Кучиња (грижа, општи дискусии)

Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
https://www.facebook.com/photo.php?v=589149254489742&set=vb.567806243290710&type=2&theater

Ваљда знаете каде да го проследите (пријавите) ова...
Не ја пријавувајте страната, нека постои за да се соберат податоци! Ако некој знае како да го симне клипот супер, нека го симне или кажете ми како ја да го симнам!
 
B

babsyy

Гостин
Не ја пријавувајте страната, нека постои за да се соберат податоци! Ако некој знае како да го симне клипот супер, нека го симне или кажете ми како ја да го симнам!

Додека ти е пуштен клипот на плеј, оди горе кај адресата, избриши го www и замени го со m
значи ќе испадне у формат m.facebook.com/
повторно ќе кликнеш плеј и десен клик на видеото -> save video as
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Се снајдов, го симнав, страната е веќе тргната, среќа на време симнав све.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Neznaev kaj da pisam pa aj tuka :D Da ne znae nekoj dali ima leglo na angliski buldog vo Makedonija ili nekoj sto ima zenka pa da cekam da se porodi :D
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.033
Поени од реакции
29.391
страната е веќе тргната, среќа на време симнав све.
Не е тргната, барем не сега во 20:50. Го симнав видеото, и ќе го чувам пар денови па ако ви треба кажувајте.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Не е тргната, барем не сега во 20:50. Го симнав видеото, и ќе го чувам пар денови па ако ви треба кажувајте.
Го симнав и ја, и еве им пишувам на фб на "новинариве" ако се решат да напишат нешто во врска со ова дека ќе им се достават материјали.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Neznaev kaj da pisam pa aj tuka :D Da ne znae nekoj dali ima leglo na angliski buldog vo Makedonija ili nekoj sto ima zenka pa da cekam da se porodi :D
На ФБ најдов оглас...;)


Angliski Buldog kucenca za prodazba,info 070333391
 
Член од
22 април 2008
Мислења
405
Поени од реакции
28
Ајде сега мене ми треба некој совет,имам самојед 3години има и до сега не сум имал проблем со неговата хигиена.Но купивме дома нов мебел и незнам што му текна на кучево да се качи на фотеља и се подмоча (ваљда обележува тереторија).Еве денеска му е втор пат во последниве 2-3 недели,не сакам да го прскам мебелот со оцет и вода пошто е нов ќе замириса уште полошо.Некој спреј или нешто слично да не се продава во петшоповиве што ќе го иритира па да се трга понастрана и да го одвикне од оваа глупост. ?! (спасете го од стрижење:ROFLMAO: црно му се пишува)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396
Ајде сега мене ми треба некој совет,имам самојед 3години има и до сега не сум имал проблем со неговата хигиена.Но купивме дома нов мебел и незнам што му текна на кучево да се качи на фотеља и се подмоча (ваљда обележува тереторија).Еве денеска му е втор пат во последниве 2-3 недели,не сакам да го прскам мебелот со оцет и вода пошто е нов ќе замириса уште полошо.Некој спреј или нешто слично да не се продава во петшоповиве што ќе го иритира па да се трга понастрана и да го одвикне од оваа глупост. ?! (спасете го од стрижење:ROFLMAO: црно му се пишува)
Има спрејови во продавниците за миленици, и во Веро дека има...
Само не знам колку се ефикасни...?Би требало да се ефикасни...
 
L

Lu

Гостин
И тука ќе објавам со цел да прочитаат повеќе луѓе.

Денес се изгуби Доберманот на една моја пријателка во околината на градскиот парк, ако некој случајно види Доберман нека ме исконтактира.
Мажјак е, 7 години стар, се одзива на името Карло, во моментот кога се изгубил не носел на вратот огрлица.



 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
113
Поени од реакции
20
Имам кученце од расата Bichon Frise, старо 2 месеци. Неможев да најдам на форумот за таа раса бидејки има многу страни... ќе може ли некој да ми помогне и да ми каже повеќе за оваа раса на кучиња? :)
 
L

Lu

Гостин
Имам кученце од расата Bichon Frise, старо 2 месеци. Неможев да најдам на форумот за таа раса бидејки има многу страни... ќе може ли некој да ми помогне и да ми каже повеќе за оваа раса на кучиња? :)
Што те интересира подетално ?
Еве ќе ти кажам во кратки црти.
Бишон Фриз спаѓа во групата на Бишони, која што се состои од 6 под-видови на Бишони, а Бишон Фриз е тип еден од тие 6 видови.
Бојата на длаката е бела, и е куче со мал раст, тоа е салонска раса и се чува исклучиво во стан.
Карактерот е весел и игрив, и е одлично домашно милениче.
 
Член од
11 август 2012
Мислења
14
Поени од реакции
24
Ке ве замолам за совет.Пред 4 дена земав кученце(мешавина од пинч)и проблемот е дека куценцето има 3 месеци и првиот ден кога го земавме нормално се измочка натака-навака по паркетот но утредента земав пелена и тој ден цело време си се мочкаше на пеленката,е третиот ден дојде жената што ни го даде за да му даде апче за глисти и да го види и нормалн оептен и се израдува а откако си отиде си легна и беше тажно.Е сеа проблемот е што тоа се совпадна со тоа што откако си отиде женава освен тагата почна пак да си врши нужда секаде дури и во неговото креветче и во нашиот кревет,нешто што не го правеше ни првиот ден кога немаше пелена и кога мочкаше на паркет.Сега незнам што да правам биејки поради промената на домот веке е прплашено дали во таква состојба уопште смеам да му викнам или поттепнам по газето кога ке се измочка???
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
13
Поени од реакции
5
Ке ве замолам за совет.Пред 4 дена земав кученце(мешавина од пинч)и проблемот е дека куценцето има 3 месеци и првиот ден кога го земавме нормално се измочка натака-навака по паркетот но утредента земав пелена и тој ден цело време си се мочкаше на пеленката,е третиот ден дојде жената што ни го даде за да му даде апче за глисти и да го види и нормалн оептен и се израдува а откако си отиде си легна и беше тажно.Е сеа проблемот е што тоа се совпадна со тоа што откако си отиде женава освен тагата почна пак да си врши нужда секаде дури и во неговото креветче и во нашиот кревет,нешто што не го правеше ни првиот ден кога немаше пелена и кога мочкаше на паркет.Сега незнам што да правам биејки поради промената на домот веке е прплашено дали во таква состојба уопште смеам да му викнам или поттепнам по газето кога ке се измочка???
Пробај викни малце со тек на време ке се научи неможе ништо одма...нормално е на почеток да имаш такви проблеми (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom