Кучиња (грижа, општи дискусии)

iveco_mkd

Газда
Член од
27 јуни 2012
Мислења
32
Поени од реакции
0
Имам белгиски овчар стар е 4 месеци, ги дигна ушите ушпте на 2,5 месеци е сега сакам да ми кажете како да го научам/дресирам на основни работи кога ке му кажам да седи,да зема не зема храна од друи луге и сл. основни работи
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Незнаев каде да пишам, и ќе ве молам за совет каде се да објавам :
Изгубена е француска минијатурна бела пудла по име Атон кај Матка вчера , наводно некои две девојчиња ја земале но не сме сигурни.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Добро има некој којшто знае да ми каже некоја информација плус за кутрево . .


Една од најдружољубивите,антиалергиски и лојални раси! Друго,не ти треба!
--- надополнето: 2 септември 2012 во 10:51 ---
Имам белгиски овчар стар е 4 месеци, ги дигна ушите ушпте на 2,5 месеци е сега сакам да ми кажете како да го научам/дресирам на основни работи кога ке му кажам да седи,да зема не зема храна од друи луге и сл. основни работи
Па ќе седнете еден спроти друг,ќе му повторуваш СИТ СИТ и ќе го наведнуваш со газето надоле кога седне,дај му лакомство....послем пак па пак па пак ама рано е на 3 месечна возраст за тренинг,ај нека си игра докај 6 месеци и послем тоа фаќај се за работа :D
--- надополнето: 2 септември 2012 во 10:53 ---
МИ ТРЕБА ПОМОШ ОКОЛУ ГРИЖА И ХРАНЕЊЕ НА КУТРИЊА СТАРИ 6 ДЕНА ГИ ОДЕЛИВ ОД МАЈКАТА ЗОШТО ПОЧНА ДА ГИ НАПАЃА И МИ ОСТАНА ЈАС ДА СЕ ГРИЖАМ ЗА НИВ,АКО ИМА НЕКОЈ СЛИЧНО ИСКУСТВО НЕКА СПОДЕЛИ МНОГУ БИ МИ ЗНАЧЕЛО :)
Сигурно мајката оглувела.....ама исто така има и некои конфузии за тоа,можеби си видел како им ги јаде папоците па си мислел нив ги јаде,а таа само ги чисти...или си видел како им ги лиже курињата и .... па си се збунил.....
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
!Сигурно мајката оглувела.....ама исто така има и некои конфузии за тоа,можеби си видел како им ги јаде папоците па си мислел нив ги јаде,а таа само ги чисти...или си видел како им ги лиже курињата и .... па си се збунил.....
Нема веза,немора да значи дека оглувела,негледам зошто би ги јадела ако е глува.
Можеби сфатила дека нешто не е во ред со нив,па почнала да ги јаде тие што се болни или фалични.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Нема веза,немора да значи дека оглувела,негледам зошто би ги јадела ако е глува.
Можеби сфатила дека нешто не е во ред со нив,па почнала да ги јаде тие што се болни или фалични.
Како нема врска,баш така праат,неможе да ги слушне како квичат и ништо исто како и мачките имав мачка шо си ги јадеше,се чудевме зашо ги јаде она била глува.....
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Една од најдружољубивите,антиалергиски и лојални раси! Друго,не ти треба!
Да многу слатко и дружељубиво мало кутре го обожавам :D дознав дека се вика Шпански Кох :) многу си го сакам :giggle:
 
Член од
29 август 2007
Мислења
21
Поени од реакции
6
Дечки имам една молба до вас,зедов куче Пинч машко а незнам шо име да му дам....ај бидите добри и дајте по едно мислење.ФАЛА! :unsure:
 
Член од
9 декември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
25
Една од најдружољубивите,антиалергиски и лојални раси! Друго,не ти треба!
--- надополнето: 2 септември 2012 во 10:51 ---

Па ќе седнете еден спроти друг,ќе му повторуваш СИТ СИТ и ќе го наведнуваш со газето надоле кога седне,дај му лакомство....послем пак па пак па пак ама рано е на 3 месечна возраст за тренинг,ај нека си игра докај 6 месеци и послем тоа фаќај се за работа :D
--- надополнето: 2 септември 2012 во 10:53 ---

Сигурно мајката оглувела.....ама исто така има и некои конфузии за тоа,можеби си видел како им ги јаде папоците па си мислел нив ги јаде,а таа само ги чисти...или си видел како им ги лиже курињата и .... па си се збунил.....
hiperaktiv bi bil presreken koga bi go imal istiov problem pa da si go resis na ist nacin.. ;)
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.084
Има ли добра одгледувачница за Француски булдози или Бостон териер во Скопје? И по која цена се движат тие раси? :)
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
N

Nessa Alcarin

Гостин
Кои се симптомите на срцев удар кај кучиња?
Пинчот што живее со Лулу, му се случило нешто вчера. Додека си играле со лошката, одеднаш застанал, неможел да мрда и легнал. Се повлекол на местото и бил мирен неколку саата, што за него е невообичаено зошто е хиперактивно куче.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Абе две кучиња има бамби :D не е одгледувачница :D
Уствари,мислам сега едно има ама не сум сигурен :)
мислам дека во моментов има легло на бостон. Вреди да го исконтактира.
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Како се движат цените за кане корсото, и дали некој познава проверен одгледувач на таа раса?
 
L

Lu

Гостин
Абе две кучиња има бамби :D не е одгледувачница :D
Уствари,мислам сега едно има ама не сум сигурен :)
Па и со 2 кучиња можеш да регистрираш одгледувачница :)

Како се движат цените за кане корсото, и дали некој познава проверен одгледувач на таа раса?
Цените се од 300 до 600 евра за квалитетни кутриња.
Знам неколку добри одгледувачи на Кане Корсо, ако си заинтересиран ќе ти дадам контакт.

Има ли добра одгледувачница за Француски булдози или Бостон териер во Скопје? И по која цена се движат тие раси? :)
Ти пишав на профил.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom