Кучиња (грижа, општи дискусии)

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.745
Поени од реакции
2.283
Mozno e. Drugo ne mi teknuva sto moze da e pricina za zavivanje.
 
Член од
18 август 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво куче не лае не испушта звуци едвај се движи што треба
 
Член од
11 април 2012
Мислења
2.679
Поени од реакции
2.475
Здраво куче не лае не испушта звуци едвај се движи што треба
Здраво, вакви симптоми се мн чести и едноставно се лечат со еден препарат наречен Ветеринар. Обично го имаат по ветеринарните амбуланти и иде без рецепт
Поздрав
ПС пред да почнеш да кукаш недела а у ова она, имаш и дежурни ветеринари кои се на повик
 
Член од
21 март 2017
Мислења
5
Поени од реакции
1
Здраво,сакам да прашам дали некој знае што раса е кученцево? Луѓето што го чувале претходно ни кажаа дека е мешавина меѓу златен ретривер и лабрадор,но се сомневам бидејќи крзното е скроз на златен ретривер(чисто информативно).
И има малце црвенило кај носето,од што може да биде?

IMG-a842d03a7f87293d00cc92c974a474b2-V.jpg
IMG-0c464ef271c40c658be1393c20efb76b-V.jpg
IMG-04a5c7f10ae6a97e6c0609199a334007-V.jpg
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
628
Поени од реакции
187
Здраво,сакам да прашам дали некој знае што раса е кученцево? Луѓето што го чувале претходно ни кажаа дека е мешавина меѓу златен ретривер и лабрадор,но се сомневам бидејќи крзното е скроз на златен ретривер(чисто информативно).
И има малце црвенило кај носето,од што може да биде?

Прегледај го приврзокот 216738
Прегледај го приврзокот 216739
Прегледај го приврзокот 216740
Јаде, пие, се кака, се мочка, си игра?
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
497
Поени од реакции
64
Решение против болви? Го избањав со шампон против болви, купив Frontline Combo (по препорака на ветеринар како најдобра и најскапа ампула), но кучето сеуште има болви... Помагајте ве молам.
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
628
Поени од реакции
187
Решение против болви? Го избањав со шампон против болви, купив Frontline Combo (по препорака на ветеринар како најдобра и најскапа ампула), но кучето сеуште има болви... Помагајте ве молам.
дали правилно ја аплицираше ампулата? правилна доза зеде?
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
628
Поени од реакции
187
Колку време после аплицирање се уште има болви?
Треба период, 2-3 дена за да ги снема. Тие не се закачуваат на кучето, само шетаат по него, ако има ампула.
Провери да не имаш друг извор некаде на болви.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
497
Поени од реакции
64
Колку време после аплицирање се уште има болви?
Треба период, 2-3 дена за да ги снема. Тие не се закачуваат на кучето, само шетаат по него, ако има ампула.
Провери да не имаш друг извор некаде на болви.
Една недела веќе... нема друг извор се му е чисто, сигурно ги има закачено надвор при прошетка :/ А што викате за Неопитроид или Ектанон, има некој искуство со овие?
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
628
Поени од реакции
187
Една недела веќе... нема друг извор се му е чисто, сигурно ги има закачено надвор при прошетка :/ А што викате за Неопитроид или Ектанон, има некој искуство со овие?
во стан си или куќа?

некаде имаш болви. кучето е заштитено, ама некаде тие се множат.
 
На врв Bottom