Кучиња скитници

Ваше мислење:


  • Вкупно гласачи
    598

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.301
Поени од реакции
29.770

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.301
Поени од реакции
29.770
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Ми дојде еден минатата седмица, беше ептен убаво искасан, му фалеше парче месо од натколеницата.
Луѓе шетаат искасапени како во хорор филм од кучиштана уличари и никому ништо, а едно куче да биде удрено или отепано цела јавност ке ја кренат у вис оние лезбејкине од анима дунди!!!!
До кога вака со страв ке пуштаме деца на училиште :(
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.081
Поени од реакции
4.576
Луѓе шетаат искасапени како во хорор филм од кучиштана уличари и никому ништо, а едно куче да биде удрено или отепано цела јавност ке ја кренат у вис оние лезбејкине од анима дунди!!!!
До кога вака со страв ке пуштаме деца на училиште :(
Дали знаеш што е разликата помеѓу домашните и уличните кучиња?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Дали знаеш што е разликата помеѓу домашните и уличните кучиња?
Која ти е поентата?
Сум била касната од домашно куче.
Ги мразам и домашните заедно со нивните сооственици затоа што секојдневно серат во паркот ...мизерија.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.081
Поени од реакции
4.576
Ми дојде еден минатата седмица, беше ептен убаво искасан, му фалеше парче месо од натколеницата.
Лош човек во карактер секогаш ќе биде нападнат од улично куче и ова од лично искуство најодговорно ти го кажувам.Било каде да сум во градот и било кое улично куче да го сретнам секогаш било пријателски настроено кон мене затоа што уличните за разлика од домашните имаат способност да ја почувствуваат енергијата на некоја личност и во завосност од истата се однесуваат пријателски или агресивно кон некого.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.639
Поени од реакции
38.821
Лош човек во карактер секогаш ќе биде нападнат од улично куче и ова од лично искуство најодговорно ти го кажувам.Било каде да сум во градот и било кое улично куче да го сретнам секогаш било пријателски настроено кон мене затоа што уличните за разлика од домашните имаат способност да ја почувствуваат енергијата на некоја личност и во завосност од истата се однесуваат пријателски или агресивно кон некого.
Како да ја подесиме енергијата?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.081
Поени од реакции
4.576
Која ти е поентата?
Сум била касната од домашно куче.
Ги мразам и домашните заедно со нивните сооственици затоа што секојдневно серат во паркот ...мизерија.
Вака,што се однесува до домажните кучиња не постои терминот лошо куче туку само лош газда и ова го има кажано покојниот Јовица Угриновски кој имаше приватна зоолошка градина во Волково каде што живееше.Каков карактер е газдата кучето уште од мало го копира него и така и се однесува спрема сите луѓе а во најголем број случаево е тепано од газдата ако не е послушно и гледано е како предмет а не како домашен миленик,/пред некој ден кај драмски театар еден на возраст помеѓу 30 и 40 години додека шеташе бела пудлица почна да се дере на неа и со боксови по глава да го удира кучето а ова само ржеше на него и лаеше но не го гризна што е уште еден доказ дека од такви насилници домашните кучиња се агресивни.Ако сакаш да дознаеш какви луѓе живеат некаде во некоја куќа ако имаат куче во дворот пуштено тоа ќе ти каже какви се луѓето.Во животот ниедно улично ме нема нападнато а од домашните дури 3 од кои еден жолт лабрадор,еден црн и еден ротфајлер.Подоцна дознав од комшиите дека газдите биле бетер полоши од кучињата.
Автоматски споено мислење:

Како да ја подесиме енергијата?
Ќе го прашаш дедо боже бидејки тој ти ја има дадено.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.179
Ako nekoj e kasnat od ulicno kuce, prijavil vo policija i bara otsteta za istoto, opstinata e dolzna da go pronajde toa kuce, osteteniot da go prepoznae i istoto da bide usmrteno posto pretstavuva zakana za bezbednosta. Ako ne saka togas nema otsteta :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom