Кучиња (грижа, општи дискусии)

K

Kacar

Гостин
Како на македонски се вика расата Cockapoo?




Разгледувам на интернет информации за кучиња кои се добри за чување во стан, кои не им е проблем да седат сами половина ден (дур сите се на работа) и кои се добри за first-time-owners и оваа раса и Малтезерот ми се први на листата. Само ова не можам да го најдам никаде кај нас, веројатно е познато под друго име.
И ја барам и се фокусираве на пинчер, бостон териер .
Овоа кученце штом е ретко е СОЛ скапо, а малтезерите моментално се ефтини. Ја би ти предложил за прв пат сопственик King Charles Cavalier кученце, се распрашував за цена 500-700 може да се најде.
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
Како на македонски се вика расата Cockapoo?




Разгледувам на интернет информации за кучиња кои се добри за чување во стан, кои не им е проблем да седат сами половина ден (дур сите се на работа) и кои се добри за first-time-owners и оваа раса и Малтезерот ми се први на листата. Само ова не можам да го најдам никаде кај нас, веројатно е познато под друго име.
Рaсaтa Cockapoo нa мaкедoнски се викa џукелa/мелез/мешaнче итн... Бoље вдoми.
 
K

Kacar

Гостин
Денес бев да си изберам кученце, легло од расата минијатурен пинчер.
И, гледам шарени кученца, а пинчер може да биде само во 4 класични бои. И мајката беше таму. Не знам дали мислеа дека сум толку прост. Згора на се ми вика човекот ,,Ете, како шо можеш да видиш, имаме редок вид на пинчер, шарен пинчер, ова е машко, земи види дали ти се бендисува".
И јас го земам кутрето, кое очигледно беше некаков вид на мелез и му велам ,,Рековте дека може да се види и таткото, кај е таткото дајте да го видам !".
И оди жената од надвор позади ми носи минијатурен пинчер куче и вели ,,Ова е таткото !"
Не знам дали стварно мислат дека човек можат да го излажат, па ја наивно и безобразно одговарам ,,Па овој татко нема к°р, да не се лезбејки кучкиве :о , тоа би објаснило све " ! Жената се запрепна а, мажот ми вели ,,Ма не, само после ова парење го кастриравме и нема сега полови органи " ...

Жими се, ова го може само МАКЕДОНЕЦ !!!! У глава ќе им пукав....
А може некој да го излажат и да му земат 100€. Н ц ц ц
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
525
Поени од реакции
511
Денес бев да си изберам кученце, легло од расата минијатурен пинчер.
И, гледам шарени кученца, а пинчер може да биде само во 4 класични бои. И мајката беше таму. Не знам дали мислеа дека сум толку прост. Згора на се ми вика човекот ,,Ете, како шо можеш да видиш, имаме редок вид на пинчер, шарен пинчер, ова е машко, земи види дали ти се бендисува".
И јас го земам кутрето, кое очигледно беше некаков вид на мелез и му велам ,,Рековте дека може да се види и таткото, кај е таткото дајте да го видам !".
И оди жената од надвор позади ми носи минијатурен пинчер куче и вели ,,Ова е таткото !"
Не знам дали стварно мислат дека човек можат да го излажат, па ја наивно и безобразно одговарам ,,Па овој татко нема к°р, да не се лезбејки кучкиве :о , тоа би објаснило све " ! Жената се запрепна а, мажот ми вели ,,Ма не, само после ова парење го кастриравме и нема сега полови органи " ...

Жими се, ова го може само МАКЕДОНЕЦ !!!! У глава ќе им пукав....
А може некој да го излажат и да му земат 100€. Н ц ц ц
Prijavi gi vo kinoloski sojuz
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
кучево пред малку, шо да видам - џвакаше жаба, ја пушти, колку шо можев да видам во темницава - една нога имаше изедено, се пењавеше и поврати, освен тоа вака не му е ништо, си трчкаше низ двор ја бараше жабата па отиде си легна у куќичка.....нема ништо да му биде?
Јас имам видено кучиња како си играат и глодаат еден 3-4 дена мртов гуштер и ништо не им беше, а тоа може да е до кожата на жабата, некои имаат отрови и мириси за да се одбранат, чим во моментот не почнало да прета со пења во устата, нема гајле.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Како на македонски се вика расата Cockapoo?




Разгледувам на интернет информации за кучиња кои се добри за чување во стан, кои не им е проблем да седат сами половина ден (дур сите се на работа) и кои се добри за first-time-owners и оваа раса и Малтезерот ми се први на листата. Само ова не можам да го најдам никаде кај нас, веројатно е познато под друго име.

http://vdomimilenik.com/index.php/baraat-dom/kucinja

погледни го постот за малтезери
 
Член од
28 април 2012
Мислења
19
Поени од реакции
3
Која цена се каишките за куче и околувратник? Каде има попристапни цени?
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Колку е FRONTLINE нанесување по ветеринариве?

300 денари е нормалната цена?
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Не земај фронтлине, многу луѓе се жалат. Барај фронтлине комбо ако имаат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom