Леб и Сол

Член од
13 јули 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
Влатко Стефановски - гитара, вокал

Бодан Арсовски - бас, вокал

Кокан Димушевски - клавијатури

Гарабет Тавитијан - тапани


THE BEST OF THE BEST! Најаката музичка четворка од Македонија, а и од Балканот. Пишете нешто за Леб и Сол.
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Без коментар.Фантазија!
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Ги поштувам и обожавам. Бодан Арсовски ко млад бил ногу привлечен млад човек :D
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
13
Поени од реакции
0
Распукала....Распукала Шар Планина...
Топ песна! :zver:
 

Symbolic Art

Метал Џумбушлија!
Член од
28 јануари 2007
Мислења
192
Поени од реакции
23
mnogu me interesira sho ke proizleze muzichki od lugjeto shto gi imaat Leb i Sol za inspiracija
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
На концертите каква атмосфера се ствараше кога ја свиреа Учи ме мајко карај ме - Закон. Јас бев на концертот во Охрид. Дали вие бевте на некој концерт?
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
MaRiNa`Oh напиша:
Ги поштувам и обожавам. Бодан Арсовски ко млад бил ногу привлечен млад човек :D
Tи и твојот вкус...

Него, Леб и Сол се легенди дефинитивно. Кога прв пат слушав нивен албум (некое 4-5 одд.) не ми се веруваше дека таква музика е снимена во Македонија пред толку време...
 

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
Бев во Скопје на првиот, закон си поминав
Уште откако почнаа со Абер Дојде Донке и Деветка па до крај Чукни Во Дрво, Учи Ме Мајко Карај Ме и др. не можев око да свртам
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
После Бијело Дугме, Леб и Сол се најдобра група на Баканов и пошироко. Најдобриот состав што можеше да се направи од Македонија. Ги имам нивните концерти од Хераклеа и анфи-театаров од Охрид и стварно се мајстори. Иначе најубави песни им се Учи ме мајко карај ме, Јовано Јованке, Абер дојде Донке, Скопје, Као какао...
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Потребен е коментар?

Најдобра група што некогаш излегла од Македонија. Најдобра група на Балканот (барем по талент), убедливо. Сеа им е минато времето, али се на се, такви бендови не се наоѓаат ни во 100 години.

Ѕверови.
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Leb i Sol - Cuvam Noc od Budnih ... edna od 10te moi najomileni baladi vo zivotot :)

fenomenalni se nemam zborovi ... go vlecat ona shto se vika esencija vo muzikata , naj finoto .. bravo jas sum gord sto imame neshto vakvo.
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Дали мислите дека Леб и Сол без Влатко Стефановски ќе остане на некој начин Леб и Сол или ќе го изгуби својот сјај?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom