Кучиња (грижа, општи дискусии)

Дискусија во форумот 'Кучиња' започната од mkdpro.AceBoy, 11 ноември 2007.

 1. X3m

  X3m Титула по желба

  Член од:
  20 јуни 2007
  Мислења:
  384
  Допаѓања:
  137
  Каде може да се купи и по која цена кревет за куче (голема раса)
  [​IMG] од прилика вака нешто
   
 2. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.434
  Допаѓања:
  6.042
  Не покажува слика, ама моите купија кревет за кучето (доберман)... му го ставивме во куќичката демек поудобно да му е.. се враќам за 20 минути, креветот го разделил на 150 дела.
  Не препорачувам :icon_mrgr:
   
  На Емкаа и X3m им се допаѓа ова.
 3. dstojanovic666

  dstojanovic666

  Член од:
  8 јануари 2015
  Мислења:
  150
  Допаѓања:
  42
  Имав вакви гледано во Џамбо, Веро само не ми текнува која беше цената.
   
  На X3m му/ѝ се допаѓа ова.
 4. GavolRulz

  GavolRulz hippopotomonstrosesquipedaliophobia

  Член од:
  23 март 2008
  Мислења:
  10.434
  Допаѓања:
  6.042
  Има за продажба 2 машки добермани на возраст од околу 2 ипол месеци, вакцинирани, чипувани, со педигре.
  цена: 450 евра.
   
 5. nE0n1nja

  nE0n1nja Eat nerds get shredded

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  2.058
  Допаѓања:
  1.272
  @X3m и јас сакам таков кревет да купам, да не најде нешто?
   
 6. X3m

  X3m Титула по желба

  Член од:
  20 јуни 2007
  Мислења:
  384
  Допаѓања:
  137
  https://www.facebook.com/Pletiva-ZA-Milenici-MK-329482280584389/
  Имало тука, една другарка прашувала за димензија 50x50 бараат 1200 денари, на мене ми треба поголемо за самојед, нз дали прават а и не ми се исплати, има на нет како да си направиш сам, не е мн тешко.
   
  На nE0n1nja му/ѝ се допаѓа ова.
 7. nE0n1nja

  nE0n1nja Eat nerds get shredded

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  2.058
  Допаѓања:
  1.272
  Јас колку што видов 100x70 им е најголемата димензија што е ок, не можам да правам сам, ова еднаш го купуваш и не се замараш :)
   
 8. Емкаа

  Емкаа крофни од драго.

  Член од:
  14 мај 2008
  Мислења:
  3.439
  Допаѓања:
  5.063
  Ние направивме за песот наш, има туторијали на интернет и џабе, еден ден дали лежеше на него, после го користеше за гризење и играње.
   
 9. TheStarOfKutles

  TheStarOfKutles

  Член од:
  20 септември 2016
  Мислења:
  290
  Допаѓања:
  465
  Само да прашам колку чини новороден Кангал и Шарпланинец?
   
 10. nE0n1nja

  nE0n1nja Eat nerds get shredded

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  2.058
  Допаѓања:
  1.272
  Купив, 100x100 cm со навлака. Дадов скоро 2000 за кучето да има кај да спие, мачкава му го зема :tapp:

  IMG_20171027_192228.jpg
   
  На SaltNPepa, Fizzbuzz, Vlatko_Gjorce и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. GreatUniter

  GreatUniter

  Член од:
  29 септември 2017
  Мислења:
  149
  Допаѓања:
  87
  Исто вакво можеш да направиш многу ефтино со стари чаршави и перници.
   
 12. nE0n1nja

  nE0n1nja Eat nerds get shredded

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  2.058
  Допаѓања:
  1.272
  Можеш и едно ќебе да стуткаш и да спие кучето на него ако збориме за сам правење.
  Ова не е обичен чаршаф, многу убав материјал е, профи е изработено. Работата е да имаш нешто што ќе трае и ќе изгледа визуелно убаво а и нема лесно да се прља.
   
  На SaltNPepa и GreatUniter им се допаѓа ова.
 13. dstojanovic666

  dstojanovic666

  Член од:
  8 јануари 2015
  Мислења:
  150
  Допаѓања:
  42
  Убаво изгледа и добар материјал е ама јас не би го купил зашто кучето дома на кревет ми спие.
   
 14. GreatUniter

  GreatUniter

  Член од:
  29 септември 2017
  Мислења:
  149
  Допаѓања:
  87
  https://www.youtube.com/watch?v=9s3SveFiE1M

  Истово ова го направив само со старо тенко Мерино (или како и да се вика) ќебе. Лесно е за одржување.
   
  На nE0n1nja му/ѝ се допаѓа ова.
 15. nE0n1nja

  nE0n1nja Eat nerds get shredded

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  2.058
  Допаѓања:
  1.272
  Супер, само мојава ќе го искине тоа одма. И ова почна да го грицка ама материјалот на кој што лежи е некако како полу-шушкавец па не може да го фати во заби.

  Што куче имаш? Моево е 30 кила, ќе ме избутка од креветот :D
   
  На GreatUniter му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: