Кучиња (грижа, општи дискусии)

Член од
16 декември 2012
Мислења
2.538
Поени од реакции
5.518
Ветеринари работат и вон работно време. Јас би барал таков веднаш
 
Член од
20 април 2019
Мислења
45
Поени од реакции
6
Дечки помагајте,
Не сум сигурна, али мислам дека малиот голтна чорапче. :place:

Што да правам? Се плашам да не дојде до цревна опструкција.
Ќе го иссере, дај му маслинов или кокосово масло 2 лажици.
Како е ?
 
Член од
13 април 2021
Мислења
2.030
Поени од реакции
7.398
Добар е од сабајле, ништо невообичаено. Се надевам дека не го голтнал чорапчето, иако го нема нигде, сè пребарав.
 
Член од
20 април 2019
Мислења
45
Поени од реакции
6
Добар е од сабајле, ништо невообичаено. Се надевам дека не го голтнал чорапчето, иако го нема нигде, сè пребарав.
Сепак давај мрсни работи, кокос и маслиново масло и давај лесни течни храни. Можеш и 3 јаглен активен апчиња да дадеш. Така кај мене исра кучето кеса и парче текстил мало.
 
Член од
17 март 2011
Мислења
110
Поени од реакции
97
Ми треба итно некој да ми каже од каде може да најдам Vetmedin?
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
61
Поени од реакции
33
Здраво на сите,
Подарувам куче, џукелче вдомено пред 10тина месеци. Ве молам и за препораки страни за вдомување, ФБ или Инста сеедно.
Еве и тука огласот:

Се подарува Фродо !
Ова преубаво џукелче, со тешко срце морам да го подарам. Јас и моето семејство не сме во можност веќе да го чуваме.
Темпераментен е и игрив, полн со енергија. Сака да трча, така да предност ќе имаат заинтересирани со двор.
Стар е 10 месеци.
Го добивате целосно вакциниран, со стекнати хигиенски навики.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
807
Поени од реакции
282
Здраво на сите,
Подарувам куче, џукелче вдомено пред 10тина месеци. Ве молам и за препораки страни за вдомување, ФБ или Инста сеедно.
Еве и тука огласот:

Се подарува Фродо !
Ова преубаво џукелче, со тешко срце морам да го подарам. Јас и моето семејство не сме во можност веќе да го чуваме.
Темпераментен е и игрив, полн со енергија. Сака да трча, така да предност ќе имаат заинтересирани со двор.
Стар е 10 месеци.
Го добивате целосно вакциниран, со стекнати хигиенски навики.
Слики заборави.
 
Член од
22 февруари 2022
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво, прашањр до вас сите. Колку често препорачувате бањање на куче/ колку често го бањате вашето куче?
Станува збор за куче чувано во двор во бокс, шетано скоро секок ден а пуштано во дворот еднаш до два пати во денот.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
807
Поени од реакции
282
Здраво, прашањр до вас сите. Колку често препорачувате бањање на куче/ колку често го бањате вашето куче?
Станува збор за куче чувано во двор во бокс, шетано скоро секок ден а пуштано во дворот еднаш до два пати во денот.
Кога е валкано и кога ќе почне на мириса.
Ја чувам дома, просек еднаш на три месеци.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.024
Поени од реакции
25.217

Kajgana Shop

На врв Bottom