Кучиња (грижа, општи дискусии)

Член од
26 август 2019
Мислења
51
Поени од реакции
97
Сакам да земам кученце, ама патувам често, ми треба мала раса бидејќи немам место во стан за големо куче а и сакам во секоја прилика додека можам да го зимам со себе да го земам, ама во ситуација кога не можам да го земам ќе ми треба ваљда пансион. Кај оставате кученца вака? Проверена опција значи. И ветеринар кој е баш добар за кученца. Јорки ми е на ум, најдов убаво легло. Имам вдомено досега три четири пати, ама секогаш несреќно завршувале тие ситуации а се врзувам и не сакам така, сакам здраво право кученце оти после болна паѓам по нив.
 
На врв Bottom