ЛШ - Припремен турнир Кајгана Лига Пес 6 Шолум Онлине!

Член од
9 јануари 2011
Мислења
417
Поени од реакции
562


Припремен турнир лига на шампиони ќе одиграме за да се прилагодите на пачот
За влез во лигата задолжително е да се одигра турнирот тоа ќе биди како потврда
Екипите ке бидат рандом ждрепка, тие што не се на списокот нека се додадат
10 мин
исклучени повреди
број на паузи 9
расположение рандом
екстра и пенали исклучено
Ден или ноќ време Лето бидејќи најдобра е конекцијата тогаш

Додека играте онлине гасите се фб мсн торрент или не знам што таму ..
на крајот од утакмицата треба да сликате резултатот а тоа ќе го направите со ФРАПС http://www.fraps.com/download.php лесно се инсталира додека играте ја пуштате имате опција да наместите пример на 5 да се слика или на 6 да снима .. значи ОБАВЕЗНО слики од резултатот на крајот како потврда.
Турнирот ке започне за некој ден.. да го досредат сите пачот дотогаш играјте пријателски
тука можи да се договарате https://www.facebook.com/groups/239751369465194/

1. Taше
2. Талибанац
3. Павле-Паки
4. Боби-Интер
5. Филип
6. Божино
7. Лу5Мкд
8. Благојче пп
9. Давидмкд996
10. Samurai Jack
11. *pheonix*
12. Калимеро
13. Мартин`
14. Bobipp
15. Shutter
16. Муса
17. UnitedRule
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
417
Поени од реакции
562
Се игра дома гости по 2 утакмици
10 мин .. исклучени повреди
расположение Рандом
екстра нема
број на паузи 9

Рок за групите 8 мај
тука можи да ги најдите противниците -----> https://www.facebook.com/groups/239751369465194/
На крајот од утакмицата сликате резултатот и ставате слика како потврда ! погоре објаснато ви е како да сликате... СРЕЌНО !

Група А
1. Ангел - Дортмунд
2. Таше - Наполи
3. Аце - Ливерпул
4. Благојче - Арсенал

Група Б
1. Божино - Челзи
2. Петар - Реал Мадрид
3. Мартин Ташков - Бенфика
4. Давид - Атлетик Билбао
5. Македонец - Виљареал

Група Ц
1. UnitedRule - Јувентус
2. El MAtocho - Атлетико Мадрид
3. Shutter - Манчестер утд
4. Талат - Интер
5. Phoenix - Тотенхем

Група Д
1. Павле - Баерн
2. ЛУ - Шалке
3. Боби - Псж
4. Филип - Барселона
5. The Blue One - Манчестер сити

Група Е
1. Калимеро - Милан
2. Мартин Атанасов - Валенсија
3. Бобипп - Порто
4. Муса - Рома
5. Талибанац - Лион
 

Kajgana Shop

На врв Bottom