Лаптоп - plugged in, not charging

Член од
3 март 2013
Мислења
348
Поени од реакции
368
Не оди на Sleep туку целосно се гаси лаптопот. Како на PC компјутер кога ќе снема струја ако ти е уклучен ќе се исклучи нагло а тоа колку што јас знам не е добра и паметна работа.
Извини не те разбрав убо. Имаш пробано со реинстал на ОС? Ако пак така прај ваљда квар е батерија. Кај мене се гаси на 35 %. Како шо напоменав стара е 4.5 год, Li-on батерија
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Извини не те разбрав убо. Имаш пробано со реинстал на ОС? Ако пак така прај ваљда квар е батерија. Кај мене се гаси на 35 %. Како шо напоменав стара е 4.5 год, Li-on батерија
Би пробал некој ден здравје и реинстал на OS само не сега ова лето.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Заборавив вчера да пишам дека цело време кога ми е на полнач лаптопот свети црвено светилката што значи изгледа скроз до 100% не се полни батеријата.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Иначе кога веќе дојдов на темава, лаптопов ми се гаси рандом онака, кога ќе му текне, го чистев од вируси пред недела дена па беше арен,денеска пак ми се исклучи еднаш.

Што да е ?
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
591
Поени од реакции
508
Прегревање. Исчисти го од прашина и ако тоа не заврши работа смени го ладилникот на процесорот.
Иначе кога веќе дојдов на темава, лаптопов ми се гаси рандом онака, кога ќе му текне, го чистев од вируси пред недела дена па беше арен,денеска пак ми се исклучи еднаш.

Што да е ?
Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Иначе кога веќе дојдов на темава, лаптопов ми се гаси рандом онака, кога ќе му текне, го чистев од вируси пред недела дена па беше арен,денеска пак ми се исклучи еднаш.

Што да е ?
му жеже, однеси го некаде да го издуваат и да сменат термална паста.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom