Кучиња (грижа, општи дискусии)

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Пробај со полиција
Тој што се сомневам дека го зел го користи за борби. Имам слики видено целото раскрвавено е. Плус тој е нешто како шериф во селото, додека стигнам ја со полиција кој знае кај ќе го скрие кучето....

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Тој што се сомневам дека го зел го користи за борби. Имам слики видено целото раскрвавено е. Плус тој е нешто како шериф во селото, додека стигнам ја со полиција кој знае кај ќе го скрие кучето....

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Е добро, кучето не те познава тебе, не го осеќа твојот мирис? Не те видело?
Автоматски споено мислење:

Тој што се сомневам дека го зел го користи за борби. Имам слики видено целото раскрвавено е. Плус тој е нешто како шериф во селото, додека стигнам ја со полиција кој знае кај ќе го скрие кучето....

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Плус, на која возраст го украде и за кое село праиме муабет?
Зошто у шифри цел муабет бе луѓе?
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.096
Поени од реакции
5.836
Е добро, кучето не те познава тебе, не го осеќа твојот мирис? Не те видело?
Автоматски споено мислење:


Плус, на која возраст го украде и за кое село праиме муабет?
Зошто у шифри цел муабет бе луѓе?
Значи станува збор за куче мешавина питбул/стафорд, 3.5 год старо. Добив инфо од луѓе дека е во гостиварско село Градец, кај некој локален багабонт што чувал многу кучиња и што ги бори. Го видов и моето куче на слика како се бори. И сега незнам што да правам. Жал ми падна за кучето кога го видов целосно раскрвавено....

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Значи станува збор за куче мешавина питбул/стафорд, 3.5 год старо. Добив инфо од луѓе дека е во гостиварско село Градец, кај некој локален багабонт што чувал многу кучиња и што ги бори. Го видов и моето куче на слика како се бори. И сега незнам што да правам. Жал ми падна за кучето кога го видов целосно раскрвавено....

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Откажи се. Полиција е замешана во тие борби 100%.
Освен да си го украдеш назад, друго чаре нема.
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
55
Поени од реакции
25
Муабетот ми беше дали си има друго место освен надвор (пр. тераса). Пошто ако има дигестивни проблеми тогаш џабе прскаш. Некаде мора да заврши работа.
Нема проблеми. Веројатно од некоја помрсна храна го протерало првиот пат па после поради мирисот се наврати уште пар пати иако столицата му беше во ред. Сега после чистењето е во ред и најнормално надвор прави нужда.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Нема проблеми. Веројатно од некоја помрсна храна го протерало првиот пат па после поради мирисот се наврати уште пар пати иако столицата му беше во ред. Сега после чистењето е во ред и најнормално надвор прави нужда.
Со Дезинтал мислам дека нема утка.
 
Член од
8 септември 2014
Мислења
123
Поени од реакции
71
Zdravo, prv pat cuvam Haska i bi sakal da Ve prasam za sovet-koi bi bile idealnite dimenzii za nejzina kukjarka?
 
Член од
1 септември 2018
Мислења
248
Поени од реакции
642
Колку време можи да се користи почната вреќа со храна? И после затворена со штипки за алишта :) 3-4 месеци дали се премногу?
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
55
Поени од реакции
25
Колку време можи да се користи почната вреќа со храна? И после затворена со штипки за алишта :) 3-4 месеци дали се премногу?
Мислам дека е максимум до 6 месеци (после отворање) чувана на темно и суво место.
 
Член од
15 септември 2019
Мислења
11
Поени од реакции
1
Здраво, знаете ли од каде можам да купам или вдомам Корги(Pembroke) или Мопс? (Во Македонија)
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
55
Поени од реакции
25
Здраво, знаете ли од каде можам да купам или вдомам Корги(Pembroke) или Мопс? (Во Македонија)
За Корги (Pembroke) тешко да најдеш да купиш овде а камоли да вдомиш (Корги под 1000е.тешко), додека за Мопс имаш шанси (купување или вдомување) само треба по мреживе да пуштиш абер и да видиш по огласиве-Ќе најдеш гарант.
 
Член од
15 септември 2019
Мислења
11
Поени од реакции
1
За Корги (Pembroke) тешко да најдеш да купиш овде а камоли да вдомиш (Корги под 1000е.тешко), додека за Мопс имаш шанси (купување или вдомување) само треба по мреживе да пуштиш абер и да видиш по огласиве-Ќе најдеш гарант.
Ти благодарам за одговорот
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Najblisku Srbija. Kaj nas moze da ima ama ne sum cula za legla
 

Kajgana Shop

На врв Bottom