Кучиња (грижа, општи дискусии)

Член од
28 јуни 2018
Мислења
86
Поени од реакции
28
Мали расни кучиња погодни за во куќа да не продава некој или знае некој што продава?
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.910
Поени од реакции
12.395
Мислам скоро сите дека знаете дека имам Маламут стар 2 години. Имам постирано и слики во Кајгана миленичиња, кој ги видел знае дека е бел. Во принова од 7 кучиња немаше ниедно друго бело, иначе двајцата други родители се со сиво / темно крзно. Е сега исто така горе долу сите кои ја пратат темата знаат дека долго време се бореше со демодексот и еве да чукнам во дрво последниве 4 месеци е супер, не е на никаква терапија и крзното си се врати.
Е сега, на песот почнаа да му растат црни влакна :D Околу ушите најизразено. Ме интересира дали ова може да е последица на демодексот или е генетика?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мислам скоро сите дека знаете дека имам Маламут стар 2 години. Имам постирано и слики во Кајгана миленичиња, кој ги видел знае дека е бел. Во принова од 7 кучиња немаше ниедно друго бело, иначе двајцата други родители се со сиво / темно крзно. Е сега исто така горе долу сите кои ја пратат темата знаат дека долго време се бореше со демодексот и еве да чукнам во дрво последниве 4 месеци е супер, не е на никаква терапија и крзното си се врати.
Е сега, на песот почнаа да му растат црни влакна :D Околу ушите најизразено. Ме интересира дали ова може да е последица на демодексот или е генетика?
Не дека се разбирам ама на зајакот мој во третата година од животот му поцрнеа ушите, ноџињата и носот хаха, инаку целиот беше бел. Секако може тропам глупости, може различно е, само правам паралела со ситуацијата :D
 
Член од
29 октомври 2018
Мислења
8
Поени од реакции
2
Zdravo na site,
Sakam da zemam malo kuce chow chow ima 35-40 dena dali bi izdrzalo vo boks vo kukarka??? mi izgleda malo a ide zima :) vase iskustvo ke ve molam
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
86
Поени од реакции
28
Минијатурна раса на поклон да не дава некој од Охридска околина?
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Не е баш така.
Ако куче е научено на спиење во затворен, изолиран простор и ти наеднаш го оставиш да спие надвор, тешко дека ќе остане живо.[DOUBLEPOST=1540867606][/DOUBLEPOST]
Куче ако не преживее надвор , нема кој.
Која тешка глупост е оваа[DOUBLEPOST=1540867673][/DOUBLEPOST]
Човек, куче е бе, местото му е надвор. Преживуват надвор и на ниски температури.
Не баш.
Не сите кучиња имаат доволно масно ткиво под кожата и крзно да ги штити.
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Pomalo ne mozele da ti go dadat kutreto? Inaku ke prezivee ako im dobra kukicka, ako e na zafet postaven i zagraden kako treba boksot. Ama, mjau mja-to doma bara cetkanje kako rasa, a za nadvor ne znam na sto ke lici... ne zna dali si svesen za toj moment
 

Kajgana Shop

На врв Bottom