Ладно цедено масло „фила шарлаган“

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Што ти кажа човекот, за што правевте муабет?

Не е работата дали е 100 или 90, него реална цена на таков продукт, ако е топ како што вика nekojX, треба да биде едно 300 денари.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Што ти кажа човекот, за што правевте муабет?

Не е работата дали е 100 или 90, него реална цена на таков продукт, ако е топ како што вика nekojX, треба да биде едно 300 денари.
Dobro aj ke i kazam na tebe da ti go prodavat po 300 den za da bides uveren. Zemi probaj be covek i oceni sam. Probaj 2-3 razlicni firmi soncogledovo ladno maslo , napravi sporedba i oceni... Ti kako da sakas poveke teoretski i matematicki da bides ubeden nego iskustveno.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Јас секако ќе го купам. Само ме буни цената.....
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Јас секако ќе го купам. Само ме буни цената.....
Zatoa sho ne pravesh razlika od stranski proizvod i domashen.
Tuku aj sea ja da te prasam iskreno, ako znaes. Ima li razlika megju maslinovoto maslo so etiketa Extra Virgin vo KAM od 300 den litar i onie vo drugite prodavnici od 500-600 den za litar?
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Што ти кажа човекот, за што правевте муабет?

Не е работата дали е 100 или 90, него реална цена на таков продукт, ако е топ како што вика nekojX, треба да биде едно 300 денари.
чекај ја зборам за ладно цедено од ТИКВА, 700 денари литар. не може да се споредува со сончоглед.[DOUBLEPOST=1508733762][/DOUBLEPOST]
Zatoa sho ne pravesh razlika od stranski proizvod i domashen.
Tuku aj sea ja da te prasam iskreno, ako znaes. Ima li razlika megju maslinovoto maslo so etiketa Extra Virgin vo KAM od 300 den litar i onie vo drugite prodavnici od 500-600 den za litar?
маслсиново е уште една голема превара. 500-600 се и бетер од кам. италијанските брендови тука се СИТЕ превара. имаше скандал и кај нив. повторувам само и единствено фила или од грција купено, можеби
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.544
Во погоните на агрофила воопшто и нема опрема за рафинирање на маслото. Сите семиња што ги обработуваат, ладно ги цедат односно ги пресуваат, се филтрира исцедокот и тоа е тоа.
Мој пријател беше таму, им го снимаше целиот производствен процес, а јас имав прилика да го гледам сниманиот материјал, така да информацијата е од прва рака.
Така барем беше на почетокот кога започнаа со работа, ама не гледам зошто нешто би менувале, а и квалитетот на маслата им е цело време на исто ниво.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Во погоните на агрофила воопшто и нема опрема за рафинирање на маслото. Сите семиња што ги обработуваат, ладно ги цедат односно ги пресуваат, се филтрира исцедокот и тоа е тоа.
Мој пријател беше таму, им го снимаше целиот производствен процес, а јас имав прилика да го гледам сниманиот материјал, така да информацијата е од прва рака.
Така барем беше на почетокот кога започнаа со работа, ама не гледам зошто нешто би менувале, а и квалитетот на маслата им е цело време на исто ниво.
U blizina na fabrika kaj so se rafinira masloto se osekja teska smrdea. U neposredna blizina na Agrofila ne se osekja nisto. Inace ako treba i jas ke idam tamu da poglednam kako go pravat.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Деновиве идам да земам, ќе земам од 2-3 вида по едно, ако се добри ќе си ја мавам главата у ѕид како не сум знаел претходно.......им треба реклама на овие, цение им се БОЛИ ГЛАВА, верувам дека повеќе луѓе да знаат за нив никој нема да ги помириса другите масла.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Деновиве идам да земам, ќе земам од 2-3 вида по едно, ако се добри ќе си ја мавам главата у ѕид како не сум знаел претходно.......им треба реклама на овие, цение им се БОЛИ ГЛАВА, верувам дека повеќе луѓе да знаат за нив никој нема да ги помириса другите масла.
Имам користено масло од црно семе од овие пред некое време, ама не сум меродавен да дадам оцена за квалитет. Ако се разбираш повеќе, пиши мислење кога ќе ги пробаш.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Деновиве идам да земам, ќе земам од 2-3 вида по едно, ако се добри ќе си ја мавам главата у ѕид како не сум знаел претходно.......им треба реклама на овие, цение им се БОЛИ ГЛАВА, верувам дека повеќе луѓе да знаат за нив никој нема да ги помириса другите масла.
Добри се и одат на квалитет. Сончогледово ладно цедено им е релативно достапно. Скапи се од други семки, пак во рамки на нормалата.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Имам користено масло од црно семе од овие пред некое време, ама не сум меродавен да дадам оцена за квалитет. Ако се разбираш повеќе, пиши мислење кога ќе ги пробаш.
Црно семе имам од врвен квалитет, Фила се добри ама обично ладно цедено наспорти CO2 тотален екстраст не се споредува. Само прехрамбените масла ме интересираат.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Црно семе имам од врвен квалитет, Фила се добри ама обично ладно цедено наспорти CO2 тотален екстраст не се споредува. Само прехрамбените масла ме интересираат.
Има некој во Македонија што прави ЦО2 тотален екстракт?
И од кај ти е црното семе ако не е тајна (Може и по ПП да ми одговориш)?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457

Kajgana Shop

На врв Bottom