Лав vs Тигар! Кој е помоќен???

Кој е помоќен лавот или тигарот???

  • Лав

    Гласови: 23 41,8%
  • Тигар

    Гласови: 36 65,5%

  • Вкупно гласачи
    55

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.684
Поени од реакции
11.063
Ако споредуваш македонски лав со тигар, тогаш се знае кој ќе победи.
A вака по процедура си е лавот.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Мислам помоќно од тоа е Тигон. Мелез од Тигар и од Лавица...
Да , ама постои Лигар вкрстен Лав и Тигар затоа се вика Лигар истото и Камила и Лама вкрстен се вика КамаSent from my SM-N986U using Tapatalk
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.156
Поени од реакции
2.820
Tигарот е животно што ќе скокни да спасува човек од напад од фамилијата мачки...А никое друго животно од фамилијата мачки не скока за да спасува човек.

Еве како што е на видеово тигарот го спасува човекот што го нападна леопардот... А пак шесте лавови си ќутат како пичка под кошула...

 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.215
Поени од реакции
25.965
Tигарот е животно што ќе скокни да спасува човек од напад од фамилијата мачки...А никое друго животно од фамилијата мачки не скока за да спасува човек.

Еве како што е на видеово тигарот го спасува човекот што го нападна леопардот... А пак шесте лавови си ќутат како пичка под кошула...

Многу личен ти е односов со лавовиве, ко да ти згрешиле нешто?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Како и да е, факт дека Тигар е крал на џунглата и на животноте ,а лавот е крал на животните само кога се во групи (како чопори) додека е сам не е

Sent from my SM-N986U using Tapatalk
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.300
Лавот е крал на животните.
Ама никогаш нема да видите Волк како изведува трикови во циркус ;)
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.156
Поени од реакции
2.820
Лавот е крал на животните.
Ама никогаш нема да видите Волк како изведува трикови во циркус ;)
E какви се тие трикови што ги изведува волкот дај подетално објасни!!!
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.156
Поени од реакции
2.820
А магаре и кобила?
Маска

Eпа помоќно е маска хибрид од магаре и кобила, него хибрид од коњ и магарица...

А нормално помоќно е Тigon хибрид од (Тигар и лавица) него Liger od (Лав и Тигрица)...
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Лавот е крал на животните.
Ама никогаш нема да видите Волк како изведува трикови во циркус ;)
Не мора да значи, бидејќи трениран волк за во циркус не е интересно оти личат како хаски или волчјак така публиката не разликува ама лав и тигар во циркус е тоа нешто

Sent from my SM-T720 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom