Лаптоп до околу 20K.

LustingVertigo

Puppets. I pull their strings,they dance.
Член од
1 декември 2017
Мислења
155
Поени од реакции
46
Ми треба лаптоп со цена околу 20к~ помалце/повеќе.Еден другар имаше земено некој со i3 процесор 7ма генерација нешто,видеа поднесуваше 4К.Ми треба за наизменична намена,но тие се парите засега.Препорачајте нешто :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
9.335
Поени од реакции
9.314
земи како на другарот, речи им 4к да фаќа како да тоа ќе ти смени нешто на лаптоп
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
10.350
Поени од реакции
15.331
Ми треба лаптоп со цена околу 20к~ помалце/повеќе.Еден другар имаше земено некој со i3 процесор 7ма генерација нешто,видеа поднесуваше 4К.Ми треба за наизменична намена,но тие се парите засега.Препорачајте нешто :)
https://www.anhoch.com/product/599865752/notebook-dell-3567-i3-7020u4gb1tb156-full-hd-leddvdrwblacklinux
 
Член од
3 март 2010
Мислења
599
Поени од реакции
194
Дали во anhoch робата е поквалитетна и за повисок пазар наспроти амц, сетек и нептун
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
10.350
Поени од реакции
15.331
Дали во anhoch робата е поквалитетна и за повисок пазар наспроти амц, сетек и нептун
Не.
Ама од Сетек не би купувал. А АМЦ се распаднати веќе тешко дека можеш да купиш.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
1.672
Поени од реакции
1.738
Дали во anhoch робата е поквалитетна и за повисок пазар наспроти амц, сетек и нептун
робата е таа, различна може да е услугата и односот кон купувачот. некаде продаваат и користени па вратени уреди како нови, некаде не сакаат да им носиш нешто на гаранција, да ги замараш., итн.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
599
Поени од реакции
194
и јас размислувам за лаптоп за 20к, баш го видов Dell предлогот, ме интересира кој бренд е најдобар за лаптопи во поглед на квалитет и добар екран
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
9.335
Поени од реакции
9.314
и јас размислувам за лаптоп за 20к, баш го видов Dell предлогот, ме интересира кој бренд е најдобар за лаптопи во поглед на квалитет и добар екран
Разгледај што се нуди до 20к, пастирај линкови тука ќе ти кажеме.
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
286
Поени од реакции
172
Мислам дека за парите ова ти е најпаметен избор, а ако во иднина можеш да го надоградиш со SSD(240/480) и Ram(4/8GB) што би требало да те кошта + 5000 би требало да тера без проблем неколку години ;)
 
Член од
3 март 2010
Мислења
599
Поени од реакции
194
кој бренд е најдобар на пазарот, Lenovo некако не го преферирам, се мислам меѓу Asus, Dell или HP
 
Член од
10 април 2018
Мислења
1.672
Поени од реакции
1.738
кој бренд е најдобар на пазарот, Lenovo некако не го преферирам, се мислам меѓу Asus, Dell или HP
не гледај бренд гледај модел, различна ценовна класа различен квалитет. и сега сакаш јаки компоненти, ама во некоја евтина пластика ставени или пак не толку моќни компоненти ама во поцврста пластика или алуминиум.
се е тоа made in china. неколку фабрики во кина склопуваат лаптопови, сите од нив зимаат.
гледај конкретен модел, не гледај бренд.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_laptop_brands_and_manufacturers#Original_design_manufacturers_(ODMs)
 
На врв Bottom