Кучиња (грижа, општи дискусии)

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
kako i da e sakav da spari barem ednas steta e da ne se produzi negovata krv:)
Има многу преубави кучиња во светот што се поим за расата која ја представуваат па никогаш не отишле во приплод ;) не е се во продолжувањето на крвта, бидејки таа крв не носи само гени за убавина, туку и гени за многу други работи :)
 
Член од
26 август 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
Има многу преубави кучиња во светот што се поим за расата која ја представуваат па никогаш не отишле во приплод ;) не е се во продолжувањето на крвта, бидејки таа крв не носи само гени за убавина, туку и гени за многу други работи :)
Se e toa OK sto go zboris no ili imas kucka sto sakas da ja paris ili nemas, dali sakas ili nesakas i toa e tvoe jas samo pisav ZA NEKOJ STO SAKA a ne barav filozofii:)
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Имам кучка што ке ја парам кога ке дојде време, а пред да дојде време прво ке се погрижам таа да биде здравствено покриена, како и мажјакот што ке го одберам :)
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
gjerlek
Стави си оглас на пазар3 и реклама 5 и вајда ќе имаш среќа некој да ти јави ако до толку сакаш да го париш.
Евентуално најди одгледувачи на Германски овчар и пробај ја среќата таму, ако ти побараат докази тестови итн потруди се да средиш и заврши работа.
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
дали кучето ви грчи ко че спија?...моето нон стоп..душичка:X3:
 
Член од
8 август 2012
Мислења
108
Поени од реакции
23
Значи комуналциве го фрлале отровот...
Процесот веќе им помина во Кисела Вода истребија едно 30-тина мачиња во мое маало, меѓу кое и моето :mad:
Taка се збори по социјалниве мрежи

Туку еве ја уште еднаш групата

http://www.facebook.com/groups/127056547467235/

Споделете ја на страната на Коце доколку некој го има за пријател или пишете ми тука ако има официјална фан страна.Благодарам.
 
Член од
26 август 2010
Мислења
5
Поени од реакции
0
gjerlek
Стави си оглас на пазар3 и реклама 5 и вајда ќе имаш среќа некој да ти јави ако до толку сакаш да го париш.
Евентуално најди одгледувачи на Германски овчар и пробај ја среќата таму, ако ти побараат докази тестови итн потруди се да средиш и заврши работа.
Probav imam dokazi testovi i se potrebno mi se javuvaa nekoi od vinica, kavadarci epten daleku mi e od Sk da odam do tamu zatoa probav tuka ako se najde bi bilo dobro :)
 

Slock92

Топчија во СРЖ!!!!!
Член од
13 септември 2008
Мислења
277
Поени од реакции
9
Сакам да ве прашам... си земав кученце дома, Ши цу - Пекинезер микс ... Затоа што прв пат почнувам да чувам куче, сакам да ве прашам за совети за како да го научам да врши нужда на едно место, дали треба некоја посебна грижа... итн :))
 
Член од
5 август 2010
Мислења
222
Поени од реакции
50
Сакам да ве прашам... си земав кученце дома, Ши цу - Пекинезер микс ... Затоа што прв пат почнувам да чувам куче, сакам да ве прашам за совети за како да го научам да врши нужда на едно место, дали треба некоја посебна грижа... итн :))
Ако живееш во стан и сакаш пример да врши нужда само во ВЦ на едно место, кога ке врши нужда каде што не треба ќе земеш со весник ќе го однесеш каде што се измочал ќе го удриш 2-3 пати, па ќе го однесеш каде што сакаш да врши нужда... не сега да го лупаш со весник туку да знае кај треба кај не треба да врши нужда, барем мене тоа ми успеа јас на тој начин го научив во ВЦ на едно место да врши нужда иако го изнесувам надвор почесто...
 
Член од
21 август 2010
Мислења
139
Поени од реакции
210
Дали ова е чист германски овчар? Мајка му е Германски овчар ама за таткото не се знае па ме интересира :confused: Старо е околу 3 месеци lara.jpg
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
cooler Ова куче не е германски овчар,од германски овчар карактеристика има само на главата,и никаде на друго место :)
Како и да е,убаво е кучето :)
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.033
Поени од реакции
34.435
Еден другар зема пред некој ден, американски булдог, женка стара 7 месеци и очите и се крвави постојано. Дали некој знае од што може да биде тоа, и дали е опасно за кучката.
 
Член од
30 декември 2012
Мислења
173
Поени од реакции
331
Кучето ми стално е ненаситно и лакомо за јадење, колку и да му даваш јади онака брзо лакомо ко никој пат да не е јадено, коски ги голта значи како риба е не памти кога си му дал за јадење, стално е гладно и немирно а многу е мило. Слични се многу, ако има некоја храна некој апчиња или било шо само да не е чотек не помага. :D
Slika0106.jpg
 
Член од
12 февруари 2013
Мислења
6
Поени од реакции
1
сакам да купам куче од расата џуџест пинч
бидејќи немам искуство со оваа раса на кучиња би ве замолил некој подетално да ми опише какви се по карактер,дали се лесни за дресура,колку пати дневно се хранат,колку пати дневно треба да се шетаат,на колку месеци треба да се вакцинираат,што би требало да поседуваат за да можат да учествуваат на изложби,на каков вид на болест можат да подлегнат,дали се чуваат во двор или пак во затворен простор,дали се агресивни,дали сакаат да се во присуство на деца,колку се темпераментни и сл.?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom