Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.409
Поени од реакции
7.865
Тоа што Апасиев го ставаат на мраз во Собрание не е ништо друго туку типична контрола на штетата, значи битката за собраниската говорница е добиена, настрана што таму има шака луѓе кои ако ништо повеќе, барем можат да дадат соодветна реплика, која ако се развие понатаму во дебата, не може да донесе ништо друго сем испливувње на нови гомненици на површина. Шаблонот вие крадете, ние крадевме помалку е исфрлен од колосек.

Проблемот настанува со тоа шо говорите од Собрание, ставовите и идеите кои Левица ги промовира од таму, треба да бидат експлоатирани медиумски, ако веќе имаат политика, потребни се план и програма како тоа да се реализира, ресурсите се друга приказна.

За полесна операционализација можат да формираат две целни групи, воглавно партиски неопределени,

Првата се оние кои се интензивни корисници на социјални мрежи, до кои лесно се стигнува но чии глас т.е поддршка тешко се придобива, доволно би било континурано да се промовираат пратенците на Левица тука, и да се избегнува колнењето и пцовките кои се типични за партиските ботови кога ќе наидат на несогласување, ад хоминем ти си мурто/курто не е ништо ново ниту може да придонесе нешто позитивно.

Исто така не оди во прилог кога носителка на пратеничка листа во изборна единица секој втор збор по социјални мрежи и е сороспија, шуто рогато, комуњато, комуњари а настапува од позиција на Црвена петокрака, Апасиев бил дел од таа соросписка шуто рогата револуција, тек и советник во СЈО, настрана шо од собраниска говорница Апасиев изјави дека Шарена револуција не била предавничка тука предадана.
Малку компактност во ставовите не е на одмет. Нема потреба од оксиморонски пристап.

Втората група се оние кои ретко или воопшто не користат социјални мрежи, и воглавно се базираат на инфо од ТВ, што значи Левица тешко може да стигне до нив иако нивниот глас и симпатии полесно се добиваат, тука чисто се потребни финансии, а ниту еден медиум со национална концесија нема да промовира било што џабе, а финансиите на Левица отидоа со Евростандард банка. Згора на ова, сите правни лица кои спонзорирале Левица сега очекувано ги роварат органите на уќуматот, кои и онака немаат ништо попаметно направено откако постои вилаетов, сем тоа да бидат слуги на секоја власт.

Сега ако не изнајдат модел на легално и безусловно стекнување на финансии, нема многу да им биде од помош тоа шо имаат два пратеници, а допрва им е потребно градење на здрава партиска оператива, шо во овие услови е скоро па невозможна мисија
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.225
Поени од реакции
661
Јас сум будала чоек кој тешко нешто прифаќа, но штом јас сменив партија и отидов у Левица, знам дека седумдес посто од народот веќе го увидел тоа пред мене.
Нема будали кои би гласале за вмро или сдс.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Јас сум будала чоек кој тешко нешто прифаќа, но штом јас сменив партија и отидов у Левица, знам дека седумдес посто од народот веќе го увидел тоа пред мене.
Нема будали кои би гласале за вмро или сдс.
Искрено не си требаја да мењаш, требаја си да останеш у СДСМ и да не кењаш и замараш по форуми како што работиш сга. Ако на некога му се одмили Левица тој е ради тебе бро, мада да не се лжемо, платен си ти да какаш и ствараш одбивност спрема Левицу, дали само на овј форум или неколко, сретнаја сам неколко лика како тебе што толко форсирав за Левицу, да створив одбивност, али добро уживај дека не си.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Јас сум будала чоек кој тешко нешто прифаќа, но штом јас сменив партија и отидов у Левица, знам дека седумдес посто од народот веќе го увидел тоа пред мене.
Нема будали кои би гласале за вмро или сдс.
Е како нема будали. Сам си признаваш дека си будала. Така? А знаеме дека ќе гласаш за вмро или сдс.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.409
Поени од реакции
7.865
Јас сум будала чоек кој тешко нешто прифаќа, но штом јас сменив партија и отидов у Левица, знам дека седумдес посто од народот веќе го увидел тоа пред мене.
Нема будали кои би гласале за вмро или сдс.
И сеа шо си, вмровски сдсмовец или сдсмовски вмровец?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.559
Поени од реакции
48.106
Исто така не оди во прилог кога носителка на пратеничка листа во изборна единица секој втор збор по социјални мрежи и е сороспија, шуто рогато, комуњато, комуњари а настапува од позиција на Црвена петокрака, Апасиев бил дел од таа соросписка шуто рогата револуција, тек и советник во СЈО, настрана шо од собраниска говорница Апасиев изјави дека Шарена револуција не била предавничка тука предадана.
Малку компактност во ставовите не е на одмет. Нема потреба од оксиморонски пристап.
Они направија рез од шареното минато. Никој веќе не го спомнува. Едноставно кажаа дека била предадена и готово. :icon_lol:

Шарената револуција треба да е прозивана и гаѓана со гомна секогаш и од секој што претендира на глас од Македонците. Нема што да се штедат и учесниците и придобивките.
На крај краева,тој тип на реторика и речник им ги донесе гласовите на Левица, од друга страна умилкувањето на револуцијата и обидот да се преобратат дел од револуционерите преку ујдусување со некои од нивните разочарани првенци, придонесе за револт во вмро и губење на веројатно истите гласови.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.409
Поени од реакции
7.865
Они направија рез од шареното минато. Никој веќе не го спомнува. Едноставно кажаа дека била предадена и готово. :icon_lol:

Шарената револуција треба да е прозивана и гаѓана со гомна секогаш и од секој што претендира на глас од Македонците. Нема што да се штедат и учесниците и придобивките.
На крај краева,тој тип на реторика и речник им ги донесе гласовите на Левица, од друга страна умилкувањето на револуцијата и обидот да се преобратат дел од револуционерите преку ујдусување со некои од нивните разочарани првенци, придонесе за револт во вмро и губење на веројатно истите гласови.

Гледав видео исечок каде Апасиев изјави дека ШР не биле предавничка. туку предадена, шо значи дека не се кае ниту чувствува дека треба да извини за тоа шо застанал позади одредени идеали. Изиграни да, мнозина и не само тој, меѓутоа никој таму не скандираше за промена на име, или против АСНОМ и сл, така да жмровците кои се на привремена работа во Левица моментално се оние кои очајно се обидуваат да направат таков рез.
Истите тие кои не се продадоа со крстови, кандила, икони, ками и револвери, сега стојат позади црвена петокрака, иста таква врз која плукаат, колнат и пцујат со години, комитрагедија :pos:

Инаку тоа шо Апасиев застана цврсто зад својата постапка, а тоа е фактот шо отворено застана против човекот кој имаше историска шанса да го обедини македонскиот народ, а тој го закрви како никогаш претходно, го сведе законодавниот дом на дактилографско здружение, и шо е најтрагично ги избрка вмровците од ДПМНЕ, ваков чекор ми влева доверба дека Апасиев во правиот момент ќе ги одебе жмровците кои се на привремена работа во Левица, а токму тие кои сега му глумат најжестоки поддржувачи, ќе бидат истите кои најмногу ќе го плукаат.
Не дека ги боли за името или било шо друго, туку тоа шо веќе не се повластена каста.

Еве роденден му бил денес на унгарскиот азилант, од срце му пожелувам тоа шо правел, да му се врати во иста мера.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Тема ВМРО ДПМНЕ - +600 коментари.
Тема СДСМ - +-1.000 коментари.
Тема Левица - +3.000 коментари.

Добро е, но може и подобро...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023
Тема ВМРО ДПМНЕ - +600 коментари.
Тема СДСМ - +-1.000 коментари.
Тема Левица - +3.000 коментари.

Добро е, но може и подобро...
90% од коментарите на двете гомна се негативни, така да добра е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom