело со газда Заев кој не знае колку приватни фирми има под своја контрола се вистинските комуњари така?:confused:

Мене ми е јасно дека Бајден не е левичар.
Мене зборот ми беше дека Доналд Трамп воопшто не поднесува никакви левичарски здруженија и организации.
И на таа измислена приказна дека Бајден е левичар и комунист, Трамп одеше низ Флорида и ги лажеше и убедуваше Латино-Американците низ Флорида дека Бајден е левичар. Тие кои во Флорида се населиле од Куба и Венецуела тие бегале од матичните држави од комунистичкиот режим и воопшто не сакаат комунисти.

Но Трамп секака не сака левичари и комунисти. Тоа не е лага. И затоа не ми е јасно како овдешните симпатизери на Левица повеќе сакаат Трамп да е претседател кога истиот Трамп не поднесува левичари.
Едноставно Трамп и левичари тоа се коси едно со друго.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
733
Поени од реакции
-2
Ако си вмровец незначи дека си патриот, или ако си ездеесовец не значи дека си левичар така и Трамп.
Во време на Трамп уса ги укина санкциите врз Куба.
Во време на Трамп се случи историска посета на Северна Кореа.
Во време на Трамп уса никогаш не била толку блиска со Русија.

Ние левичарите не се препознаваме преку Чегевара или петокраката или нешто слично на тоа. Ние се препознаваме по дејствувањето. Она што е добро за општеството а не што е добро за поединци.
Имаме изрека ако имаш две кошули дај ја едната на тој што нема.
Ова со Трамп докажува дека има многу левичари на форумов коишто се гледаат токму поради тоа изјаснување, значи препознаваат она што се смета за општо добро.
Во време на Трамп и јас сметам дека имавме постабилна земјина полутопка.
Да не беше короната Трамп пак ќе беше претседател.
 

Dumbledore

Професор
Член од
24 октомври 2013
Мислења
7.057
Поени од реакции
7.701
Ако си вмровец незначи дека си патриот, или ако си ездеесовец не значи дека си левичар така и Трамп.
Во време на Трамп уса ги укина санкциите врз Куба.
Во време на Трамп се случи историска посета на Северна Кореа.
Во време на Трамп уса никогаш не била толку блиска со Русија.

Ние левичарите не се препознаваме преку Чегевара или петокраката или нешто слично на тоа. Ние се препознаваме по дејствувањето. Она што е добро за општеството а не што е добро за поединци.
Имаме изрека ако имаш две кошули дај ја едната на тој што нема.
Ова со Трамп докажува дека има многу левичари на форумов коишто се гледаат токму поради тоа изјаснување, значи препознаваат она што се смета за општо добро.
Во време на Трамп и јас сметам дека имавме постабилна земјина полутопка.
Да не беше короната Трамп пак ќе беше претседател.
Обама сакаше да ги укине санкциите кон Куба, не се сеќавам со колкав успех беа, но напредок имаше кај црната листа за тероризам и кај дипломатијата. Трамп и воведе ембарго и санкции, а изговорот беше Мадуро.
Не знам дали ова биле најблиски односи со Русија, Трамп сака(ше) да ги затопли тие односи, но тешко му одеше. Дури и му рипнаа дека на Лавров му кажал државна тајна, па бараа транскрипти од тој состанок, кој беше затворен за медиумите. И дали навистина се најблиски? Не знам баш. Клинтон ко зелен се смееше со Борис, а пак Реган-Буш и ставија крај на студената војна, секако со помош на Горбачов.
Со другото се согласувам.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
733
Поени од реакции
-2
Обама сакаше да ги укине санкциите кон Куба, не се сеќавам со колкав успех беа, но напредок имаше кај црната листа за тероризам и кај дипломатијата. Трамп и воведе ембарго и санкции, а изговорот беше Мадуро.
Не знам дали ова биле најблиски односи со Русија, Трамп сака(ше) да ги затопли тие односи, но тешко му одеше. Дури и му рипнаа дека на Лавров му кажал државна тајна, па бараа транскрипти од тој состанок, кој беше затворен за медиумите. И дали навистина се најблиски? Не знам баш. Клинтон ко зелен се смееше со Борис, а пак Реган-Буш и ставија крај на студената војна, секако со помош на Горбачов.
Со другото се согласувам.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.110
Поени од реакции
17.909
Еве некои прашања во врска со оваа сликичка:

Дали повлече војска од некаде?
Дали целосно прекина некоја од почнатите војни?
Дали направи преседан и се обиде да исправи некоја од силеџиските интервенции или ја задржа истата линија во сите спорови?
Дали го намали воениот буџет?
Дали прекина соработка со некој режим и растури некоја непринципелна коалиција: Саудиска Арабија, УАЕ, Израел, шиптaрската мафија...?

Далеку од тоа дека идејата ми да ги претставам тие пред него како светци.....на сите ни е јасно кои говнари беа...после Кенеди, таа држава нема ниту еден претседател читав у глаата.

Факт е дека најголемата војна што ја предизвика е внатре, во рамките на државата и тоа во име на одржување и зголемување на богатството на елитата која е со него.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
2.199
Поени од реакции
4.501
Жустро е во Собрание, Апасиев во дуел со Таљат, се дерат и лупаат по говорници, Димче бара 10 минути, Таљат не му дава.
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2009
Мислења
891
Поени од реакции
1.080
Убаво е што контрира вака ама мислам дека не треба да се воспалува до волку на говорница, зошто го гледаат северниве и ќе почнат да се палат на твитер и фб. Ама со овие нема разбирачка, ако не се смени владава у брзо време, само на полошо ќе идеме.
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.158
Поени од реакции
5.114
Убаво е што контрира вака ама мислам дека не треба да се воспалува до волку на говорница, зошто го гледаат северниве и ќе почнат да се палат на твитер и фб. Ама со овие нема разбирачка, ако не се смени владава у брзо време, само на полошо ќе идеме.
Северните што и да направи ќе јадат гомна така да небитни се

Да сум на местово на Апасиев ќе иницирав и физички контакт со учката па како што вели Тони Зен во најновата песна, со десната кроше со лева Апасиев
И имаш инстатни 10-15 плус пратеници на наредни избори за делото :D
 
На врв Bottom