Лабрадор Ретривер

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Каква е цената за ова прекрасно суштество?
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Ако има некој навистина заинтересиран (значи, не само да го земе туку и да го чува како што треба, во добри услови и да се грижи добро за него) за мало црно лабрадорче со одлично потекло нека ми се обрати по пп. Лабрадорчињата се родени пред неполна недела.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Видете вака, од некој чуден сплет на околности дојдов до куче кое ми велат дека е лабрадор, ја видов мајкаму и е лабрадор црн, таткому е ретривер и сите ми велат демек е лабрадор, кутрето е мнгоу мало и личи на лабрадор, но ме чуди има на градите мала бела линија многу е мала ако сакате попрецизно около 30-тина влакна :), е сега ако има некој поупатен дами каже дали таа линија ке му поцрне кога ке порасне затоа што знам дека лабрадорите или се бели, црни или кафеави, друг проблем имам со него, затоа што е мнгоу мало му давам млеко сега за сега но ми кжаа дека не е баш најдобро тоа, па да ми каже некој со што да го хранам, пробав со купена кучешка храна несака да ја јаде, најверојатно неможе, и кога ке го оставам само си убива од квицкање никој по дома неможе да спие, некое решение ако имате за овие проблеми би ви бил вечно благодарен?!
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Видете вака, од некој чуден сплет на околности дојдов до куче кое ми велат дека е лабрадор, ја видов мајкаму и е лабрадор црн, таткому е ретривер и сите ми велат демек е лабрадор, кутрето е мнгоу мало и личи на лабрадор, но ме чуди има на градите мала бела линија многу е мала ако сакате попрецизно около 30-тина влакна :), е сега ако има некој поупатен дами каже дали таа линија ке му поцрне кога ке порасне затоа што знам дека лабрадорите или се бели, црни или кафеави, друг проблем имам со него, затоа што е мнгоу мало му давам млеко сега за сега но ми кжаа дека не е баш најдобро тоа, па да ми каже некој со што да го хранам, пробав со купена кучешка храна несака да ја јаде, најверојатно неможе, и кога ке го оставам само си убива од квицкање никој по дома неможе да спие, некое решение ако имате за овие проблеми би ви бил вечно благодарен?!
Тоа нема да потемне, ако паднат може нема да израснат но не верувам. Колку е старо кутрето? Млеко не се дава, кучешката храна што си ја купил ке ја топиш со јогурт да омекне, уште е мало вајда кутрето. Нормално е да цивка скоро одвоено е од мајката, ама ке се привикне за некое време. За тоа време најди му играчки,кебенце што ке биде негово и посветувај му внимание повеќе.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Тоа нема да потемне, ако паднат може нема да израснат но не верувам. Колку е старо кутрето? Млеко не се дава, кучешката храна што си ја купил ке ја топиш со јогурт да омекне, уште е мало вајда кутрето. Нормално е да цивка скоро одвоено е од мајката, ама ке се привикне за некое време. За тоа време најди му играчки,кебенце што ке биде негово и посветувај му внимание повеќе.
Едем пријател ми кажа да му сварам пилешко и да му го исецкам на ситно, направив така и јаде гајле нема, исто ткаа ми кажа да му варам и моркови и ориз, тоа најверојатно утрему е на мени, како и да е јаде малку и спие поголемиот дел од времето, а старо е 26 дена и едвај оди, така да сега за сега престана да квицка, вечерва плпанирам ако квицка со мене во соба!
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Едем пријател ми кажа да му сварам пилешко и да му го исецкам на ситно, направив така и јаде гајле нема, исто ткаа ми кажа да му варам и моркови и ориз, тоа најверојатно утрему е на мени, како и да е јаде малку и спие поголемиот дел од времето, а старо е 26 дена и едвај оди, така да сега за сега престана да квицка, вечерва плпанирам ако квицка со мене во соба!
Ако си во можност чувај го дома, ептен е мало дури е рано и за прочистување и вакцини,затоа строго карактин. Кој и да ти го дал е премногу несовесен!
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
baram da kupam malo labradorce , nekoja ponuda ?
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.816
Поени од реакции
10.957
Навистина луѓево незнаат што чуваат..како на пример овој/а:
http://www.reklama5.mk/Details.aspx?ad=846965
Напишал: Продавам Златен Ретривер а на сликите е Лабрадор Ретривер..ццo_O

Многу убаво е во секој случај. Абе многу евтино го дава... што е фората? Познавачите нека дадат мислење.
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Многу убаво е во секој случај. Абе многу евтино го дава... што е фората? Познавачите нека дадат мислење.
За почеток ја погрешиле расата, друго сигурно нема педигре, плус не е изложбен примерок, ама може да биде супер другар. Плус многу ми е нелогичен типов..итно го продава а истовремено ставил дека е можна замена :confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom