Лабрадор Ретривер

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
зависи што има проживеано кучето досега......мојот беше нападнат од доберман и ротвајлер,па сега гледа да се чува и да ја има иницијативата во ситуацијата кога се среќава со мажјаци,посебно со пониски од него

јас не би го одучувал кучето да се брани,ами многу битно кога ќе го викниш да дојде кај тебе во такви ситуации
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.082
Има моментално легло од Play Full Team? И колку се движат цените за машко кутре? :)
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Има моментално легло од Play Full Team? И колку се движат цените за машко кутре? :)

Има легло моментално и има еден мажјак, а цена не знам,треба да ги контактираш Елена или Билјана. Исто така за скоро планираат уште едно црно легло, па распрашај се.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.082
Има легло моментално и има еден мажјак, а цена не знам,треба да ги контактираш Елена или Билјана. Исто така за скоро планираат уште едно црно легло, па распрашај се.
Фала. :)
 

Gregory9

Anonymous
Член од
12 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
296
Имам Златен Лабрадор Ретривер (машко), старо 5 месеци. Мислам дека ќе е Show Bred. За расава имам само пофални зборови, убави на лик, одличен карактер, сакаат да си играат со деца... За тие што размислуваат да си набават куче топло им го препорачувам Лабрадорот Ретривер, верувајте дека нема да згрешите. :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~A~

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Имам Златен Лабрадор Ретривер (машко), старо 5 месеци. Мислам дека ќе е Show Bred. За расава имам само пофални зборови, убави на лик, одличен карактер, сакаат да си играат со деца... За тие што размислуваат да си набават куче топло им го препорачувам Лабрадорот Ретривер, верувајте дека нема да згрешите. :)
Да немаш жолт лабрадор случајно? :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Некои ги викаат златни некои жолти. Како и да е ете нека е жолт! :icon_lol:
Има златни ретривери и има жолти лабрадор ретривери. 2 различни раси, тие што така ги викаат немаат поима што чуваат :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu

Gregory9

Anonymous
Член од
12 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
296
Има златни ретривери и има жолти лабрадор ретривери. 2 различни раси, тие што така ги викаат немаат поима што чуваат :)
Поголема е грешката да речеш само Лабрадор или Ретривер отколку Labrador Retriever и Golden Retriever. На крај краева луѓе сме грешиме, прв пат имам лабрадор ретривер. :)
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Поголема е грешката да речеш само Лабрадор или Ретривер отколку Labrador Retriever и Golden Retriever. На крај краева луѓе сме грешиме, прв пат имам лабрадор ретривер. :)
Вака, кога ке кажеш лабрадор,нема да погрешиш,кога ке кажеш само ретривер,сигурно грешиш. Зошто,затоа што покрај лабрадорот во фамилијата на ретривери има уште неколку раси. Се надевам дека ти разјаснив,а на претходната страна мислам дека ги има напишано сите раси.
Инаку, да грешиме сите, јас само сакам да те поправам и да те насочам :)
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.042
Поени од реакции
6.651
Вака, кога ке кажеш лабрадор,нема да погрешиш,кога ке кажеш само ретривер,сигурно грешиш. Зошто,затоа што покрај лабрадорот во фамилијата на ретривери има уште неколку раси. Се надевам дека ти разјаснив,а на претходната страна мислам дека ги има напишано сите раси.
Инаку, да грешиме сите, јас само сакам да те поправам и да те насочам :)
има разлика во карактерот меѓу сите нив ?? по што се разликуваат
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
има разлика во карактерот меѓу сите нив ?? по што се разликуваат
Сигурно има ама не верувам дека е некоја голема. Инаку не знам, бидејки ги немам видено сите раси. Воглавно од стандардите што ги имам читано сите се овде некаде со карактеристиките.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom