Кучиња скитници

Ваше мислење:


  • Вкупно гласачи
    597
Член од
21 август 2008
Мислења
376
Поени од реакции
27
Досега не сум сретнал информација за дете кое било затруено со отров за кучиња.

Бај д веј, Мац)) Чак Норис има 17 години, идеална возраст за футбалски навивач кој се тепа со противнички навивачи, маалски шизик кој се тепа у кафич затоа што некој му седнал на сепарето и слично.
Благодарам на добрите зборови и тоа што ме споредуваш со групи на луѓе со заедничко IQ 80 само затоа што имам 17 години.
@Mac
Јас не се чукам в гради,сум презел нешто,кучето кое го чувам дома е како што вие сакате да ги нарекувате ,,џукела,,да едно куче е ама колку толку барем едно сум тргнал од улица.За тоа дека се одговара знам,затоа и пишав дека би ,,лежел,, некој таков.Можеби ние не правиме многу но вие правите уште помалку со вашите др.Хаус humanity is overrated срања:tapp:Не можам да сватам како дојде суровоста да биде ин:tapp:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Благодарам на добрите зборови и тоа што ме споредуваш со групи на луѓе со заедничко IQ 80 само затоа што имам 17 години.
@Mac
Јас не се чукам в гради,сум презел нешто,кучето кое го чувам дома е како што вие сакате да ги нарекувате ,,џукела,,да едно куче е ама колку толку барем едно сум тргнал од улица.За тоа дека се одговара знам,затоа и пишав дека би ,,лежел,, некој таков.Можеби ние не правиме многу но вие правите уште помалку со вашите др.Хаус humanity is overrated срања:tapp:Не можам да сватам како дојде суровоста да биде ин:tapp:
Не знам јас на која суровост алудираш, али детски муабет е "Ние праиме малце, ама па вие праите уште помалце што".
Цела година пројде, ете ги кучињата ПАК се на улица, ПАК луѓето се плашат од нив и дури имаше и некои инциденти по весниците пишани и ПАК ист глуп муабет ќе се врти.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
376
Поени од реакции
27
Ние правиме колку што можеме,јас 100 кучиња не можам да соберам,немам услови инаку и 1000 би собрал.Колку што можам чувам.Алудирам на тоа што сите изиграваат др.Хаус-ги тепа некој филм дека fuck the homeless ставот е кул.То ест изигравање сурови со тоа што ќе пратат по некоја слика од мензите во кина,или од некој манијак што малтретира кучиња чисто да не испровоцираат.Подобро муабет одколку ватевер став,зошто никаква култура и почит како народ немаме кон животните.Поради ватевер ставот на родителите имаме деца што клоцаат,малтретираат и убиваат животни.
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Досега не сум сретнал информација за дете кое било затруено со отров за кучиња.
Дали треба да се сретне таква информација за фрлачите на отров (м.и.е) да се освестат? Колку несвесно, просто, плитко размислено од нивна страна. По трева не одат само кучиња скитници...
 
B

babsy

Гостин
Го читам топиков, и неможам да се изначудам...Значи дури сега ми е тотално оправдана изреката ЛУЃЕТО СЕ ПО ПРИРОДА ЗЛИ! ..(би додала -СУРОВИ, ПЛИТКИ и СЕБИЧНИ)
 
Член од
4 јули 2010
Мислења
13
Поени од реакции
2
Досега не сум сретнал информација за дете кое било затруено со отров за кучиња.
дојди тука у Кратово па ке сретнеш и тоа
а и кучињата скитници оти се скитници? неможе само така да изникне ...
човекот го напуштил па сеа ке се жали ... мислам стварно ...
човекот е одговорен за се ... во моментот му одговарало ке го фрли некаде кучето ( а не е само еден таков)
па после ке се жали од последиците ... многу имало напуштени кучиња ...
па престанете да ги фрлате !!! и тоа чувствува ! еј хелоооууу!!!
ама шо се чудам ... бебиња се фрлаат па сеа кучиња биле проблем

а на крај ... се срамам од ваков народ
јас ке го приберам кучето ... и шо се случува? за една недела го наоѓам мртво ... отров , оружје ... па и со голи раце го убиваат комшиите...
толку бесчувствителен народ ... за срамота е !
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Според бројот на гласачите на анкетата за и против, можам да кажам дека не имаме заслужено да не наречат луѓе.:kesa:
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.800
Поени од реакции
2.598
Вака,здравите кучиња не треба да бидат успиени,значи,ако е шугаво и му нема спас,подобро да го успијат да не умре во бол,здравите кучиња може да ги земат,и однесат во ветеринарна страница,да бидат вакцинирани,а потоа да се ставаат на продажба..
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Според бројот на гласачите на анкетата за и против, можам да кажам дека не имаме заслужено да не наречат луѓе.:kesa:
Тоа е поентата, Дива Девојко, што кога ве прашуваат вакво сериозно прашање - место да мислите "Еј стварно, кое е најдоброто, практичното и изводливо решение", вие глеате како ќе испаднете пред светот (форумов) а.к.а. луѓе/хуманитарци.
Тоа се вика "грешка во чекори"; бидејќи не се станува човек со анкети, туку со рационално размислување.
 
Член од
4 јули 2010
Мислења
13
Поени од реакции
2
Тоа е поентата, Дива Девојко, што кога ве прашуваат вакво сериозно прашање - место да мислите "Еј стварно, кое е најдоброто, практичното и изводливо решение", вие глеате како ќе испаднете пред светот (форумов) а.к.а. луѓе/хуманитарци.
Тоа се вика "грешка во чекори"; бидејќи не се станува човек со анкети, туку со рационално размислување.
овој пост зрачи со егоизам
ми звучеше како тоа луѓе хуманитарци да е критика? или пак дека е само глума?
но тие луѓе хуманитарци мислат за најдоброто од двете страни
и нивното решение можда нема да биде најпрактично или најизводливо ама нема да биде ни себично
компромисите го прават човекот
бидејки никогаш нема да се најде нешто што ке биде погодено за сите
така да ... неможеме да кажеме дека човекот го прави само ова или она ...
сепак човекот го прават повеќе одлики :)
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
"ne, sakam da se vratat na ulica" jas nekam da se vratat na ulica, ama ne sakam ni da se uspivaat... Ako se zdravi moze da se najde semejstvo koe ke moze da se grizi za nego, a ako toa nemoze togas da se uspivaat...
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Вака,здравите кучиња не треба да бидат успиени,значи,ако е шугаво и му нема спас,подобро да го успијат да не умре во бол,здравите кучиња може да ги земат,и однесат во ветеринарна страница,да бидат вакцинирани,а потоа да се ставаат на продажба..
на подарок да.:smir: Како што е дешавањето во Скопје. Браво за нив, секоја чест.:aplauz:

Охриѓани ај на помош, дајте некоја идеја да напрајме добро дело. :smir:Сериозна сум.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom