Лада Нива

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.127

ГАЗ-69 (сериозно) :icon_lol:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Лада Нива Урбан е стварно многу подобрена верзија од обичната Лада Нива:)



 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Што има подобрено ? Троа пластика напред и назад наместо железните браници ? Другото се си е исто уште од времето на Брежњев !
Многу кажува и фотогалеријата на нивната веб страна , има само слики од однадвор , што значи дека внатре се истите глупи седишта кои престануваат да функционираат после 5 месеци а после година две треба да си бараш од корса или фиеста да ги смениш !
Живо ме интересира тој нивни кондиционер (клима) и електричното подигање на стакла :D !
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Што има подобрено ? Троа пластика напред и назад наместо железните браници ? Другото се си е исто уште од времето на Брежњев !
Многу кажува и фотогалеријата на нивната веб страна , има само слики од однадвор , што значи дека внатре се истите глупи седишта кои престануваат да функционираат после 5 месеци а после година две треба да си бараш од корса или фиеста да ги смениш !
Живо ме интересира тој нивни кондиционер (клима) и електричното подигање на стакла :D !
Kaко кај лада 110,пастични запчаници кои по 2-3 отварања/затварања се кршат па треба да правиш комбинации или некој дреар од месинг или бронза да ти направи нови поквалитетни од фабричките.
Внатрешноста е како во застава 101(сто гураат еден вози),ама затоа за влечење кај коза не оди лада оди.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.295
Поени од реакции
7.248
Што има подобрено ? Троа пластика напред и назад наместо железните браници ? Другото се си е исто уште од времето на Брежњев !
!
Па кога одамна го имаат постигнато совршеното, што треба сеа да подобруваат? :icon_mrgr:
Внатрешноста е како во застава 101(сто гураат еден вози),ама затоа за влечење кај коза не оди лада оди.
Види пензионерски муабет :aplauz:
Другите џипови одат и влечат подобро од лада нива, ама разликата е што тој кој купува лада у старт знае дека ја купува за офроуд пат и многу не се замара за естетика. Додека другите џипови кои се 5х поскапи поретко некој би се осудил да ги вози по екстремни патишта поради скапите делови и одржувањето.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
eden od najdobrite vozila sto ode kade i da posaka :D
pozadi nego bi go stavil jeep chiroki(postariot tip) kako na milenko nedelkovski i land rover discavery
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Малку поинаква Лада:
Lada Kombat totalno blindiran auto, može izdržati udar rucnog bacača (zolja, osa) obični metkovi joj ne mogu ništa. Obložena je legurom titanijuma debljine 6cm, dodatno ojačana na patosu. Stakla su debljine 16 cm i neprobojna su takođe. Vozilo je na hibridni pogon, Radijus kretanja samo na baterije je oko 400km. Benzina troši oko 18 litara. Može se kretati i pod vodom ima sopstvene zalihe kiseonika i vakumski je zatvorena. Auto je na BG table i registrovan. Vozim ga jako retko auto sam dobio na poklon od tasta koji je jedan od suvlasnika firme koja ih proizvodi u Rusiji za specijalne potrebe Ruskih službi. Ja sam običan čovek i ovaj auto meni služi samo da idem na svadbe i vozim mladence i to samo prijatelje inače vozim bmw'-a 318 iz 1993 godine i nisam nafuran na ovako nešto (ovo govorim samo zbog raloga prodaje ako nekog zanima) Auto je u besprekornom stanju.

 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
Здраво, Треба да сменам instrument таблата на Лада Нива, како да ги вратам киломентрите на тие што си беа на оргиналната?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom