Кучиња скитници

Ваше мислење:


  • Вкупно гласачи
    598

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.675
Поени од реакции
4.789
Кај може да се земе нешто вакво?

Овде

Шиткаат несекојдневни ствари во таа продавница...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.645
Поени од реакции
38.835
Овде

Шиткаат несекојдневни ствари во таа продавница...
ова е MT-651 модел, изгледав неколку видеа на јутуб и не изгледа како да прави нешто.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.675
Поени од реакции
4.789
ова е MT-651 модел, изгледав неколку видеа на јутуб и не изгледа како да прави нешто.
Искрено појма неам дали делува или не , апаратот од странава го запамтив од една девојка од Тетово шо го купила се пофали на фб пред некој месец дека имало ефект .. е сеа дали е фејк реклама или вистина .. :toe:
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.480
Поени од реакции
2.342
Има вакви на Алиекспрес. Јас имам едно такво и функционира.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Улични кучиња воопшто не треба да постојат. Ако немаат луѓето соодветни услови за чување куче не значи дека треба да го пуштат кучето надвор да се скита низ градот.

Пак ќе пишам јас се плашам од улични кучиња бидејќи се големи како мечки. Особено страв ми е кога ќе ги видам група чопор сите на едно место.

Ме имаше бркано еднаш улично куче, среќа избегав. Многу се берат покрај контејнери.

Во Тетово навечер го шетаат цел град и беснеат по луѓе а наутро се мирни и спијат. Сум слушнал дека преку ден им даваат нешто за да ги смират и спијат кучињата. Колку е точно тоа не знам.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.883
Поени од реакции
7.263
Nekoj neka gi resi idiotskive kucinja aman ili dajte mi puska ja ke gi roknam!
Со пушка ќе те видат, ќе те пријават и за џабе ќе го кркаш.
Купи отров, расфрлај го околу контејнерите. Деца околу контејнери не си играат, а кучињата баш таму се хранат.
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
243
Поени од реакции
323
Со пушка ќе те видат, ќе те пријават и за џабе ќе го кркаш.
Купи отров, расфрлај го околу контејнерите. Деца околу контејнери не си играат, а кучињата баш таму се хранат.
Со цел памет ова го пишуваш?
Знаеш ли како може да одговараш за ова?
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.772
Поени од реакции
10.524
Со пушка ќе те видат, ќе те пријават и за џабе ќе го кркаш.
Купи отров, расфрлај го околу контејнерите. Деца околу контејнери не си играат, а кучињата баш таму се хранат.
Ама прво на Бафра дај му, а после и ти напиј се од него.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Првин на психијатар да одиш. Ако немаш пари пиши ми јас ќе го финансирам прегледот.
Што погрешно пиша членката за да ти се дрзнеш и ја праќаш да оди на психијатар?
Ај ти истрти се со гол задник пред контејнер и чекај да дојде глутница на кучиња и не мрдај ...штом се правиш толку мангуп.:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom