Кучиња (грижа, општи дискусии)

Член од
28 август 2009
Мислења
619
Поени од реакции
406
Дечки вебот е активен. После празнициве, ќе се прави маркетинг за да се рашири дополнително.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
10.912
Поени од реакции
6.618
Како ја одржувате тревата во дворот кога имате куче?
Со таа киселата мочка негова ја суши, ја прави сено...
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
4.829
Поени од реакции
5.508
Како ја одржувате тревата во дворот кога имате куче?
Со таа киселата мочка негова ја суши, ја прави сено...
Тоа не е ништо, а кога ќе почне да се препелка по тревата и да трча со цела брзина, ништо нема да остане од неа. Само ограда му е спасот.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
69
Поени од реакции
24
Искуства со сурутка има некој? Колкава количина се дава и други информации?
 

Natan 3.0

Your sweetheart the drunk
Член од
17 февруари 2019
Мислења
113
Поени од реакции
293
Некој да не продава или познава некого кој продава кутриња јоркширски териер (стандардна големина, не teacup), по можност женчиња?
 
Член од
15 февруари 2015
Мислења
16
Поени од реакции
7
Kako se spravuvate vie sto imate mala rasa na kucinja? Konkretno cuvam maltezer nemozam nadvor da iskocam od golemive kucinja sopstvenicite bez kais gi setaat, ima li smisla? Vcera smrznav od strav :-*(
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
707
Поени од реакции
216
Kako se spravuvate vie sto imate mala rasa na kucinja? Konkretno cuvam maltezer nemozam nadvor da iskocam od golemive kucinja sopstvenicite bez kais gi setaat, ima li smisla? Vcera smrznav od strav :-*(
Еј извини жити се, а тоа вашите од пеколот што џавкаат на сѐ? Што се фрлаат на сѐ? Од нив кој да се плаши?
Малите се предизвикувачи број 1.
 
Член од
18 март 2019
Мислења
24
Поени од реакции
43
Дали имат некој пансион за кучиња во Охрид или Битола, Прилеп, нешо накај патот за накај Дојран?
 
Член од
21 јуни 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ve molam za mislenje!!!Imam maltezer zenska stara 11 godini.Pred dva dena doznavme deka ima tumor na mlecnite zlezdi.Ve molam za sovet dali da se nafatime za operacija ili....?
 
Член од
23 март 2009
Мислења
6.350
Поени од реакции
4.580
Пред да се земе куче,што треба да видам дали е нешто лошо со примерокот и како да препознаам правилно педигре, документација ....Аматер сум за ова ....Француски булдог или бигл е разгледување ...
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
707
Поени од реакции
216
Пред да се земе куче,што треба да видам дали е нешто лошо со примерокот и како да препознаам правилно педигре, документација ....Аматер сум за ова ....Француски булдог или бигл е разгледување ...
Само потврден одгледувач.
И убаво распрашај се.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.479
Поени од реакции
6.336
Кучето (пудлица, машко, 3 години) последниве два дена без никаква причина завива и е нерасположен. Јаде нормално, нема температура, не делува ко да го боли нешто. Само така од нигде никаде почнува да си завива тажно ко да е крај на свет. Пробувам да го заиграм, ќе си поигра две минути и после ме игнорира и си продолжува да си вие.
Нит е каран, нит е тепан, поразмазено куче во градов не постои. Што може да му се случува што вака се однесува?
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.761
Поени од реакции
2.290
Da n eosetil nekoja zenka za parenje koga ste setale?
 
На врв Bottom