Ласерска депилација

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Не сум сигурен дали има ваква тема ако има се извинувам и спојувајте... Се интересирам за ласерски депилатор. Кажете ваши лични искуства, за почеток ме интересира дали вистина е безболно, колку кошта еден ваков депилатор, каде ги има, дали е мит или вистина дека ласерот со неговото зрачење е штетен за здравјето, бара ли уредот некое посебно одржување, дали влакното ослабнува или ојакнува од ваквата депилација ? Благодарам однапред.
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Не сум сигурен дали има ваква тема ако има се извинувам и спојувајте... Се интересирам за ласерски депилатор. Кажете ваши лични искуства, за почеток ме интересира дали вистина е безболно, колку кошта еден ваков депилатор, каде ги има, дали е мит или вистина дека ласерот со неговото зрачење е штетен за здравјето, бара ли уредот некое посебно одржување, дали влакното ослабнува или ојакнува од ваквата депилација ? Благодарам однапред.
Има ваква тема инаку ласерски депилатори за домашна употреба имаш во нептун, сетек и техномаркет, од 300 евра па нагоре. Професионалните ласерски депилатори се движат од 1500 евра па нагоре и се така големки колку просечен фрижидер :D. До сега немам најдено некоја научно потврдена и докажана статија дека предизвикуваат рак. Инаку да има муабети дека предизвикува рак или псоријаза, имало случаи ама нешто 100% потврдено нема, исто како и за солариумот :). Инаку сијаличката којашто го произведува пулсирачкиот сноп на светлина се троши и во зависност од тоа колку го користиш, се менува.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.336
Поени од реакции
4.925
Професионалните ласерски депилатори се движат од 1500 евра па нагоре и се така големки колку просечен фрижидер :D..
Да не си промашил една-две нули?

Трајна ласерска депилација на тело почнува од 100тина и завршуе до кај 1000 еура така да они со два третмани ја враќаат инвестицијата и после штампаат пари а?
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Да не си промашил една-две нули?

Трајна ласерска депилација на тело почнува од 100тина и завршуе до кај 1000 еура така да они со два третмани ја враќаат инвестицијата и после штампаат пари а?
А што мислеше ти? Трите водечки салони за убавина во МКД се буквално печатници за пари. И не сум промашил ништо, прогуглај ке ги видиш цените.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Дали може да се изнајми од некаде депилатор ласерски од овие за домашни услови ? Баш оноа услуга за пари, типично изнајмување ?
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Растот на влакната пред се зависи од хормоналниот статус, можно е за одреден краток период ласерот да ги изгори влакната длабоко до корен но да исчезнат засекогаш е невозможно.
Всушност мит е ефикасноста на ваквите ласери башка што се многу скапи и не можеш да ги приуштиш плус обука треба да имаш завршено за користење или во најмала рака да си кожен лекар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom